آکاآپ:«قصر شیرین» نهمین فیلم رضا میرکریمی است که نامزد هشت سیمرغ و برنده جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین موسیقی متن از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد. این فیلم در تجربه درخشان دیگری در جشنواره آنتالیا دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر را دریافت کرد. برای مطالعه جزییات بیشتر در ادامه مطلب با آکا همراه باشید.

جوایز درخشان قصر شیرین در جشنواره آنتالیا

رضا میرکریمی با «قصر شیرین» بار دیگر به سینمای همیشگی خود بازگشته، سینمایی کاراکتر محور که در آن فراز و فرود یک شخصیت به نمایش در می‌آید؛ شخصیتی که عناصر بیرونی داستان در این تغییر و تحولاتش نقش بسزایی دارند و تمامی کاراکترها در خدمت قهرمان فیلمنامه هستند. قصر شیرین داستان جلال است؛ شوهر شیرین که چند سالی است بدون او زندگی می‌کند و طلاق عاطفی از همسرش گرفته ولی با شنیدن خبر تصادف شدید شیرین و به کما رفتنش، دوباره پایش به زندگی زن سابقش باز می‌شود.

این ساخته رضا میرکریمی که در جشنواره های مختلف خارجی به نمایش درآمد و افتخارات زیادی کسب کرد در تجربه جدید بین المللی در جشنواره آنتالیا باز هم افتخارآفرین شد.

نقد فیلم قصر شیرین

قصر شیرین در پنجاه و ششمین دوره جشنواره فیلم آنتالیا به نمایش درآمد و با استقبال ویژه ای مواجه شد و در نهایت دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

فیلم قصر شیرین با حامد بهداد

رضا میرکریمی کارگردان قصر شیرین با انتشار تصاویر از جشنواره آنتالیا نوشت:

رضا میرکریمی به عنوان بهترین کارگردان و حامد بهداد به عنوان بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم آنتالیا انتخاب شدند.

حامد بهداد در جشنواره

فیلم قصر شیرین که در جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین فیمنامه و موسیقی متن را دریافت کرده بود یکی از پرافتخارترین فیلم های سینمای ایران در جشنواره های بین المللی است که تابحال در جشنواره های مختلف به نمایش درآمده است و یکی از مهم ترین جوایز این فیلم جام طلایی جشنواره شانگهای است که در بخش بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد به عوامل این فیلم اهدا شد.

جشنواره فیلم آنتالیا با حضور حامد بهداد

جلال مرادی ۴۲ ساله در طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می رود، پس از دو سال به شهرش باز می‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده است...

Image result for ‫فیلم سینمایی قصر شیرین‬‎

حامد بهداد، ژیلا شاهی، اکبر آئین، آزاده نوبهار، محمد اشکان فر، محمد عسگری، یونا تدین، نیوشا علیپور، بابک لطفی خواجه پاشا و زهیر یاری در فیلم قصر شیرین به ایفای نقش پرداختند.

قصر شیرین در آنتالیا خوش درخشید