Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
پرفروش ترین آلبوم های موسیقی هفته در - بییپ تونز -
پرفروش ترین آلبوم های موسیقی هفته در - بییپ تونز -
پرفروش ترین آلبوم های موسیقی هفته در - بییپ تونز - - حجت اشرف زاده آلبوم ماه و ماهی اثر حجت اشرف زاده و-پرفروش-ترین-آلبوم-موسیقی-هفته-بییپ

آکاایران: سرویس هنر آکا ایران به نقل از موسیقی ایرانیان؛ بخش موسیقی:

آکاایران: پرفروش ترین آلبوم های موسیقی هفته در

حجت اشرف زاده

آلبوم ماه و ماهی اثر حجت اشرف زاده و امیر و آرش بیات با گذشت ماه ها از انتشار؛ همچنان پرفروش «بییپ تونز» است و این هفته در صدر فروش قرار گرفته است.

پرفروش ترین آلبوم های موسیقی در هفته ای که گذشت به شرح زیر است:

۱- آلبوم ماه و ماهی اثر حجت اشرف زاده و امیر و آرش بیات

۲- آلبوم قافله سالار عشق از سالار عقیلی و مازیار شاهی

۳- آلبوم بادیگارد اثر کارن همایونفر

۴- آلبوم لیلی نامه اثر داود آزاد

۵- آلبوم دخت پری وار اثر علیرضا قربانی و مهیار علیزاده

قافله سالار عشق

آلبوم موسیقی قافله سالار عشق در سوگ محمدرضا لطفی و به مناسبت سالروز درگذشت این استاد تارنواز منتشر شد.

عوامل تهیه و تولید این آلبوم عبارتنداز: آهنگساز و تنظیم: مازیار شاهی/ خواننده: سالار عقیلی/ نوازندگان: علیرضا جواهری: سنتور، سنتور آلتو، تمبک، دف/ مازیار شاهی: تار، سه تار، بمتار، بربط/ صمد برقی: کمانچه، کمانچهٔ آلتو/ هوشمند عبادی: نی/ صدابرداران: علیرضا جواهری، کامبیز شاهین مقدم/ میکس و مسترینگ: مازیار شاهی/ ناشر: موسسهٔ فرهنگی هنری آوای چکاد.

قطعات اجرا شده در این آلبوم نیز شامل ترانه ها و تصانیف زیر است:

تصنیف آیینهٔ شکسته بر روی غزلی از هوشنگ ابتهاج (سایه) – اصفهان – دشتی – شور/ غرنگ (همنوازی سه تار و کمانچهٔ آلتو) – شور/ طرحی از ویرانه های دور – براساس تمی از محمدرضا لطفی/ تصنیف ببارد خزانم – شعر از مازیار شاهی/ رحیل – برای گروه سازهای ایرانی در آواز دشتی/ یاد یار – تکنوازی سنتور در آواز کردبیات – براساس اجرایی از محمد رضا لطفی/ تصنیف هوای روی تو دارم – در آواز دشتی بر روی غزلی از هوشنگ ابتهاج (سایه)/ گریه گرفته است گلو/ تکنوازی نی – در آواز دشتی و ابوعطا/ تصنیف سر پروازم نیست – بر روی غزلی از محمدحسین شهریار/ وداع برای همخوانی و گروه سازهای ایرانی.

بادیگارد

در این مجموعه بیست و چهار قطعه قرار دارد و ضبط آنها در استودیو «پاپ» و به صدابرداری «میلاد فرهودی» انجام شده است. «احسان بیرقدار» که دستیار کارن همایونفر در آهنگسازی هم بوده و «کریس گراهام» به ترتیب میکس و مسترینگ قطعات را انجام داده اند. «علی جعفری پویان»، «همایون رحیمیان»، «نیما زاهدی»، «میثم مروستی»، «میلاد عالمی»، «امین غفاری»، «کریم قربانی»، «مهرداد عالمی»، «حسن فراهانی»، «آرین قیطاسی»، «علی پژوهشگر» و کارن همایونفر و احسان بیرقدار هم نوازندگان آلبوم موسیقی متن بادیگارد هستند. این مجموعه با همت شرکت «پیانو هفت» تولید و از سوی پخش «جوان» در بازار توزیع شده است.

