فکری: مسخره کردن ما در شان باشگاه پرسپولیس است؟/ گل زودهنگام باعث استرس شد
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: این بازی هیجان های خاص خودش را داشت اما در مجموع مساوی شد.
آکاایران: فکری: مسخره کردن ما در شان باشگاه پرسپولیس است؟/ گل زودهنگام باعث استرس شد

آکاایران: فکری: مسخره کردن ما در شان باشگاه پرسپولیس است؟/ گل زودهنگام باعث استرس شد

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: این بازی هیجان های خاص خودش را داشت اما در مجموع مساوی شد.

به گزارش مشرق، محمود فکری در نشست خبری پس از دربی ۹۴ اظهار داشت: به هر دو تیم خسته نباشید می گویم، دو تیم موقعیت های خیلی خوبی روی دروازه ها ایجاد کردند. این بازی هیجان های خاص خودش را داشت اما در مجموع مساوی شد. فکر می کنم تماشاگران از این بازی راضی بودند.

* اشتباهاتی در نیمه دوم داشتیم که منجر به گل خوردن ما شد

وی ادامه داد: روی دروازه ها موقعیت های خوبی به وجود آمد. از تک تک بازیکنانمان بابت تلاششان تشکر می کنم. اشتباهاتی در نیمه دوم داشتیم که منجر به گل خوردن ما شد اما تلاش بازیکنان ما ستودنی بود.

* تعویض کردیم از گل محافظت کنیم

سرمربی استقلال در مورد این که تعویض های این تیم به خصوص خروج موسوی و ورود شیخ دیاباته بر چه اساسی صورت گرفت، عنوان کرد: تعویض های ما بر اساس این بود که از گلی  که زده بودیم محافظت کنیم و همچنین به موقعیت های بهتری برسیم. ما شاید حتی می توانستیم برنده بازی باشیم. روی اشتباهاتی که انجام دادیم، به حریفمان به راحتی فرصت دادیم. می توانستیم حتی از گل زده خودمان محافظت کنیم و از موقعیت هایمان بهتر استفاده کنیم.

* نتیجه دربی برای تیمی نیست که در جدول موقعیت بهتری دارد

وی ادامه داد: شاید بچه ها ترسیدند یا استرس گرفتند. اشتباهاتی در نیمه دوم داشتیم اما می توانستیم همان یک گل را حفظ کنیم و برنده بازی شویم.

فکری افزود: امسال تیم خوبی درست کردیم اما دربی این طور نیست که نتیجه بازی به نفع تیمی باشد که شرایط بهتری در جدول دارد. شاید نتیجه بازی برعکس شود. با توجه به این که یک گل جلو افتاده بودیم بچه های ما فکر کردند بازی تمام شده است.

* داور استرس داشت و سوتهایش بیشتر به نفع پرسپولیس بود

سرمربی استقلال در مورد داوری این مسابقه اظهار داشت: رضا کرمانشاهی در نیمه اول استرس داشت، در یک صحنه به بازیکن ما کارت داد و در صحنه مشابه آن هم می توانست به سید  جلال حسینی کارت بدهد، داور در نیمه دوم هم استرس زیادی داشت. فکر می کنم سوت هایش بیشتر به نفع پرسپولیس بود، اما به تیم داوری خسته نباشید می گویم. امیدوارم به داوران ما توجه بیشتری شود و داوران زیادی را از ایران در بازی های بین المللی ببینیم.

* گل زودهنگام باعث وارد شدن استرس به بازیکنان شد

به گزارش فارس، محمود فکری در نشست خبری دربی ۹۴ اظهار داشت: به هر دو تیم به خصوص بازیکنان استقلال که با تمام توان و وجود تلاش کردند خسته نباشید می گویم، می توانستیم برنده بازی باشیم، اما شاید گل زودهنگام باعث وارد شدن استرس به بازیکنان شد. با این حال در نیمه اول روند خوبی داشتیم. اگر آن پنالتی که اتفاق افتاد گرفته می شد روند بازی عوض می شد.

* باید شخصیت تیم را حفظ کنیم

وی در خصوص داوری این مسابقه عنوان کرد: کرمانشاهی اولین دربی خودش را سوت می زد و استرس داشت. او در نیمه اول هم ما و هم تیم ما را عصبانی کرد، اما بازی قشنگ شد و موقعیت های خوبی روی هر دو دروازه ایجاد شد. این شخصیت بازیکنان ما را نشان می داد؛ با وجود اینکه عقب افتادند اما تا آخرین لحظه تلاش کردند. یک گل آفساید زدیم اما بعد از آن به گل دوم رسیدیم. باید این شخصیت را حفظ کنیم و ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.

