Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
بیش از ۳۰ استاد موسیقی نواحی برای نخستین بار معرفی می شوند
بیش از ۳۰ استاد موسیقی نواحی برای نخستین بار معرفی می شوند
بیش از ۳۰ استاد موسیقی نواحی برای نخستین بار معرفی می شوند - امسال در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بیش از ۳-استاد-موسیقی-نواحی-نخستین-معرفی-شوند

آکاایران: سرویس هنر آکا ایران به نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

آکاایران: بیش از ۳۰ استاد موسیقی نواحی برای نخستین بار معرفی می شوند

امسال در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران بیش از ۳۰ استاد پیشکسوت موسیقی از مناطق مختلف کشور معرفی و از آنها تجلیل می شود.

امسال و در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که از روز ۱۷ اردیبهشت ماه جاری به مدت ۴ روز در شهر کرمان برگزار می شود، بیش از ۳۰ استاد و نوازنده پیشکسوت موسیقی نواحی کشور برای نخستین بار به جامعه هنری کشور معرفی و از آنها تجلیل خواهد شد.

در این دوره از جشنواره حدود ۹۰ هنرمند در قالب گروه نوازی و تک نوازی در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اجرای برنامه می کنند که نزدیک به ۸۰ درصد از این هنرمندان برای نخستین بار است که شناسایی و به جامعه هنری کشور معرفی می شوند.

از موارد قابل توجه نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که می توان به آن اشاه کرد اینکه در میان این هنرمندان بیش از ۳۰ استاد پیشکسوت موسیقی از مناطق مختلف کشور حضور دارند که با اینکه بعضی از آنها بیش از هفتاد سال سن دارند، اما پیش از این جامعه موسیقی کشور از آنها شناختی نداشته و امسال برای نخستین بار به جامعه هنری کشور معرفی و از آنها تجلیل خواهد شد.

پس از انتشار فراخوان نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نزدیک به ۲۰۰ گروه موسیقی از سراسر کشور متقاضی حضور در این دوره ی جشنواره موسیقی نواحی بودند که در مرحله نخست ۶۰ گروه تایید شده و در مرحله دوم نزدیک به ۹۰ هنرمند در قالب ۲۰ اجرای گروهی و ۱۸ تک نوازی به مرحله پایانی جشنواره راه یافتند.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز ۱۷ تا ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری در شهر کرمان برگزار می شود.منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :