جشنواره شعر فجر

شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره شعر فجر مصوب کرد «در این جشنواره تنها از شاعران ساکن در داخل کشور دعوت به عمل آید». به این ترتیب جشنواره مذکور دعوت از یدالله رویایی را پس گرفته است.
   سومین جلسه شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر دوشنبه 24 اسفند 1392 برگزار شد. در این جلسه پس از بررسی روند اجرایی و محتوایی جشنواره، مصوبات زیر به تصویب اعضا رسید.

بنابر این گزارش در مصوبات این جشنواره آمده است:

1- موضوع چندصدایی جشنواره کماکان به عنوان محور فعالیت‌های محتوایی مورد توجه و حمایت شورا است.

2- در خصوص دعوت از شاعران ایرانی خارج از کشور بنا به محدودیت‌های زمانی و اولویت‌های داخلی، مقرر شد که در این جشنواره تنها از شاعران ساکن در داخل کشور دعوت به عمل آید و ضمن احترام به شاعران ایرانی خارج از کشور، از آن‌ها در کنگره ملی شاعران ایران و جهان که در آینده برگزار می‌شود به نحو شایسته دعوت به عمل خواد آمد.

در این نشست سیدعباس صالحی، علی معلم، فاطمه راکعی، محمدعلی مجاهدی، حسین اسرافیلی، پرویز بیگی حبیب آبادی، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی، علیرضا قزوه، قادر طراوت‌پور، افشین علاء، سعید بیابانکی، موسی بیدج و محمود اکرامی‌فر حضور داشتند.

به این ترتیب و بر اساس بند 2 مصوبات دیروز شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره بین‌الملل شعر فجر، دعوت از یدالله رویایی شاعر ایرانی مقیم پاریس که با حواشی زیادی همراه شده بود، پس گرفته شده است.

در همین حال و بر اساس همین گزارش، بخش خبری 20:30 شب گذشته، اطلاعیه‌ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پخش کرد که در آن آمده بود: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌ای برای دعوت از فرد مذکور نداشته و این موضوع تکذیب می‌شود. چنانچه فردی در این خصوص اظهارنظر کرده باشد، نظر شخصی وی است و به هیچ عنوان به معنی دعوت از فرد مذکور نیست.»منبع : seemorgh.com