Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
توصیه نخست وزیر سابق قطر به کشورهای عربی درباره رابطه با ایران

	 توصیه نخست وزیر سابق قطر به کشورهای عربی درباره رابطه با ایران
نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر به کشورهای حاشیه خلیج فارس توصیه کرد که در خصوص رابطه با ایران دنباله رو سیاست های آمریکا نباشند.

آکاایران: توصیه نخست وزیر سابق قطر به کشورهای عربی درباره رابطه با ایران

آکاایران: نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر به کشورهای حاشیه خلیج فارس توصیه کرد که در خصوص رابطه با ایران دنباله رو سیاست های آمریکا نباشند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «حمد بن جاسم» به کشورهای حاشیه خلیج فارس که این روزها با خوشحالی حمایت خود از تهدیدات رئیس جمهور آمریکا علیه ایران را اعلام کرده اند، توصیه کرد که در روابط با ایران دنباله رو آمریکا نباشند.

به گزارش آکاایران: بن جاسم در صفحه توییتر خود نوشت: «دیروز به این دل بسته بودیم که غرب و آمریکا هرگز با ایران توافق نخواهند کرد اما با توافق هسته ای(برجام) روبرو شدیم و دیدیم که همه کشورهای عضو شورای(همکاری خلیج فارس) آن را تأیید کردند.»

وی با اشاره به اینکه برخی کشورهایی که توافق سابق را تأیید کرده بودند امروز نیز خروج از این توافقنامه را تأیید می کنند، افزود: «این کشورها درک نمی کنند که شاید توافق دیگری در کار باشد و آنها نیز آن را تأیید کنند.»

,بن جاسم،قطر،ایران

بن جاسم همچنین به کشورهای عربی گوشزد کرد که از دشمنی مطلق با ایران پرهیز کنند و نوشت: «باید اعتراف کنیم که ایران همسایه ای است که در برخی سیاست ها با آن اختلاف نظر داریم اما نباید به حد دشمنی مطلق با ایران برسیم بلکه ما به عنوان شورای همکاری این فرصت را داریم که در سایه این فشارها با ایران وارد مذاکره شویم و به یک وجه مشترک برای همزیستی با این همسایه دست یابیم.»

نخست وزیر سابق قطر تأکید کرد که نباید بر یک گزینه پافشاری کرده و از گذشته نه چندان دور عبرت نگیریم.

اخیرا به دنبال تهدیدات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، برخی کشورهای عربی از جمله عربستان و بحرین ضمن استقبال از این تهدیدات، بر حمایت از سیاست های آمریکا برای مقابله با ایران تأکید کردند.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به سخنان رئیس جمهور ایران خطاب به ایالات متحده مبنی بر اینکه «با دم شیر بازی نکنید»، واکنش نشان داد.

«دونالد ترامپ» در توییتر نوشت: «دیگر هیچ وقت ایالات متحده را تهدید نکن، وگرنه با عواقبی مواجه می شوی که مشابه آن قبلاً بر سر عده انگشت شماری در تاریخ آمده است. ما دیگر کشوری نیستیم که صحبت های جنون آمیز شما درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش.»

انتهای پیام/م

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :