آکاایران: فیلم اخراجی ها 2 با فروش 8 میلیاردی صدرنشین است

آکاایران: فیلم های سینمای ایران که میلیاردی شدند

فیلم اخراجی ها 2 با فروش 8 میلیاردی صدرنشین است

اختصاصیآکا ایران:  

تولید فیلم های موفق با فروش میلیاردی از چالش های پیش روی فیلم سازان است . این که فیلم سازان چه فاکتورهایی را در ساخت فیلم هایشان در نظر بگیرند تا بتوانند تماشاگران زیادی را به خود جذب کنند و گیشه موفقی داشته باشند . در ادامه فیلم هایی که به فروش میلیاردی دست یافته اند را معرفی می کنیم ....

فیلم سینمایی شارلاتان ، پرفروش ترین فیلم در سال 84

شارلاتان دومین فیلم آرش معیریان در سال 84 است که به فروش 870 میلیون تومانی دست یافت . البته معیریان در فیلم کما با حسین فرح بخش همکاری داشت و توانست گیشه موفق و پرفروشی را داشته باشد .

شارلاتان مانند کما یک فیلم کمدی بود که در آن بازیگران کمدی چون امین حیایی ، جواد رضویان ، مهران غفوریان و ... بازی کردند . رضویان و غفوریان که پیش از این در سریال جایزه بزرگ و زیر آسمان شهر به شهرت رسیده بودند در این فیلم برای اولین بار در نقش کمدین در سینما ظاهر شدند .

فیلم شارلاتان قبل از اکران در اخذ پروانه نمایش با مشکل رو به رو شد و بالاخره توانست وارد سینما شود و بعد از 72 روز نمایش به پروفروش ترین فیلم در سال 84 تبدیل شد . در آن زمان قیمت بلیت سینما 1000 تومان بود و عوامل شارلاتان ، این فیلم را برای گرفتن جایزه راهی هیچ جشنواره ای نکردند .

فیلم های میلیاردی سینما

آتش بس ، اولین فیلم میلیاردی سینمای ایران در سال 85

فیلم آتش بس دومین فیلم کمدی تهمینه میلانی بعد از فیلم دیگه چه خبر ؟ است که اولین فیلم میلیاردی سینمای ایران شد که در سال 85 به عنوان پرفروش ترین فیلم شناخته شد . این فیلم به فروش یک میلیارد و پانصد میلیون تومان دست یافت که در آن سال فاصله زیادی با فیلم های در حال اکران داشت .

آتش بس در سال 85 رکورد پرفروش ترین فیلم سینما را که در اختیار فیلم مارمولک بود را شکست و در طی سه ماه به فروش بالای یک میلیارد تومان دست یافت . این میزان فروش برای عوامل سازنده فیلم و سینماگران ایرانی باور نکردنی بود . البته این فیلم بعدها در کشورهای کانادا ، آمریکا و امارات متحده عربی هم نمایش داده شد و فروش خوبی را نصیب بخش خصوصی کرد .

فیلم های سینمای ایران که میلیاردی شدند -آکاسینما

اخراجی ها ، پرفروش ترین فیلم سینمای ایران در سال 86

مسعود ده نمکی در سال 86 وارد سینمای ایران شد و از همان ابتدا مخاطبان زیادی را به سینما آورد و به عنوان پول سازترین کارگردان سینمای ایران شناخته شد. فیلم اخراجی ها به کارگردانی مسعود ده نمی به فروش دو میلیارد و 490 میلیون تومان دست یافت و توانست رکورد فروش آتش بس را بشکند . در آن زمان قیمت بلیت سینما 1500 تومان بود و این فیلم در 52 روز به این میزان فروش دست یافت. در فیلم اخراجی ها بازیگرانی چون اکبرعبدی ، امین حیایی ، محمد رضا شریفی نیاو ... حضور داشتند که حضور این بازیگران محبوب در میزان فروش فیلم تاثیر زیادی داشت . اکبر عبدی و محمد رضا شریفی نیا پیش از این در فیلم آدم برفی در کنار هم بودند و اخراجی ها که تلفیقی از جنگ و کمدی بود توانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند . البته این اتفاق برای فیلم لیلی با من است هم رخ داده بود که نشان می داد در سینما ظرفیت بالایی برای جذب مخاطبان ایرانی وجود دارد. فیلم اخراجی ها نه تنها پرفروش ترین فیلم سینمای ایران بلکه خبرسازترین فیلم در سال 85 و 85 شد .

