آکاایران: فیلم ابوالقاسم طالبی در زمان جنگ جهانی اول !

آکاایران: یتیم خانه ایران به جشنواره فیلم فجر می رود

فیلم ابوالقاسم طالبی در زمان جنگ جهانی اول !

اختصاصیآکا ایران:  

فیلم سینمایی یتیم خانه ایران به کارگردانی ابوالقاسم طالبی به سرعت در حال گذراندن مراحل فنی است تا برای نخستین بار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اکران شود. البته بخشی از فیلمبرداری تصاویر ابتدایی فیلم که در شمال کشور می باشد و مربوط به زمان حال است، باقی مانده و قرار است در 5 روز فیلم برداری شود و به سرعت به  جشنواره فیلم فجر برسد.

البته پیش از این قرار بود یتیم خانه ایران در جشنواره حضور نداشته باشد اما عوامل تولید دیروز راف کات آن را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند تا این فیلم در جشنواره فیلم فجر حاضر شود.

فیلم یتیم خانه ایران

این فیلم داستان خشکسالی و قحطی ایران در سال های 1295 تا 1297 و در دوران جنگ جهانی اول در طی اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیسی را روایت می کند. در طی آن به شیوع بیماری وبا در بین مردم ایران پرداخته می شود.

فیلم بردای یتیم خانه ایران در مناطق مختلف تهران چون شهرک غزالی، شمال و شمال غرب کشور انجام شده است.

در این فیلم بازیگرانی چون جعفر دهقان، قطب الدین صادقی، علی شادمان، والا شهیری، ایمان صفا، مهری آل آقا، ملیکا شعبان، اصغر حیدری، محبوبه تقویت، مجید معافی، علیرضا نورایی، فرخ نعمتی، حمید تاج دولتی، بهارک صالح نیا، بهار محمد پور، محسن حسینی حضور دارند. البته در یتیم خانه ایران تعدادی از بازیگران تئاتر و سینما هم ایفای نقش می کنند و از بازیگران خارجی فیلم می توان به رایان تورفه از انگلیس، کامرون چاپمن از انگلیس، برت جان کورن از هلند، پاول دیونی از انگلیس، جان اتول از ایرلند، توبی هیوز از انگلیس و کلوم کوتس از انگلیس اشاره کرد.

یتیم خانه ایران به جشنواره فیلم فجر می رود -آکاابوالقاسم طالبی

سینما

جعفر دهقان

جشنواره فیلم فجر

منبع :