چیزی تا ماه مبارک رمضان باقی نمانده است. این ماه یکی از بهترین و جذاب‌ترین بازه‌های صدا و سیما و تلویزیون ملی است. در حالی که تنها چند روز تا آغاز ماه مبارک رمضان زمان باقی است شبکه های مختلف به صورت قطعی سریال ماه رمضانی خود را اعلام کردند. امسال در ماه رمضان سه سریال ویژه رمضانی از شبکه‌های مختلف پخش خواهد شد: سریال زیرخاکی در شبکه یک،سریال بچه مهندس 3 در شبکه دو،سریال می جان در شبکه سه و سریال پدر پسری در شبکه پنج

در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات سینما و تلویزیون آکا, شما را با سریال های مناسبتی ویژه ماه رمضان 99 در شبکه های مختلف آشنا خوایم کرد. با ما همراه باشید.

معرفی سریال های ماه رمضان سال 99

اولین تصاویر از "زیرخاکی" جلیل سامان- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم ...

سریال زیرخاکی در شبکه یک

زیرخاکی سریالی به کارگردانی جلیل سامان و تهیه کنندگی رضا نصیری نیا است که به عنوان سریال ماه رمضانی شبکه یک سیما معرفی شد.

زیرخاکی سریالی طنز با موضوعی اجتماعی است که داستان تلاش یک مرد برای پیدا کردن زیرخاکی را با ماجراهایی کمدی در دو دوره قبل و بعد از انقلاب به تصویر میکشد.

بازیگران سریال زیرخاکی عبارتند از:

سریال زیرخاکی

سریال بچه مهندس 3 در شبکه دو

بچه مهندس 3 به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی در تاریخ معاصر و در سه فاز کودکی، نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی مطرح شده است. اسن سریال در تیرماه سال گذشته مقابل دوربین رفت  و در 35 قسمت آماده پخش در شبهای ماه رمضان 99 از شبکه دو سیما است.

جواد جوادی شخصیت اصلی قصه سریال بچه مهندس است که ماجرای کودکی، نوجوانی و جوانی او در این سریال به تصویر کشیده شد و روزبه حصاری در فصل سوم بچه مهندس نقش جواد را بازی میکند.

بازیگران سریال بچه مهندس 3 عبارتند از :

روزبه حصاری، ثریا قاسمی، کامران تفتی، فرهاد قائمیان، سیدمهرداد ضیائی، شیوا خسرومهر، اتابک نادری، سعید کریمی، مهشید جوادی، مهسا مهجور، سیاوش چراغی پور، عباس جمشیدی، کاوه سماک باشی، کریم اکبری مبارکه، فرناز رهنما، مانی رحمانی، محمود خسرو منش، خیام وقار کاشانی، سارا شاهرودیان، یاسمن قلی پور، نسیم باقریان، امید ماهر، مهرزاد جعفری، سلمان فرخنده و... در سریال بچه مهندس 3 ایفای نقش میکنند.

بازیگر نقش جوادی در سریال بچه مهندس 3 مشخص شد | کندو

سریال می جان در شبکه سه

سریال می جان به کارگردانی مرجان اشرفی زاده و تهیه کنندگی سعید پروینی سریال ماه رمضانی شبکه سه در سال 99 است.

می جان اولین تجربه کارگردانی مرجان اشرفی زاده است که به عنوان نویسنده در سریال شکوه یک زندگی، دیگری و ... حضور داشت و حالا با داستانی عاشقانه و اجتماعی ماه رمضان امسال را مهمان خانه های مخاطبان تلویزیون در شبکه سه سیما خواهد بود.

بازیگران سریال می جان عبارتند از:

بهروز شعیبی، الهام کردا، امیررضا دلاوری، پرویز فلاحی پور، مریم بوبانی، رویا حسینی، گیتی قاسمی، سیاوش چراغی پور، رها خدایاری، وحید آقاپور، مجید پتکی، معصومه قاسمی پور، فریده دریامج، محمدعلی فرمند، شهروز آقایی پور، سونیا سنجری، مریم شعبانی، رضا جوشنی، مهدی فریضه و هاله گرجی در سریال می جان ایفای نقش میکنند.

جزئیات پخش سریال رمضانی می جان از شبکه سه + معرفی سریال

سریال پدر پسری در شبکه پنج

سریال پدر پسری به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی و تهیه کنندگی رضا جودی سریال ماه رمضانی شبکه پنج سیما در سال 99 است.

رضا جودی تهیه کننده سریال لیسانسه ها در تجربه ای جدید باز هم با یک سریال کمدی در شبهای ماه مبارک رمضان از شبکه پنج سیما مهمان خانه های مخاطبان میشود تا اوقات خوشی را برای آنها رقم بزند.

بازیگران سریال پدر پسری عبارتند از:

مهران رجبی، عزت الله مهرآوران،محمدجواد جعفرپور، مریم سرمدی، افشین سنگ چاپ، یدالله شادمانی، کتایون بختیاری و... بازیگران سریال پدر پسری را تشکیل میدهند.

سریال پدر پسری ماه مبارک رمضان پخش می شود