فیلم های میلیاردی سینما

چارچنگولی ، پرفروش ترین فیلم سینمای ایران در سال 87

فیلم چارچنگولی نتوانست همانند اخراجی ها تجربه فروش خوبی داشته باشد اما با این حال با فروش 1 میلیارد و 760 میلیون تومان به عنوان پرفروش ترین فیلم در سال 87 شناخته شد. البته چارچنگولی با حواشی همراه بود و بعد از اکران آن انجمن زرتشتیان تهران به وزیر ارشاد نامه ای زدند  و در آن از به کار بردن نماد فروهر روی تی شرت یک پسر ول گرد که مزاحم نوامیس مردم می شود، اعتراض کردند. از نظر آنها به کاربردن نماد فروهر به معنای مسخره کردن فرهنگ ایرانی و اعتقادات زرتشتیان ایرانی است.

فیلم های سینمای ایران که میلیاردی شدند -آکاسینما

قسمت دوم اخراجی ها ، با فروش 8 میلیاردی در سال 88

مسعود ده نمکی در سال 88 باز هم پا به سینما گذاشت و قسمت دوم اخراجی ها را ساخت . اخراجی ها پیش از این نشان داده بودند که پتانسیل بالایی در فروش دارند و قسمت دوم اخراجی ها با رکورد متفاوتی به سینمای ایران آمد . این فروش 8 میلیارد و پانصد میلیون  تومان فروش داشت و در طول سه ماه در سینماها اکران شد که باز هم ده نمکی را به عنوان پولسازترین کارگردان سینمای ایران شناساند .

فیلم های میلیاردی سینما

فیلم ملک سلیمان ، پرفروش ترین فیلم در سال 89

فیلم ملک سلیمان به کارگردانی شهریار بحرانی اولین قسمت از داستان زندگی حضرت سلیمان است که به عنوان پرفروش ترین فیلم سال 89 شناخته شد. در فیلم ملک سلیمان برای اولین بار از فناوری های پیشرفته DI و CGI استفاده شد که اولین تجربه حرفه ای فیلم سازی دیجیتال در سینمای ایران می باشد. در این فیلم امین زندگانی نقش حضرت سلیمان را داشت و در 113 روز اکران به فروش 1 میلیارد و 550 میلیون تومانی رسید.

فیلم های سینمای ایران که میلیاردی شدند -آکاسینما

فروش میلیاردی کلاه قرمزی و بچه ننه در سال

کلاه قرمزی بعد از 10 سال غیبت در سال به سینمای ایران آمد . شخصیت کلاه قرمزی در طول 20 سال گذشته هم چنان در صدر پربیننده ترین برنامه های سیماست و میزان فروش بالای این فیلم قابل پیش بینی نبود .

فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه در مدت 78 روز اکران به فروش 5 میلیارد و 700 میلیون تومان رسید و توانست از فیلم های خوابم می آید و گشت ارشاد پیشی بگیرد . در آن سال کلاه قرمزی به عنوان پول سازترین ستاره سینمای ایران نام گرفت .

فیلم های میلیاردی سینما

فیلم رسوایی ، پرفروش ترین فیلم ده نمکی در سال

در سال باز هم ده نمکی با فیلم رسوایی به سینما آمد . او که پیش از این فیلم کمدی و جنگی اخراجی ها را ساخته بود اکنون به سراغ طنز رفته بود تا داستانی را درباره دختر جنوب شهری و فقیر روایت کند .

فیلم رسوایی در نوروز اکران شدد و در مدت 87 روز توانست به فروش 6 میلیاردی دست یابد . در این فیلم الناز شاکردوست برای اولین بار با مسعود ده نمکی همکاری کرد .

فیلم های سینمای ایران که میلیاردی شدند -آکاسینما

شهر موش ها ، پرفروش ترین فیلم در سال

وقتی اعلام شد قرار است شخصیت های محبوب فیلم شهر موش ها به سینما بیایند و نسل های جوان و پیر در کنار هم به تماشای عروسک های دوست داشتنی بروند ، تبلیغات محیطی و رسانه ای گسترده ای برای نمایش فیلم شروع شد .

شخصیت های عروسکی شهر موش ها محبوبیت زیادی در میان مردم داشتند و توانست در سال به عنوان پرفروش ترین فیلم سینما شناخته شود .

فیلم های میلیاردی سینما

فیلم نهنگ عنبر ، پرفروش ترین فیلم در سال

فیلم نهنگ عنبر هم چنان در حال اکران است و تاکنون به فروش 6 میلیارد تومان رسیده است و فیلم ایران برگر با فروش 4 میلیارد و 600 میلیون تومانی را پشت سر گذاشته است . مشخص نیست این فیلم می تواند به عنوان پرفروش ترین فیلم سال بماند یا فیلم محمد رسول الله (ص) از آن  جلو می زند ؟

به هر حال تاکنون فیلم طنز نهنگ عنبر به کارگردانی سامان مقدم و بازی رضا عطاران و مهناز افشار به نوستالژی های دهه شصت بازگشت داشته است و به عنوان پرفروش ترین فیلم در سال می باشد .

فیلم های سینمای ایران که میلیاردی شدند -آکاسینما

منبع :