آکاایران: رمان «یادداشت های آقای پیک ویک» نوشته چارلز دیکنز با ترجمه پرویز همتیان بروجنی منتشر شد.

یادداشت های آقای پیک ویک

این رمان حجیم که یکی از طنزآلودترین آثار این نویسنده کلاسیک بریتانیایی محسوب می شود، باعث درک و خوانش جهانِ داستانی او شده و در واقع نمونه ای مهم از ایده های ادبی اوست. برای همین این اثر اهمیت فراوانی در بین آثار او دارد. چارلز دیکنز (Charles Dickens) این رمان را برای اولین بار در سال ۱۸۳۷ منتشر کرد و همین اثر باعث شد تا درهای شهرت روی او باز شود. این رمان ماجراهای مردی به نام پیک ویک است که یک باشگاه خصوصی را اداره می کند و طی این کار با انبوه آدم های خاص، ماجراهای متفاوت و موقعیت های نو مواجه می شود.
دیکنز که او را بزرگ ترین نویسنده ی عصر ویکتوریا دانسته و اولین نویسنده ای که به شکلی جدی به روابط نوپای قدرت در جامعه ی انگلیسی توجه کرد در این رمانِ مهم، انبوهی خُرده روایت و ماجرا می سازد که اتمسفری چون بازار مکاره دارد.


 چارلز دیکنز
کتاب یادداشت های پیک ویک

از این رمان در سال های قبل ترجمه های ناقصی صورت گرفته بود اما این نخستین بار است که ترجمه کامل این رمان از سوی نشرچشمه منتشر شده است.
«یادداشت های آقای پیک ویک» چندمین ترجمه همتیانِ بروجنی از این نویسنده است و او پیش از این نیز سابقه ترجمه داستان های کوتاهِ او را در کارنامه دارد.
چارلز دیکنز از برجسته ترین رمان نویس انگلیسی از بزرگ ترین نویسندگان جهان به شمار می آید. داستان سرایی و نثر توانمندش و خلق شخصیت های به یادماندنی، آثار او را منربه فرد ساخته است.دیکنز در طول زندگی خویش، محبوبیت جهانی بسیاری کسب کرده است. از آثارش می توان "دیوید کاپرفیلد"،" آرزوهای بزرگ"، "سرود کریسمس"،"مغازه عتیقه فروشی"،"خانه غمزده"،"عبور ممنوع"،"الیور تویست "و" داستان دو شهر" را نام برد.

کاربران محترم آکا ایران می توانند کتاب « یادداشت های آقای پیک ویک » از تاریخ 25/05/94 به مدت یک هفته با 10 درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهرکتاب خریداری نمایند.
نام نویسنده : چارلز دیکنز
نام مترجم : پرویز همتیان بروجنی
نام انتشارات :       چشمه
سال انتشار : 1394
جلد کتاب : نرم
قطع : رقعی
تعداد صفحات : 571  صفحه
قیمت : 600000  ریال


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر آکا ایران
آکا ایرانculture

منبع :