* عده ای از بازیکنانمان بهم ریختند

فکری در خصوص این که خروج موسوی باعث شد استقلال از این ناحیه آسیب ببیند، اظهار داشت: وقتی یک بر صفر جلو بودیم، دیاباته را آوردیم که قدرت تهاجمی بیشتری داشته باشیم، اما چیزی که فکر می کردیم نشد. از طرفی پرسپولیس یک بر صفر عقب بود و تمام تلاشش را کرد که این عقب افتادگی را جبران کند و این طبیعی است. عده ای از بازیکنانمان بهم ریختند. شاید به خاطر کم تجربگی یا اعتماد به نفس بالا بود. 

*پنالتی ما گرفته نشد

وی افزود: در مجموع بازی خوبی انجام دادیم، در دربی ممکن است شرایط تیم ها برعکس شود. ما به گل زودهنگام رسیدیم و پنالتی که اتفاق افتاد گرفته نشد. در بازی با فولاد نمی دانیم به چه دلیلی برای ما پنالتی گرفته نشد، در بازی با صنعت نفت آبادان بازیکن حریف چهار دست و پا جلوی توپ را گرفت اما پنالتی اعلام نشد. در بازی با ماشین سازی به بازیکن ما کارت دادند، در این بازی هم برای ما پنالتی نگرفتند. تمام قوانین به ضرر ما است. در بازی با ذوب آهن بازیکن حریف، بازیکن ما را زد اما به بازیکن ما کارت دادند. در این بازی هم اعتراض می کنند که چرا عارف غلامی اخراج نشد. چرا او باید اخراج می شد؟

* سید جلال باید در نیمه اول کارت می گرفت

سرمربی استقلال تصریح کرد: سید جلال حسینی باید در نیمه اول کارت می گرفت، نمی دانم چرا این اتفاق نیفتاد. من به رضا کرمانشاهی گفتم تو را به خدا با ما مهربان باش، نمی دانم  چرا داوران به این شکل در بازی های ما قضاوت می کنند.

*اشتباهات اکثرا به ضرر ما بوده است

فکری با اشاره به نظرات کارشناسان داوری عنوان کرد: یک کارشناس ممکن است وابسته به جایی باشد یا اینکه برای اینکه به آنها در بازی ها نظارت بدهند، به نفع داوری نظر می دهند. به هر حال حق ما به این شکل ضایع می شود. اشتباهات اکثرا به ضرر ما بوده اما در مجموع از تیم داوری تشکر می کنم. از بازیکنانم هم که شخصیت دارند و تا آخر جنگیدند تشکر می کنم. با گلی که زدیم می توانستیم برنده بازی باشیم، اما در فوتبال اتفاقات زیادی می افتد.

*مسخره کردن بازیکن استقلال توسط پرسپولیس در شان آنها است؟

وی در مورد اظهارات یحیی گل محمدی که عنوان کرد سر و صدای نیمکت استقلال در شأن این باشگاه نیست، گفت: از سمت پرسپولیس بازیکن ما را مسخره می کردند، آیا این در شأن پرسپولیس است؟ اینها را نشنیده است؟ کارهایی که در نیمه دوم انجام دادند در شأن پرسپولیس نبود. با سر و صداهایی که کردند بازی برگشت، اما سر و صدای ما در نیمه اول به خاطر اشتباهات داوری بود.

* سروصدای ما به حق بود اما آنها در نیمه دوم جنجال می کردند

فکری ادامه داد: ۱۵-۱۰ خطا به ضرر ما نگرفت، یک خطا به نفع ما گرفت، سر و صدای ما بحق بود، اما در نیمه دوم آنها آمدند با سر و صدا و جنجال کار کنند. حتی بازیکنانشان از روی سکو بازیکن ما را مسخره می کرد. آیا نمی توانند جلوی اینها را بگیرند؟ بله! شخصیت باشگاه استقلال خیلی بالا است و شاید توقع چیز دیگری باشد.

* واکنش به مصاحبه عبدیان

سرمربی استقلال در مورد اظهارات عبدیان مبنی بر اینکه از عملکرد فنی تیم راضی نیستم، گفت: اجازه بدهید جواب این موضوع را بعدا می دهیم. 

* هرموقع تشخیص بدهیم از میلیچ استفاده می کنیم

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازی دادن به نادری درست بود، و اینکه میلیچ چه زمانی می تواند برای استقلال بازی کند، عنوان کرد: نادری به خاطر شرایط و انگیزه ای که داشت ما را متقاعد کرده بود از او استفاده کنیم. از او راضی هستم. با اینکه آسیب دیدگی داشت به ما کمک کرد. میلیچ هم تمرین می کند و هر موقع تشخیص بدهیم از او استفاده می کنیم.

* نباید درکارهای دیگر دخالت کنیم

فکری در مورد اظهارنظر کارشناسان پیرامون تعویض های استقلال اظهار داشت: بعد از بازی همه کارشناس می شوند، در حین بازی اگر بتوانید تشخیص بدهید چه تعویضی کنید و  چه تاکتیکی داشته باشید، مهم است. نباید در کارهای دیگر دخالت کنیم.

.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :