Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
لطفا تعطیل نباشید ۳ - پیشنهادهایی برای اولین آخر هفته مرداد طولانی ترین خسوف قرن را ببینید و جای سلفی، ماهی بگیرید

آکاایران: لطفا تعطیل نباشید ۳

آکاایران: این آخر هفته می توانید به دنج ترین غار دنیا در ولنجک سر بزنید، ماهی بگیرید یا طولانی ترین ماه گرفتی قرن را در آسمان رصد کنید.

مجله فارس پلاس؛ سمیه دهقان زاده: مرداد که می رسد، روزها هر روز بیشتر و بیشتر کش می آیند. آدم دلش می خواهد زندگی دور تند داشت و بعضی وقت ها را با یک دکمه طی می کردیم تا گرما، کار و کلاس های رنگارنگ زودتر بگذرد و برسیم به آخر هفته. آخر هفته که شد، یک دل سیر بخوابیم، دودستی تلویزیون را بچسبیم و هرچه خوراکی خواستیم بخوریم؛ فاقد هیچ دغدغه ای! احتمالا تصور انجام این لذت تکراری خیلی هایمان را قانع می کند به هیچ کار و تفریح دیگری فکر نکنیم اما چه کسی می داند فردا چه می شود، چقدر فرصت داریم کنار دوستان، عزیزان وخانواده مان باشیم؟ فردا روزی کجای این دنیا و کجای این کرهٔ خاکی هستیم؟ پس بیاییم تا هستیم از لحظه لحظه زندگی مان استفاده کنیم؛ حال این شما و این بسته تفریح و  تعطیلی ما.

,ماهی،سلفی،خانواده،خسوف قرن،تعطیلات

به گزارش آکاایران: دریاچه ۱۳۰ هکتاری، ماهیگیری و یک دنیا آرامش

دلتان آرامش می خواهد و از هیاهوی شهر و آلودگی هایش خسته شده اید؟ ماهیگیری را امتحان کنید، مطمئن باشید حالتان عوض شود.
نگران نباشید! قرار نیست خیلی راه دور بروید. کافیست از بزرگراه آزادگان خودتان را به شرق دریاچه پارک جنگلی چیتگر برسانید. روبه روی مرکز خرید، یک کلوپ ماهیگیری هست که از جایگاه و وسایل صید تا آموزش همه چیز را برایتان فراهم می کند. هزینه اش هم برای صرف یک روز با آرامش چندان گران نیست. حتی می توانید قبل از رفتن، به وبسایت کلوپ ماهیگیری چیتگر بروید و جا رزرو کنید تا در وقتتان صرفه جویی شود. اگر هم همراهان و خانواده تان حس و حال یا رغبتی به ماهیگیری نداشتند آنقدر هوای پاک و امکانات در اطراف دریاچه هست که رضایت همگی جلب شود.

 

,ماهی،سلفی،خانواده،خسوف قرن،تعطیلات

سلفی ممنوع، خانوادگی عکس ببینیم

به قول مو سپید کرده ها، شما یادتان نمی آید! اما روزگاری عکس های خانوادگی، خوشی و لحظات ناب و خصوصی، تنها و تنها بین حلقه های فیلم دوربین و آلبوم ها باقی می ماند و تماشای آن ها هم انحصاری بود.
اگر آخر هفته چرخ روزگار چرخیده و عده ای از خانواده و فامیلتان یک جا هستید، چندساعتی بی خیال سلفی گیری و سلفی بینی در فضای مجازی شوید و به جای چک کردن آلبوم خانوادگی مردم که به هر دلیلی با شما به اشتراک گذاشته اند، آلبوم های خانوادگی خودتان را بیاورید و دسته جمعی تماشا کنید. ببینید چقدر کوچک بودید، چه لحظات خوشی داشتید، چه کسانی دیگر میان شما نیستند، چه کسانی الان جوان و برومندند و کدام ها گرد پیری به چهره شان نشسته. نگاه هایتان که سیراب شد می توانید این بار قانون شکنی کنید و عکسی دسته جمعی از جمع حاضر بگیرید و به جای شیر کردن، چاپ کنید و یک برگ به آلبوم خاطراتتان اضافه کنید.

,ماهی،سلفی،خانواده،خسوف قرن،تعطیلات

لباهنگ؛ مناسب همه سلیقه ها

هنوز دور و برتان شلوغ است و بعد شام یا ناهاری دلچسب در جمع خانواده و فامیل دوست دارید آخر هفته تان به یاد ماندنی تری داشته باشید؟ احتمالا با خودتان فکر می کنید که ایام، ایام شادی و عید و میلاد است و چه بهتر که بروید و صدای خوشی بشنوید یا در مراسم جشنی با مداحٔ محبوبتان همراهی کنید. اما شاید وقت و شرایط همهٔ خانواده با این برنامه جور نباشد و یا حتی سلیقه افراد با هم فرق کند.
پس این بار اجازه دهید بد صداهای خانواده مداحی یا آهنگی را پخش کنند و با آن لب بزنند، ژست بگیرند و از شما همخوانی و همراهی بخواهند. باور کنید یا نه، بساط جشن خانوادگی شما به همین سادگی مهیا شده و تازه تا دلتان بخواهد می توانید برنامه درخواستی اجرا کنید.

