Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
عضو کمیسیون تولید ملی عنوان کرد ۵ پیشنهاد به رئیس کل جدید بانک مرکزی

	عضو کمیسیون تولید ملی عنوان کرد ۵ پیشنهاد به رئیس کل جدید بانک مرکزی
عضو کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس گفت: به هم ریختگی بازار سکه و ارز بخشی ناشی از مولفه های داخلی و بخشی ناشی از فشار سیاست خارجی است که رئیس کل جدید بانک مرکزی ب

آکاایران: عضو کمیسیون تولید ملی عنوان کرد ۵ پیشنهاد به رئیس کل نوین بانک مرکزی

آکاایران: عضو کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس گفت: به هم ریختگی بازار سکه و ارز بخشی ناشی از مولفه های داخلی و بخشی ناشی از فشار سیاست خارجی است که رئیس کل نوین بانک مرکزی باید تمام موارد را مد نظر قرار دهد.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد تغییر رئیس کل بانک مرکزی و ضرورت بازنگری در سیاست‌های بانک مرکزی اظهار داشت: علاوه بر تغییر فرد باید در روش‌ها و نقاطی که در آنها ناکارآمدی ‌هایی وجود دارد که منتج به وضعیت موجود سکه و ارز شده نیز باید تغییر کند. 

به گزارش آکاایران: وی اتخاد سیاست‌گذاری‌های نوین برای نظارت بر بازار سکه و ارز را از جمله مهمترین ضرورت‌های پیش روی بانک مرکزی دانست و افزود: در عین حال باید مدیریت نقدینگی که اکنون در اختیار جامعه قرار دارد، به درستی انجام شود، تا این نقدینگی وارد سرمایه‌گذاری‌های کشور شود، تا شاهد نتیجه‌گیری مثبتی باشیم، وگرنه وضع چندان تغییر نخواهد کرد. 

عضو کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس همچنین اصلاح نظام ساختار بانکی و منطقی کردن سود بانکی را یکی دیگر از اولویت‌های رئیس‌کل نوین بانک مرکزی برشمرد و افزود: البته نباید فراموش کرد مسائلی نرخ ارز و سکه بخشی مربوط به مولفه‌های مدیریت داخلی در بانک مرکزی است و بخش دیگر ناشی از شرایط اقتصادی بازار و فشارهای خارجی از جمله خروج آمریکا از برجام و فشارهای سیاسی است. 

فرهنگی همچنین بر این نکته تاکید کرد که در شرایط موجود باید به سمتی برویم که کشورهایی که اعلام آمادگی برای ایجاد پیمان‌های پولی با ایران را کرده‌اند جدی‌تر گرفته و با آنها وارد مذاکره شویم. چرا که پیمان و تبادل ارزی با این کشورها می‌تواند تا حد زیادی ما را در مسیر فعلی جلو ببرد. 

به گزارش خبرنگار فارس، امروز عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی به جای ولی‌الله سیف نشست تا شاید تغییری در سیاست‌های بانک مرکزی اتفاق بیفتد. نرخ ارز و سکه طی 4 ماه سال نوین روند به شدت صعودی داشته که برخی کارشناسان اقتصادی آن را ناشی از افزایش نقدینگی در سطح جامعه و عدم کنترل آن می دانند. 

انتهای پیام/ب

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :