• تعداد بازدید :
  • 30
  • چهارشنبه 16/10/1394 - 11:10
  • تاریخ :

با وجود بررسی و داوری بیش از 2147 کتاب در حوزه شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان و کتاب های «درباره شعر» در گردونه داوری های دهمین جشنواره شعر فجر، فراخوان ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره نیز منتشر شد.

بخش شعر و ادبیات آکا ایران

آکاایران: فراخوان جشنواره شعر فجر

دبیرخانه دهمین دوره جشنواره شعر فجر، فراخوان این دوره را اعلام کرد و بنا بر اعلام، با انتشار فراخوان، کار بررسی آثار در دهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر رسما آغاز می شود.
بر اساس این گزارش، فهرست کتاب هایی که در این دوره مورد داوری قرار خواهند گرفت، روی وبگاه رسمی بنیاد شعر و ادبیات داستانی، مجری دهمین دوره جشنواره، به آدرس www.adabiatirani.com موجود است و پدیدآورندگانی که اثرشان در این فهرست نیست، می توانند کتاب خود را بر اساس فراخوان جشنواره به دبیرخانه آن ارسال کنند.
متن فراخوان دهمین جشنواره شعر فجر (1394) به شرح زیر است:
«جشنواره بین المللی شعر فجر با آرمان بالندگی گونه های شعر امروز از سال 1385 هر ساله میزبان کاروان شعر پارسی بوده است و به یاری خدا دهمین دوره این جشنواره نیز در سال 1394 برگزار خواهد شد.
در این دوره آثاری که در سال 1393 به زبان پارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده باشد در گروه های زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد:
شعر بزرگسال
شعر کودک و نوجوان
درباره شعر
برگزیدگان جشنواره دهه اول اسفند در آیین اختتامیه معرفی خواهند شد و به این برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین المللی شعر فجر اهدا خواهد شد.
چه کتاب هایی می توانند در این جایزه شرکت کنند؟
کتاب هایی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار در سال 1393 در داخل کشور به چاپ رسیده و در یکی از سه گروه ادبی بالا قرار بگیرند.

نکات مهم

آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشد.
مجموعه شعر باید به صورت مستقل منتشر شده باشد. مجموعه های مشترک و گزیده آثار داوری نمی شوند.
آثاری که در سال های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی شود.
دبیرخانه تنها در مورد آثار رسیده به دبیرخانه جایزه مسئولیت دارد. شاعران و پژوهشگران برای اطمینان از وجود عنوان اثرشان در فهرست داوری به سایت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان مراجعه کنند.

مهلت و شیوه ارسال اثر

آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه، تاریخ 30 دی است. شاعران و پژوهشگرانی که عنوان اثرشان را در فهرست کتاب ها نیافته اند می توانند یک نسخه از آن را به آدرس زیر ارسال کنند:
تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه شهید اعرابی (5)، پلاک 6، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان؛ دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی شعر فجر
علاقه مندان، ناشران و مؤلفان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایتِ رسمی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان به آدرس http://www.adabiatirani.com  مراجعه کنند یا با دبیرخانه تماس بگیرند.
تلفن: 88300824-021 (داخلی304)
رایانامه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید »منبع :