فیلم سینمایی بادیگارد به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا» از هفته پایانی اسفندماه و همزمان با نوروز ۹۵ اکران شد. این کارگردان درباره آهنگساز هجدهمین فیلم سینمایی اش گفته: «تجربه موسیقی بادیگارد با هفده فیلم قبلی ام متفاوت شد، چون کارن همایونفر در بادیگارد چنان جوشید که خود تجلی مضمون اصلی فیلم، «محافظ بادیگارد» شد. در چنین موقعیتی، کارگردان بادیگارد جز فخر به حضور چنین هنرمندی چه باید بگوید…»

دخت پری وار

آلبوم «دخت پری وار» پس از آلبوم موفق «حریق خزان» ؛ دومین همکاری همکاری مهیار علیزاده و علیرضا قربانی است.

این آلبوم از سال ۹۲ آغاز شده که به دلایل ضبط هم زمان با آلبوم مشترک با «همایون شجریان» و همچنین تولید و انتشار آلبوم «در شعله با تو رقصان»، ضبط آن در مقطعی متوقف و دوباره در سال ۹۴ آغاز شد و هم اکنون آماده انتشار است.

در این آلبوم که شامل ۹ قطعه باکلام و سه قطعه سازی است؛ اشعاری از سعدی، عراقی، عطار نیشابوری، هوشنگ ابتهاج، فریدون مشیری، قیصر امین پور، محمدعلی بهمنی و علیرضا کلیایی استفاده شده است. مهیار علیزاده در مورد این آلبوم گفته است: «ضبط وکال با دقت و وسواس بسیار بالایی انجام شده و من علیرضا قربانی همانند آلبوم «حریق خزان»، انرژی زیادی را برای ضبط هرچه بهتر این مجموعه صرف کرده ایم.»

ماه و ماهی

این اثر از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری به خوانندگی حجت اشرف زاده و آهنگ سازی مشترک حجت اشرف زاده و امیر و آرش بیات است.

ماه و ماهی متشکل از هشت قطعه با کلام ماه و ماهی، مادر، کوچه باغ های نیشابور، پاییز، دلتنگ، عشق آمد و یاد یار و یک قطعه بی کلام عشق آمد است که با شعرهایی از علیرضا بدیع تولید شده است.

در این اثر، مهرداد عالمی نوازندگی ویولنسل و میثم مروستی نوازندگی ویولا را برعهده دارند.

لیلی نامه

آلبوم موسیقی «لیلی نامه» به سبک آوازی با آهنگسازی و خوانندگی « داود آزاد» است. «داود آزاد» از چهره های موسیقی سنتی ایران است که در سال های اخیر به ترکیب و تلفیق موسیقی سنتی با سبک های کلاسیک، جَز و بلوز پرداخته است.

«جاوید ابراهیم پور» در «لیلی نامه» تنظیم قطعه زیبایی با ریتم ۱۲ تایی و ۲۴ تایی را با قطعاتی که از نظر ریتمیک تنوع زیادی دارد و چند ریتم نو را به این اثر اضافه کرده است. یکی از این ریتم ها در تصنیف «یار لیلی» از ساخته های این هنرمند به کار رفته که ۹ ضربی و ۵ ضربی است. ۹ ضربی از تازه های ریتم در تصنیف های فارسی است.

در این آلبوم «جاوید ابراهیم پور» (نی)، «نبیل یوسف شریدا وی» (دف)، «شایان ریاحی» (پرکاشن)، «محمدجعفر قاضی عسگر» (تنبک) و «کارن کبیری» (کنترباس) به نوازندگی پرداختند. «مرتضی قنبر نسب» نوازنده های بهبهانی در یک قطعه نی انبان، «حمزه مقدم» نوازنده خوزستانی در یک قطعه سازهای کوبه ای جنوبی و دو قطعه از این اثر با ساز ویولنسل به هنرمندی “نیک هلند” نوازنده به نام انگلیسی در کشور انگلستان ضبط شده است. شعرهای این آلبوم با اشعار «مولانا» در دستگاه های بیات اصفهان، نوا و شور تنظیم شده است.منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :