آکاایران: به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار کتاب «بازی تاج و تخت» اثر جرج آر. آر مارتین یک نسخۀ ویژه از این کتاب منتشر خواهد شد.

آکا ایران: در این نسخۀ ویژه 73 تصویر از زندگی در وستروس وجود دارد که 48 مورد آن پیش از این دیده نشده است. مارتین در وبلاگش نوشت که دو دهه گذشته: «زندگی و کارش را به کل دگرگون کرده است. »

او تایید کرد که نوشتن کتاب ششم از این مجموعه با عنوان «بادهای زمستان» را هنوز به پایان نرسانده است. او در همین رابطه نوشت: «بیست سال گذشته است و من هنوز روی کتاب ششم کار می‌کنم. »

شاید امروز که پنج کتاب و شش فصل از سریال «بازی تاج و تخت» منتشر شده است، اگر کسی اسم «بازی تاج و تخت» را نشنیده باشد کمی عجیب به نظر برسد. اما همیشه اوضاع به این شکل نبود: «شرایط در 20 سال گذشته اندکی تغییر کرده است. »

«ترانه یخ و آتش» سال 1996 با «بازی تاج و تخت» آغاز شد، دو سال بعد «نبرد پادشاهان» منتشر شد و «طوفان شمشیرها» سال 2000 به بازار کتاب آمد، سپس سال 2005 نوبت «ضیافت کلاغ‌ها» بود و پنجمین کتاب با عنوان «رقصی با اژدهایان» سال 2011 به دست هواداران رسید.

مارتین درباره بازخوردها پس از انتشار نخستین کتاب نوشت: «نقدها اغلب خوب بود، فروش کتاب هم خوب بود اما چیز چشمگیری نبود. مطمئنا در فهرست پرفروش‌ها نبود. »

این نسخه ویژه از ماه اکتبر به قفسه کتابفروشی‌ها راه می‌یابد. مارتین در ادامه افزود: «اوایل امر خیال می‌کردم کار داستان در سه کتاب به پایان می‌رسد و در نهایت پس از سه سال کار نوشتن آن را به پایان می‌رسانم. یعنی هر کتاب در یک سال. »

بی‌بی‌سی

/ 1 اوت

منبع :