آکاایران: رمان «ماه الماس» نوشته ویلکی کالینز، نویسنده انگلیسی با ترجمه منوچهر بدیعی منتشر شد. تی اس الیوت، شاعر مشهور انگلیسی این رمان را بسیار ستوده است.

رمان "ماه الماس"

«ماه الماس» اثر ویلکی کالینز تازه ترین اثری است که با ترجمه  منوچهر بدیعی  از سوی نشر نیلوفر راهی بازار کتاب شد. این کتاب در نوع خود یک رمان پلیسی بی نظیر محسوب می شود      
                                                       .
تی. اس.الیوت، شاعر انگلیسی درباره این اثر گفته است که «ماه و الماس» نخستین و بزرگ ترین رمان پلیسی انگلیسی است. وقتی الیوت چنین حرفی می زند منظورش این است که ظاهر کتاب پلیسی و باطنش انتقادی اجتماعی به نظر می آید.


ماه الماس
ماه الماس

مترجم کتاب «چهره مرد هنرمند در جوانی» اثر جیمز جویس گفته است: کتاب «ماه و الماس» 160 سال پیش یعنی اواسط قرن نوزدهم نوشته شده است. من در یادداشت مترجم این کتاب که با عنوان «نخستین و بهترین» نوشته شده به جنبه های گوناگون این اثر پرداخته ام و به ساختار این اثر اشاره کرده ام که ویژگی های منحصر به فردی دارد.
طی سال های گذشته چند عنوان کتاب از وی منتشر شده و در حال حاضر مشغول ترجمه اثری جدیدی نیست                                                        .
بدیعی در فروردین ماه 1318 در اصفهان متولد شد و تا کنون آثار چون «چهره مرد هنرمند در جوانی» اثر جیمز جویس، «جاده فلاندر» نوشته کلود سیمون، «آدم اول» اثر آلبر کامو، «ژان باروا» نوشته روژه مارتن دوگار، آثاری از آلن رب گریه و سینکلر لوئیس، و مهم تر از همه رمان بزرگ «اولیس» اثر جیمز جویس را به فارسی ترجمه کرده است                                                           .
وی تحصیلات خود در رشته ای نامرتبط با فن ترجمه ادامه داد و لیسانسش را گرفت . او درس های دوره دکترای همان رشته را نیز تمام کرد، اما چون رساله پایان دوره تحصیلی را نگذرانده است درجه و عنوان دکترا ندارد. مشاغلش همواره در همان زمینه تحصیلات دانشگاهی اش بوده و از این رو به ترجمه به عنوان یک شغل و حرفه نگاه نمی کند. کتاب «چهره مرد هنرمند در جوانی» ترجمه منوچهر بدیعی، در دوره بیستم انتخاب کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

کاربران محترم آکا ایران می توانند کتاب « ماه الماس » از تاریخ 08/06/94 به مدت یک هفته با 10 درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهرکتاب خریداری نمایند.


نام نویسنده : ویلکی کالینز
نام مترجم : منوچهر بدیعی
نام انتشارات :          نیلوفر
سال انتشار : 1394
جلد کتاب : نرم
قطع : رقعی
تعداد صفحات : 650  صفحه
قیمت : 450000  ریال
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر آکا ایران
آکا ایرانculture

منبع :