آکاایران: عید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر

عید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهردر روزهای منتهی به نوروز با این زوج دوست داشتنی برای خرید جام و آینه که یکی از اجزای سفره هفت سین است، همراه شدیم.

 امیریل ارجمند و یاسمینا باهر، دومین عید از زندگی مشترک شان را تجربه می کنند و حال و هوای بهاری خاصی در زندگی شان جریان دارد. آنها صداقت خاصی در کلام و رفتارشان دارند و همین صداقت در زندگی شان نیز کاملا نمود دارد و معتقد هستند که صداقت می تواند پایه اصلی یک زندگی باشد. در روزهای منتهی به نوروز با این زوج دوست داشتنی برای خرید جام و آینه که یکی از اجزای سفره هفت سین است، همراه شدیم.

 

عید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر  -آکاعید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر  -آکا

 

حس عجیب و زیبای نوروز
امیریل: همیشه نوروز برای من معنی زنده شدن و تولد دوباره را دارد. این حس را دارم که اگر دردی یا رنجی داری یا چیزی آزارت می دهد با تمام شدن زمستان آن را کنار می گذاری و با حس تازه ای وارد نوروز می شوی. نوروز تازگی را در روحیه انسان ایجاد می کند که این تازگی در طبیعت و شهر و انسان ها نمایان است.
یاسمینا: نوروز برای من یک حس دوگانه دارد؛ هم خوشحال کننده است و هم ناراحت کننده. به این دلیل ناراحت کننده است که حس می کنم یک سال دیگر گذشته و چه کارهای عقب افتاده ای داشته ام که موفق به انجام آنها نشده ام یا خدایی ناکرده چه کسانی را از دست داده ام و حتی اینکه یک سال پیرتر شده ام که این جنبه های غم انگیز عید برای من است ولی جنبه های مثبت آن همیشه بیشتر و مهم تر است؛ اینکه همه چیز شروعی تازه پیدا می کند. از فصل بهار گرفته تا طبیعت و زندگی و. . . همه و همه وارد زندگی تازه ای می شوند و این انرژی و حس مثبت را به انسان نیز انتقال می دهند.
عیدی های جالب و عجیب
امیریل: همه چیز در نوروز جالب است؛ چراکه برای هر اتفاق و هر سنتی یک تحلیل وجود دارد و معنی خاصی دارد اما برای من جالب ترین موضوع در نوروز این است که آدم ها به هم نزدیک تر می شوند، به همدیگر لبخند می زنند و این اتفاقی است که حاصل سنت ها و نمادهای نوروز است.
یاسمینا: عیدی گرفتن برایم خیلی جالب است. (باخنده) البته الان عیدی گرفتن ها هم بیشتر شده است و به جز خانواده خودم، خانواده همسرم هم به من عیدی می دهند و عیدی گرفتن از دوتا خانواده واقعا جذاب و جالب است. البته ناچار هستم به خواهرزاده و برادرزاده ام عیدی بدهم ولی درکل دوست دارم بیشتر عیدی بگیرم.

 

عید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر  -آکاعید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر  -آکا

 

امیریل: من هم تا زمانی که عیدی می گرفتم رابطه ام با عیدی خیلی خوب بود، (باخنده) هرچند حالا هم که عیدی می دهم باز هم رابطه خوبی با عیدی دارم؛ البته وقتی کار می کنیم و بتوانیم حقوق مان را سرموقع بگیریم، قطعا رابطه بهتری هم با عیدی دادن پیدا می کنیم. من از کودکی دوست داشتم عیدی هایم را جمع کنم و درواقع تنها زمانی بود که استقلال مالی پیدا کرده و برای پولم برنامه ریزی می کردم و حالا هم به دلیل همین حس دوست دارم به دیگران عیدی دهم.
جام و آینه و خاطره بازی
یاسمینا: خرید جام و آینه برای سفره هفت سین مجله ایده آل، دقیقا مرا یاد زمانی انداخت که نزدیک مراسم ازدواج مان بودیم و با مادرهمسرم رفتیم جام و آینه خریدیم. جالب است که موقع عکاسی به این موضوع فکر می کردم که چقدر زود گذشت و حالا که دومین عید زندگی مشترک را پشت سر می گذارم، همه آن خاطرات برایم زنده شد.
امیریل: جام و آینه مرا یاد فضای ازدواج و سفره عقد خودم انداخت و شیرینی شروع زندگی مشترک مان با یاسمینا.
خدا را فراموش نکنیم
یاسمینا: برای همه اول از همه آرزوی سلامتی می کنم چون مهم ترین چیز در زندگی همین است. بابت داشته ها و نداشته ها خداوند را شکر کنید چون قطعا حکمتی در تمام آنها بوده است. همیشه قدر خانواده و اطرافیان تان را بدانید و عشق را هرگز فراموش نکنید چون بدون عشق نمی توان زندگی کرد.

 

عید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر  -آکاعید نوروز با امیریل ارجمند و یاسمینا باهر  -آکا

 

امیریل: حس می کنم چون نوروز فضای قدرتمندتری دارد و مردم کدورت ها را کنار می گذارند و به هم نزدیک تر هستند، در نتیجه خداوند هم نگاه ویژه تری به آدم ها دارد و صدای مردم بهتر به گوش خداوند می رسد. حس می کنم در این ایام هرکسی آرزویی کند، برآورده می شود. آرزوی من برای همه و همه این است که ان شاءالله همیشه سالم و سلامت باشند و در کنار هم به آرامش برسند. هیچ وقت خدا را فراموش نکنند و آرزو می کنم که خداوند همیشه به ما نگاه کند.

 

 اخبار فرهنگی و هنری - مجله زندگی ایده آل،برترین ها

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :