آکاایران: ظریف به جای شبکه سه به دو رفت/ شیطنت های کودکی مرضیه برومند

ظریف به جای شبکه سه به دو رفت/ شیطنت های کودکی مرضیه برومندظریف به جای شبکه سه به دو رفت/ شیطنت های کودکی مرضیه برومند  -آکاظریف به جای شبکه سه به دو رفت/ شیطنت های کودکی مرضیه برومند  -آکا

تحویل سال در سیما
ظریف به جای شبکه سه به دو رفت/ شیطنت های کودکی مرضیه برومند

وزیر امور خارجه که پیش از این قرار بود گفتگویش در شب یلدا در ویژه برنامه عادل فردوسی پور پخش شود امشب به ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو رفت.

به گزارش مهر، بخش دوم برنامه «و اینک فردا» ساعت ۲۲:۴۵ پخش خود را از شبکه دو آغاز کرد. احسان کرمی مجری برنامه اعلام کرد که علی صادقی و مهران غفوریان قصد دارند با حضور در خیابان میزان شادی مردم را بالا ببرند که تخفیف گرفتن هنگام خرید یا رساندن مردم به مقصد از جمله کارهایی است که انجام داده اند.
این دو بازیگر با حضور در بازار تجریش تهران درباره اوضاع بازار در آستانه نوروز صحبت می کردند. نکته جالب حضور دو بادیگارد همراه آنها بود. این برنامه که در تالار وحدت به صورت زنده ضبط می شود با حضور مرضیه برومند کارگردان و نویسنده برنامه های خاطره انگیز برای بچه ها دنبال شد.
شیطنت های مرضیه برومند در کودکی
این هنرمند پیشکسوت با مروری بر خاطرات گذشته و کسانی که از آنها خاطراتی به یاد دارد، بیان کرد: خوب است قدر داشته هایمان را داشته باشیم.
احسان کرمی به نمایش «افرا» نوشته و کارگردانی استاد بهرام بیضایی اشاره کرد که آخرین مرضیه برومند در این نمایش در مقام بازیگر حضور داشت.
در ادامه برنامه برومند خاطراتی از گذشته اینگونه بیان کرد: من در بچگی خیلی شیطان بودم. در فاصله ای که مهمان ها خداحافظی می کردند و قبل از اینکه مادرم در اتاق پذیرایی را قفل کند ما یک مشت آجیل برمی داشتیم.
وی افزود: یک سال در چهارراه استانبول خواهرم راضیه را گم کردیم. مادرم دست پاچه شده بود و به من گفت همین جا بایست تا من برگردم. تا مادرم رفت من زدم زیر گریه و گفتم من گم شده ام و جنجالی به پا کردم که همه دورمان جمع شدند. من هنوز وقتی از آن چهارراه رد می شوم یاد آن روز می افتم.
مرتضی احمدی سنبل ادب و اخلاق
او از مرتضی احمدی به عنوان هنرمندی تکرارنشدنی یاد کرد و او را سنبل ادب و اخلاق دانست که همیشه در تبریک سال نو پیش دستی می کرد.
برومند افزود: ما با از دست دادن مرتضی احمدی یک فرهنگ را از دست دادیم. او الگوی اخلاق بود و هیچ گاه یک کلمه بی ادبانه از وی نشنیدیم.
من دوست دارم اخلاقی عمل کنیم چون این روزها خودم قربانی بی اخلاقی شدم. ما چندی پیش می خواستیم سریالی کار کنیم که بازیگر سرشناسی به یک باره از کار ما رفت و کارمان خوابید و بیش از ۶۰ نفر بیکار شدند.
وی افزود: این بازیگر به من گفت مریض احوالم و من می دانستم دروغ می گوید. او رفت با یک سریال دیگر قرارداد بست و من فکر می کنم تلویزیون باید مقابل این بی اخلاقی می ایستاد. شبکه های تلویزیون رقیب هم نیستند. من امیدوارم بازیگرانی که این پول ها را می گیرند حداقل اخلاق هم یاد بگیرند.
برومند تاکید کرد: امیدوارم همه ما به دو چیز بیشتر توجه کنیم، یکی اخلاق و دیگری محیط زیست. این نویسنده و کارگردان در میان انتقادهایش پرسید آیا این مطالب را تلویزیون پخش می کند که احسان کرمی گفت بله.
در سال جدید صلح در همه جهان برقرار باشد
در پایان این بخش از صحبت های برومند، اجرایی از گروه موسیقی «پالت» پخش شد.
برومند در پایان آرزو کرد در سال جدید صلح در همه جهان برقرار باشد و هیچ بچه ای در وحشت، هجرت و فقر زندگی نکند و ایران هوای پاک و پر باران داشته باشد.
بخش بعدی مراسم پخش سخنانی از مسعود فراستی منتقد سینما بود که به اهمیت توجه یک ملت به گذشته خود صحبت کرد. در ادامه نیز گفتگوی وی با جواد ظریف وزیر امور خارجه دولت یازدهم پخش شد.
در حالی این گفتگو از شبکه ۲ پخش شد که پیش از این گفتگوی عادل فردوسی پور با ظریف اجازه پخش از شبکه سه را نیافت.
فراستی اعلام کرد این گفتگو در تایلند ضبط شده است.
ما باید باور کنیم ما در صحنه بین المللی کنشگریم و بازیچه نیستیم
ظریف ضمن تبریک سال نو بیان کرد: آنچه باعث شد ما کار را پیش ببریم خودباوری است و ما باید باور کنیم ما در صحنه بین المللی کنشگریم و بازیچه نیستیم.
وی افزود: من انقلابی بودن را به تند بودن نمی دانم ولی می بینیم در برخی شعارهای تند خودباوری نیست و آنها آمریکا را قدر قدرت می دانند در حالیکه ما به عنوان یک مسلمان فقط خدا را قدرت مطلق می دانیم.
ظریف با نقد شعارهای تند عنوان کرد: این باورهای تند فکر می کنند هیچ اتفاقی نمی افتد مگر اینکه آمریکا بخواهد که من اصلا این موضوع را قبول ندارم. ایران امروز یک بازیگر در عرصه بین الملل است و نمی توان او را از زمین بازی حذف کرد.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: اگر شما طرف مقابل را قدرت مطلق بدانی آنگاه دیگر بتور نمی کنی که بتوانی با آنها مقابله کنی. این تصور برای برخی دشوار است و فکر می کنند اگر توافقی حاصل شد پس یعنی ایران تسلیم شد. این افراد باید نگاهشان را عوض کنند. مگر ما انقلاب نکردیم، مگر در جنگ مگر همه دنیا طرف عراق نبود ولی ما توانستیم.
وی در بخش دیگر صحبت هایش درباره جهان فراقطبی و شرایط سیاسی در چنین شرایطی صحبت کرد و گفت: آرمان ها و منافع ملی در انقلاب اسلامی هم راستا هستند و تقویت هر یک از آنها دیگری را تقویت می کند.
در این بخش قطعه «بهار بهار» با صدای تپرج شعبانخانی پخش شد.

 

 

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :