آکاایران: آناهیتا نعمتی: از نقش ها و فیلم های خاص و متفاوت استقبال می کنم

آناهیتا نعمتی: از نقش ها و فیلم های خاص و متفاوت استقبال می کنمآناهیتا نعمتی: از نقش ها و فیلم های خاص و متفاوت استقبال می کنم  -آکاآناهیتا نعمتی: از نقش ها و فیلم های خاص و متفاوت استقبال می کنم  -آکا

بازیگر فیلم «عصر یخبندان» گفت: باید یک فیلم نامه فوق العاده باشد تا درآن حضور پیدا کنم.

آناهیتا نعمتی بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به حضور در فیلم «آپاندیس» گفت: آپاندیس، سومین فیلمی است که با کارگردانان فیلم اولی همکاری می کنم، همچنین در سال در فیلم های «ماحی» و «جاودانگی» نیز به ایفای نقش پرداختم.
این بازیگر ادامه داد: آپاندیس هم مثل ماحی و جاودانگی فیلمنامه فوق العاده و نقش خوبی برای من داشت که آن را دوست داشتم، در آپاندیس نقش لیلا را دارم و می توانم بگویم هر سه کار سال را دوست دارم.
وی افزود: من از ایفای نقش در فیلم های خاص استقبال می کنم و هیچ گاه رضایت بخشی فیلم برایم کافی نیست و باید یک فیلم نامه فوق العاده باشد تا درآن حضور پیدا کنم.
نعمتی با اشاره به همکاری با کارگردانان فیلم اولی اظهار داشت: در این سال ها که با کارگردان های فیلم اولی یا دومی همکاری دارم به دلیل استعدادهای درخشان و انگیزه آن هاست که باید این استعدادها زودتر به سینما می آمدند و موجب دگرگونی در سینمای ایران می شدند و جریانی را ایجاد می کردند در این یکی دو سال با راه اندازی گروه هنر تجربه و نگاه ویژه به این گونه فیلم ها، مشخص شده است که روز سینما تغییر کرده و سلیقه مخاطبان را به این سمت گرایش داده است.
وی درخصوص ویژگی های فیلم «آپاندیس» گفت: آپاندیس فیلم فوق العاده ای است که آقای نمازی به خوبی از عهده اجرا و دکوپاژ آن برآمده و دیدگاه من نسبت به موفقیت فیلم این است که این اثر درجه یک و فوق العاده خواهد بود.
بازیگر عصریخبندان در ادامه عنوان داشت: من همکاری با فیلم اولی ها را به هیچ وجه ریسک نمی دانم، در این 5-6 سال که با آنها کار کرده ام در این مسیر خیلی چیزها یاد گرفتم و انگیزه و انرژی آنها مرا ترغیب کرد که به روز باشم و بتوانم در کنار آنها لایه های جدیدی از سینما را پیدا کنم.
وی افزود: پیشکسوتان ما با استانداردهای خودشان کار می کنند، جایگاهشان محفوظ است اما من فکر می کنم وقتی فیلمساز پیشکسوت به نقطه ای رسید مثل استاد باید فیلمسازان را آموزش دهد و راهنمایی و هدایت کند تا به این مسیر ادامه دهند. ما یکسری فیلمساز پیشکسوت داریم که تکرار شدنی نیستند و این تکرار نشدن به این خاطر است که هیچگاه از این زاویه نگاه نکردیم که این ها میتوانند استاد فیلمسازان جوان باشند.
نعمتی با بیان این مطلب عنوان کرد: یکسری دستیاران کارگردان صاحب سبک و پیشرو فیلم ساختند. چه اشکالی دارد که این فیلمسازان در مسیر کارگردان های ما قدم بردارند؟ اینکه فیلمسازی از یک سبک خاص و کارگردان خاص پیروی کند ایرادی ندارد و چون هر فیلمساز جوان خودش را بر فیلم اضافه می کند و از نظر من ایرادی ندارد که با نگاه آن فیلمساز به سینما وابسته شود و فیلم بسازد.
بازیگر فیلم آپاندیس با اشاره به ورود فیلمسازان با انگیزه به سینما اظهار داشت: این انرژی و انگیزه برای سینمای ما خیلی لازم و ضروری بود و باید زودتر اتفاق می افتاد. فیلمسازان جوان بسیار موثر هستند و حمایت از آنها باید از منابعی چون وزارت ارشاد بنیاد فارابی و ... انجام شود. این فیلمسازان موجب ایجاد فضای جدید و پوست اندازی سینما می شوند و نباید دغدغه سرمایه و ساختار و تولید و بازگشت سرمایه داشته باشند.
وی با انتقاد از هزینه های میلیاردی برای فیلم های خاص گفت: در سینما می بینیم که برای ساخت یک فیلم چند میلیارد تومان پول هدر می شود که اگر حتی یک سوم آن سرمایه را صرف فیلمسازان جدید کنند، فیلم های به مراتب بهتری تحویل سینما می دهند که حرفی برای گفتن داشته باشد. این اختصاص بودجه و سرمایه باعث آسیب در سینما می شود چون فیلمسازی که نگاه خاص و متفاوت دارد نگران بودجه و برگشت سرمایه و اکران می شود.

 

اخبار فرهنگی و هنری - باشگاه خبرنگاران

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :