آکاایران: فیلم  خانه دختر در سینمای ایران نمایش داده نمی شود

آکاایران: اکران فیلم سینمایی خانه دختر در توکیو

فیلم  خانه دختر در سینمای ایران نمایش داده نمی شود

اختصاصیآکا ایران:  

فیلم سینمایی خانه دختر به کارگردانی شهرام شاه حسینی فیلم پرحاشیه ای است که در سال -94 ساخته شد اما شانس اکران عمومی در داخل کشور را نداشت. این فیلم اکنون در بخش مسابقه جشنواره فیلم توکیو پذیرفته شده تا در این فستیوال سینمایی به اکران در آید.

فیلم نامه فیلم سینمایی خانه دختر توسط پرویز شهبازی نوشته شده است و از بازیگران این فیلم می توان به باران کوثری، رعنا آزادی ور، بابک کریمی، محمد رضا هدایتی، حامد بهداد، پگاه آهنگرانی، نسیم ادبی، پردیس احمدیه، مانی شاه حسنی، رویا تیموریان، امیر علی نبویان و پردیس احمدیه اشاره کرد. این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر سال گذشته نمایش داده شد اما از همان زمان حواشی زیادی درباره آن مطرح شد تا این که به توقف اکران عمومی اش انجامید . قرار بود فیلم " خانه دختر " در ابتدای سال اکران عمومی شود اما در نهایت پرونده اکران عمومی با وجود مخالفت ها و فشارهای زیاد بسته شد .

در خلاصه داستان خانه دختر آمده است: مرتضی می خواهد خانه کوچک شان را زیر قیمت بازار بفروشد تا زودتر از نگاههای سنگین مردم محله فرار کند ...

شهرام شاه حسنی درباره اکران این فیلم در ژاپن گفت: برای این فیلم دو نوبت پرسش و پاسخ در توکیو در نظر گرفته شده است.

فیلم خانه دختر مجوز نمایش دارد اما به خاطر مسائل مختلفی چون فشار به وزارت ارشاد فرصت اکران عمومی را کسب نکرده است. بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم توکیو از اول آبان تا نهم آذرماه ادامه خواهد داشت و فیلم سینمایی خانه دختر از میان 16 فیلم سینمایی پذیرفته شده از کشورهای آلمان ، آمریکا ، ژاپن ، فرانسه و ... در بخش مسابقه اصلی این جشنواره رقابت خواهد کرد.

منبع :