 

,ماهی،سلفی،خانواده،خسوف قرن،تعطیلات

از غار تنهایی تا  غار شهدا

آدم ها گاهی دلشان خلوت و تنهایی می خواهد و اتاق و میزکار و پاتوق همیشگی شان نیز جواب نمی دهد برای حجم دلتنگی شان، حال اگر غروب روز جمعه باشد که دیگر نگو. این بار که دلتان از زمین و زمان گرفت، خود را به ولنجک برسانید؛ با مترو و ماشین و اتوبوسش انتخاب شماست. اما اینکه از آن مسیر به کهف الشهدا بروید و در غار شهدا تنهایی تان تمام شود، قطعاً دعوت و انتخاب پنج شهید گمنام آنجاست. قبل ترها رسیدن به این غار و صاحبانش کمی پیاده روی داشت و سختی، اما الان فقط باید از تجریش یا پمپ بنزین ولنجک سوار ماشین های خطی شوید و تا آخر راه بروید.

 

,ماهی،سلفی،خانواده،خسوف قرن،تعطیلات

بستنی بزنید، غر نرنید!

تابستان و گرما جزء لاینفک سرزمین ماست و به نظر خیلی ها تنها و تنها بستنی می تواند نقش ضلع سوم این مثلث را بازی کند. هروقت و هرجا اوضاع به مراد نبود و گرما کلافه تان کرده بود، بستنی از هر نوعش مثل پرچم صلحی است که شرایط را تغییر می دهد. حتی تحقیقات هم ثابت کرده خوردن بستنی باعث شادی است.
ولی بد نیست یک دفعه هم به جای خرید بستنی و میل کردنش، خودتان دست به کار شوید و در همکاری خانوادگی و جمعی، بستنی درست کرده و نوش جان کنید. مایه اش، شیر و شکر و تخم مرغ یا ثعلب است. شیر باید گرم شود و بعد با بقیه مواد ترکیب شود. اگر بستنی ساز دارید که فبها، اگر نه، مخلوط را در ظرفی فلزی بریزید و داخل ظرف بزرگ تر و پر از یخ قرار دهید و آنقدر هم بزنید تا بستنی تحویلتان دهد!
دیدید چطور گرما به نفعتان تمام شد؟ فاقد شک این بستنی، تجربه ای شیرین است که در بهترین بستنی فروشی های دنیا هم نصیبتان نمی شود.
 

,ماهی،سلفی،خانواده،خسوف قرن،تعطیلات

طولانی ترین ماه گرفتی قرن به وقت آخر هفته

اگر همیشه سر به هوا بوده اید، این بار بخت یارتان است چراکه می توانید همین جمعه، یعنی پنجم مرداد طولانی ترین خسوف قرن ۲۱ را به تماشا بنشینید. گرچه این ماه گرفتی با چشم غیرمسلح هم قابل رویت است اما چه بهتر به آسمان نمای گنبد مینا واقع در پارک آب و آتش بروید و از ساعت ۱۱شب تا ۲صبح هرچقدر خواستید مثل یک ستاره شناس واقعی آسمان و این اتقاق جالب و نادر را رصد کنید.
نگران هزینه و گرفتن وقت قبلی هم نباشید، این برنامه جذاب برای رصد رایگان است و می توانید با تلسکوپ های مخصوص رصد، نمایی تازه از این پدیده را مشاهده کنید. دوربین های عکاسی تان هم ببرید چرا که  هر آنچه برای عکاسی از این پدیده باید بدانید را به شما یاد می دهند.
برای رفتن به گنبد مینا می توانید به میدان ونک بروید و بعد از چهار راه کودک در انتهای خیابان شهیدی به آسمان نما برسید. یا با ماشین شخصی از بزرگراه شهید حقانی شرق، وارد خروجی ایستگاه متروی حقانی شوید و ماشینتان را در پارکینگ پارک طالقانی بگذارید و از  پل طبیعت، پیاده به سمت گنبد مینا بروید.

قفط یادتان نرود که عصر جمعه را حتما استراحت کنید که بتوانید با خیال راحت تا نیمه شب به تماشای قرص ناقص ماه بشینید و نگران ساعت ۶ صبح فردا و شروع شنبه نباشید.
 

تعطیلاتتان شاد و خوش.
 

انتهای پیام/

 

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :