کتابی که احتمالا  این روزها نام آن را از رسانه های مختلف چون رادیو ، تلویزیون ،... و حتی در سطح شهر زیاد شنیده اید. این کتاب روایت غصه های همسری است فداکار، مادری مهربان و زنی مقاوم در روزهای جنگ؛ روایت زندگی قدم خیر.

" خوشحالی ام این است که بعد از این همه سال، یک نفر از جنس خودم آمده، نشسته رو به رویم تا غصه تنهایی این همه سال را برایش تعریف کنم. غم و غصه هایی که به هیچ کس نگفته ام"

دختر شینا» خاطرات قدم خیر محمدی، همسر سردار شهید حاج  ستار ابراهیمی است که اکنون توسط «بهناز ضرابی زاده» نگارش و به همت انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

درباره نویسنده:

بهناز ضرابی زاده کار شناس ادبی کانون پرورش فکری همدان است. اما  پیش از هر چیزی نویسنده است. مسئولیت هایی هم در این عرصه دارد، مثل دبیری انجمن داستان دفاع مقدس. ضرابی زاده برگزیده بیش از ۳۰ جشنواره داستان نویسی سراسری است و داور مسابقات مختلف ادبی همدان نیز بوده است. تألیف و چاپ بیش از دویست و پنجاه اثر ادبی در نشریات از دیگر فعالیت های این نویسنده ۴۴ ساله است و حالا هم دختر شینا.

 

در آذر ماه 1392 ،  رهبر معظم انقلاب اسلامی این کتاب  را با دقت خوانده و در دیداری با نویسنده فرمودند که کتاب خوبی است و نویسنده به جزییات توجه بسیاری کرده و داستان زیبایی دارد . و این انگیزه مضاعفی شد تا خانم ضرابی نوشتن این کتاب را رسالتی سنگین دانسته و به قول خودش کاری کند دلی.

بخشی از کتاب:

حالا دو تا دختر داشتم و کلی کار. صبح که از خواب بیدار می شدم، یا کارهای خانه بود یا شست وشو و رُفت و روب و آشپزی یا کارهای بچه ها. زن داداشم نعمت بزرگی بود. هیچ وقت مرا دست تنها نمی گذاشت. یا او خانه ما بود، یا من خانه آن ها. خیلی روزها هم می رفتم خانه حاج آقایم می ماندم. اما پنج شنبه ها حسابش با بقیه روزها فرق می کرد. صبح زود که از خواب بیدار می شدم، روی پایم بند نبودم. اصلاً چهارشنبه شب ها زود می خوابیدم تا زودتر پنج شنبه شود.......

این روزها «دختر شینا»  درسومین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» که از شهریورماه آغاز شده و تا  30آبان ماه ادامه دارد؛ خوش درخشیده است.

نسخه دیجیتال این کتاب را می توانید %50 ارزانتر، از نرم افزار کتابخوان فراکتاب www.faraketab.ir دریافت نمایید.

 برای اطلاع از نحوه شرکت در مسابقه و جوایز برندگان، می توانید به سایت «کتاب و زندگی» به نشانی ketabzendegi.ir مراجعه کنید.