Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در هر کمیسیونی می رفتم می پرسیدند چقدر وام داده اید؟

	 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در هر کمیسیونی می رفتم می پرسیدند چقدر وام داده اید؟
وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی گفت: در هر کمیسیونی می رفتم می پرسیدند چقدر وام داده اید؟ انگار شاخص چقدر پول دادید است و هیچ کس از فرآیندها سوال نمی کند. انگار

آکاایران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در هر کمیسیونی می رفتم می پرسیدند چقدر وام داده اید؟

آکاایران: وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی گفت: در هر کمیسیونی می رفتم می پرسیدند چقدر وام داده اید؟ انگار شاخص چقدر پول دادید است و هیچ کس از فرآیندها سوال نمی کند. انگار هنوز قدیم است که مجوز دادن و تسهیلات پرداخت کردن به معنی اشتغال باشد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، علی ربیعی وزیر کار رفاه و تامین اجتماعی در همایش مدیران پست بانک در وزارت ارتباطات، اظهارداشت: آقای جهرمی می دانند که من چه اندازه بابت نقدهایی که می کردند تحت فشار روحی بوده ام.

به گزارش آکاایران: وی ادامه داد: در هر کمیسیونی می رفتم می پرسیدند چقدر وام داده اید؟ انگار شاخص چقدر پول دادید است. چرا نمی پرسیدند چند نهاد ایجاد کرده اید؟ هم اکنون 3 بانک در حوزه تامین مالی خرد فعال شده اند و 20 کارشناس به خارج رفته اند و دوره دیده اند و 10 هزار نیروی جهاد و فنی حرفه ای با هم درگیر همکاری هستند. هیچ کس از فرآیندها سوال نمی کند. انگار زمان گذشته است که مجوز دادن و تسهیلات پرداخت کردن به معنی اشتغال باشد. حق نداریم درباره این پول اشتباه کنیم. 

ربیعی گفت: از قبل گفته بودم که از اردیبهشت ماه امسال شیب اشتغال اوج می گیرد و اکنون تحقق این پیش بینی را می بینیم و  در قالب طرح اشتغال روستایی، 4 هزار میلیارد تومان عقد قرارداد مصوب شده است.

وی گفت: در سال های94، 95 و 96 به ترتیب 766 هزار، 616 هزار و 971 هزار اشتغال ایجاد کرده ایم. نرخ بیکاری 12.1 درصد است و جمعیت فعال 711 هزار نفر و جمعیت شاغل 756 هزار نفر اضافه شده است.

به گفته وی، ترامپ از یک سو مردم را ناامید می کند و از سوی دیگر نرخ مشارکت نیم درصد افزایش یافته است. این موضوع برای مسئول بد است چون بیکاری بالا می رود اما برای جامعه خوب است چون نرخ مشارکت افزایش می یابد. 

ربیعی گفت: هنوز در تعدادی از استان ها از جمله چهارمحال بختیاری و سیستان و بلوچستان نرخ بیکاری بالا است که باید بیشتر کار فرهنگی کنیم و به مردم بگوییم که چیزی که می گیریم نرخ نگهداری پول است.

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه خدمات کمتر کار کرده ایم، گفت: باید در حوزه صادرات و کمک به شرکت های صادراتی کار بیشتری کنیم. رسته هایی مانند ICT امکان افزایش اشتغال به شدت وجود دارد. در زیرساخت خوب عمل کرده ایم اما ایجاد شغل در زیرساخت  30 درصد است و باید بیشتر روی محتوا باید کار کنیم.

وی همچنین خطاب به مدیران پست بانک با تاکید بر اینکه تحت فشار سیاسی وام ندهید، گفت: امسال سال مهمی برای ایران و فرزندان ایران است، امسال می خواهیم 120 هزار شغل و حتی شاید 150 هزار شغل در روستاها ایجاد کنیم.

وی گفت: معتقدم در این برهه زمانی، کشور به مخاطره رو به رو است اما بحران نداریم.

ادامه دارد...

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی