گروه های 6گانه سوال از روحانی/ خط و نشان یاران علم الهدی و مصباح یزدی در مجلس +جدول
پیش از این رسانه های اصولگرا گفته بودند فراکسیون امید به دنبال استیضاح روحانی است اما حالا مشخص

آکاایران: گروه های ۶گانه سوال از روحانی/ خط و نشان یاران علم الهدی و مصباح یزدی در مجلس +جدول

آکاایران: گروه های 6گانه سوال از روحانی/ خط و نشان یاران علم الهدی و مصباح یزدی در مجلس +جدول

امضا کنندگان سوال از روحانی را می توان در شش گروه در مجلس دسته بندی کرد. حلقه اصفهان و مشهد مهمترین حلقه ای هستند که سوال از روحانی را کلید زده اند.

به گزارش رویداد۲۴، اسامی افرادی که قصد سوال از روحانی دارند اعلام شده است. پیش از این رسانه های اصولگرا گفته بودند فراکسیون امید به دنبال استیضاح روحانی است اما حالا مشخص شده اکثر چهره ها گرایش اصولگرایی دارند. یکی از نمایندگان اصولگرا به رویداد۲۴ گفته است فراکسیون امید برنامه هایی دارد و ما با طرح سوال خواستیم نشان بدهیم کاری کرده ایم! 

 

نام هیچکدام از نمایندگان تهران میان نماینده های سوال کننده از رییس جمهور دیده نمی شود. حاجی دلیگانی در توئیتی طعنه امیز این موضوع را ذکر کرده بود و از بهروز نعمتی پاسخ شنیده بود همان کسانی که امضا کردند، برای چوب گذاشتن لای چرخ کافی هستند و آنها با قلم و قدم از سرباز و ژنرال بحران درست می کنند. حاجی دلیگانی نماینده اصفهان است؛ همان گروهی که اولین حلقه سوال از رییس جمهور هستند:

 

حلقه اصفهان، قوت بازوی اصولگرایی

نمایندگان اصولگرای اصفهان به رهبری ابطحی و حاجی دلیگانی، یکی از طراحان اصلی استیضاح هستند. کامران که در انتخابات مجلس از طرف اصولگرایان حمایت نشده بود، در این جمع نیست اما زهرا سعیدی که در این دو سال بدل به مهره کوهکن شده، حضور پر رنگی در فعالیت های اصولگرایانه دارد.

 

احمد سالک، حسینعلی حاجی دلیگانی، حمیدرضا فولادگر، سیدجواد ساداتی نژاد، زهرا سعیدی، محسن کوهکن و ابوالفضل ابوترابی از جمله این نمایندگان هستند که همگی نماینده استان اصفهان به شمار می روند:

 

,فراکسیون مستقلین,استیضاح روحانی,اخبار سیاسی

 

حلقه خراسان تحت تاثیر رئیسی

حلقه خراسان یکی دیگر از گروه های سوال کننده از روحانی هستند. این افراد نیز عموما تحت تاثیر نمایندگان مشهد در مجلس فعالیت می کنند و ارتباط خوبی با حجت الاسلام علم الهدی امام جمعه مشهد و ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس دارند. جواد کریمی قدوسی، نصرالله پژمان فر، احسان قاضی زاده، هاجر چنارانی، سیدمحمد باقر عبادی، رضا شیران خراسانی، محمد دهقان، حسین مقصودی و حسین زاده بحرینی از جمله این چهره ها هستند که نمایندگان استان خراسان هستند:

 

,فراکسیون مستقلین,استیضاح روحانی,اخبار سیاسی

 

حلقه سوم تحت تاثیر جبهه پایداری

سومین حلقه ای که امضای آنان در سوال از رئیس جمهور دیده می شود، اعضای تقریبا محمود احمدی نژاد و جریان جبهه پایداری هستند. البته در دو جدول بالا اسامی بعضی از آنها آمده بود. حاجی بابایی، دهمرده و بهمنی از مدیران ارشد دولت احمدی نژاد بودند که اکثر آنها تحت تاثیر مصباح یزدی هستند.

 

اسامی سایر اعضای جبهه پایداری مانند مجتبی ذوالنوری، احمد امیرآبادی فراهانی، نقوی حسینی، اسماعیل سعیدی، محمدحسین فرهنگی، جبار کوچکی نژاد، محمدمهدی زاهدی و دیگر نمایندگان در این جدول آمده است:

 

,فراکسیون مستقلین,استیضاح روحانی,اخبار سیاسی

 

گروه چهارم نمایندگان آذری زبان

نادر قاضی پور نماینده زنجان نیز در مجلس به خاطر طرح مسائل منطقه ای نفوذ خوبی دارد. تعدادی از نمایندگان آذری زبان در کنار قاضی پور در میان امضاءکنندگان سوال از روحانی هستند:

 

,فراکسیون مستقلین,استیضاح روحانی,اخبار سیاسی

 

گروه پنجم؛ نمایندگان کرد زبان

تعداد زیادی از نمایندگان کرد مجلس هم از حامیان سوال از روحانی بودند. از فلاحت پیشه که بعدا امضای خود را پس گرفت تا محمودزاده که از یک سال پیش به دنبال سوال از روحانی بود، وضعیت کولبران، رسیدگی به مناطق زلزله زده و عدم استفاده از مدیران اهل سنت باعث نارضایتی این نمایندگان شده است:

 

,فراکسیون مستقلین,استیضاح روحانی,اخبار سیاسی

 

حلقه اصولگرایان و مستقلان

سایر افرادی که نامه سوال از رئیس جمهور را امضا کرده اند بیشتر گرایش اصولگرایی دارند اما اسامی نمایندگان مستقلی مثل سکینه الماسی هم در میان آنها دیده می شود. 

 

کوروش کرم پور، داود محمدی، علی اکبر کریمی، عباس پاپیزاده، سیدکمال الدین شهریاری، حسین شهریاری، اکبر رنجبرزاده، امیر خجسته، عامر کعبی؛ مجید ناصرینژاد، سید راضی نوری، حسن خجسته بند، محمدعلی پورمختار، فریدون حسنوند، علی محمد شاعری، عباس گودرزی، حسین هاشمی تختی و اصغر مسعودی از جمله این نمایندگان هستند. در جدول زیر گرایش سیاسی این نمایندگان آمده است:

 

,فراکسیون مستقلین,استیضاح روحانی,اخبار سیاسی

 

.

منبع : sarpoosh.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :