آکاایران: نوروز ۹۵ و فقر جذابیت در تلویزیون راحت بروید سفر، جم تی وی نگاه کنید!

نوروز ۹۵ و فقر جذابیت در تلویزیون راحت بروید سفر، جم تی وی نگاه کنید!نوروز ۹۵ و فقر جذابیت در تلویزیون راحت بروید سفر، جم تی وی نگاه کنید!  -آکانوروز ۹۵ و فقر جذابیت در تلویزیون راحت بروید سفر، جم تی وی نگاه کنید!  -آکا

امسال نه از «کلاه قرمزی» خبری هست نه از «پایتخت». دست صدا و سیما برای تعطیلات عید ۹۵ چندان پر نیست تا مخاطبانش به گزینه های دیگری فکر کنند که اتفاقا در ایام نوروز حضور پررنگی دارند.

هر سال عید که می شد جدا از تمام جذابیت هایش که از سبزی پلو، ماهی شب عید شروع می شد و با بوی اسکناس تا نخورده لای کتاب به اوج می رسید تا مسافرت ها و عید دیدنی های جذاب همه و همه کاری می کرد تا نفهمیم تعطیلاتمان چطور می گذرد.

 

در تمام آن دو هفته تعطیلی تا چشم به هم می زدیم باید می رفتیم مدرسه، دانشگاه یا کار و بارمان را از نو شروع می کردیم. این وسط البته یکی دلخوشی بزرگ تر هم بود به نام تلویزیون. خیلی هایمان خوشحال بودیم که روز ها پای تلوزیون می نشینیم و از برنامه های ویژه ایام عید لذت می بریم و شب ها با خیال راحت تا ساعات بامدادی از پای تلویزیون تکان نمی خوریم. همه این برنامه ریزی ها و دلخوشی ها البته وقتی بود که می دانستیم سر به هر کانالی بزنی یک سریال خوب، دو تا برنامه تولیدی مفرح و چند جنگ سرگرم کننده با حال و هوای عید پیدا می کنیم که وقتمان را پر کند و البته از نشستن پای تلویزیون در هوای خوش بهاری و مسافرت نرفتن زیاد غصه نخواهیم خورد.

 

باور کنید اصلا همین برنامه های متنوع تلویزیون و دلخوشی به آنچه قرار است در طول عید حالمان را خوش کند کاری می کرد برخی قید مسافرت رفتن را بزنند و کمبود پول برای مسافرت رفتنشان را با این فلسفه که «از پای تلویزیون تکان نمی خوریم و کل عید را با برنامه هایش می گذرانیم» توجیه می کردند.


حالا اما داستان کاملا فرق کرده و به نظر می رسد تلویزیون در نوروز ۹۵ چیز دندانگیری ندارد تا همه با خیال راحت به مسافرت هایشان بروند و آنهایی هم که در طول سال به سریال های آبکی جم تی وی عادت کرده بودند با خیال راحت قسمت های بعدی این مجموعه ها را دنبال کنند.


به نظر می رسد کمبود بودجه و مشکلات مالی صدا و سیما نشانه هایش را در برنامه های نوروزی عیان کرده تا جایی که نه خبری از کلاه و قرمزی و دوستان عروسکی اش خواهد شد نه سریالی مثل پایتخت. در بین برنامه های تولیدی که می تواند عناصر جذابی برای بیننده نوروزی داشته باشد هم چیز دندان گیری در لیست برنامه های سیما پیدا نمی کنید و البته فیلم های سینمایی هم همه یا تکراری اند یا خیلی کم می توان عناوین شاخص و تازه ای در بین آن ها از سینمای روز جهان و سینمای خودمان پیدا کرد.


با این حال بد نیست مروری داشت باشیم بر برنامه های پنج شبکه اصلی تلویزیون تا بدانید بیراه نگفته ایم که راحت می توانید به فکر یک مسافرت بدون تلویزیون باشد:


شبکه یک:
افتتاحیه با علی ضیا
ویژه برنامه تحویل سال این شبکه را علی ضیا اجرا خواهد کرد که «یک یک» نام دارد و قرار است جذاب باشد. این برنامه از ساعات پایانی آخرین شب سال ۹۴ آغاز می شود و تا ساعت ۱۰صبح سال ۹۵ ادامه دارد و در آن هنرمندان و میهمانان مختلفی حضور خواهند داشت.


پادری یا همان دودکش ۲
سریال امسال شبکه یک را محمد حسین لطیفی ساخته که پادری نام دارد و البته ادامه همان مجموعه دودکش است که دو سال قبل در شب های ماه رمضان از شبکه ۳ پخش می شد. این سریال هر شب از ساعت ۲۲: ۱۵ روی آنتن خواهد رفت. در سری جدید این سریال قالیشویی مشتاق تعطیل شده و فیروز در آستانه عید نوروز به خاطر حفظ اعتبار قالیشویی، سعی می کند با اجاره یک قالیشویی دیگر، کارش را ادامه دهد. او که با انبوهی از فرش های نشسته روبرو است، دردسرهای جدیدی برایش رخ می دهد.


فینال دستپخت را ببینید
یکی از برنامه های جذابی که در طول سال از شبکه یک پخش می شد دستپخت بود که علاقمندان زیادی داشت. قرار است در ایام نوروز مسابقه فینالیست های دستپخت پخش شود. در این مسابقه از بین۸۱ نفر سرآشپز که در پنج ماه گذشته با یکدیگر رقابت کردند ۹ سرآشپز به مرحله نهایی رسیدند که برای معرفی سرآشپز سال ۹۴ در ایام نوروز با هم مسابقه می دهند.


نوستالژی باز ها منتظر باشند
در ایام نوروز دو برنامه ویژه برای عاشقان نوستالژی پخش می شود که می تواند جذاب باشد. یکی برنامه «هفت سین و بچین» است که با اجرای قطعات طنز نمایشی و دعوت از میهمانان نام آشنا، بینندگان را سرگرم می کند. در این برنامه سه بازیگر تلویزیون به نام های حمید گلی، محمد مسلمی و علی فروتن کارتون های قدیمی، سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی مربوط به گذشته را بازنمایی کنند. همچنین برنامه «خاطره» به تهیه کنندگی و اجرای لعیا عباس میرزایی از ۲۷ اسفند هر شب بعد از بخش خبری ساعت ۱۹ در ۲۶ قسمت ۱۷ دقیقه ای روی آنتن می رود. در برنامه «خاطره» تصاویر نوستالژی از جمله مستندهای اواخر دهه۵۰ تا ۷۰و سریال های قدیمی پخش خواهد شد.


از افشاگر تا مرد مورچه ای
مثل هر سال شبکه یک هر روز برای بینندگانش فیلم سینمایی پخش خواهد کرد که در بین عناوین فیلم ها یکی دو عنوان برجسته به چشم می خورد. فیلم های سینمایی ایرانی و خارجی با عناوین «پاییز»، «گمیجی»، «مردان آفتاب»، «دریا سالار»، «حامی گرگ»، «آقای هلمز»، «برف و شمشیر»، «دریای سیاه»، «مرد مورچه ای»، «کلاهبردار»، «خبرنگار»، «سرقت بزرگ قطار»، «می ان بر بزرگ»، «افشاگر»، «سفر به کوهستان» هر روز ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواه د شد.


مسابقه آتش نشان ها و زنگ نقاشی
شبکه یک غیر از این برنامه های جذاب برنامه های دیگری هم برای پر کردن کنداکتورش در نظر گرفته است. «نشان مهربانی» در ۱۵ قسمت ۳۰ دقیقه ای از اول فروردین ۹۵ بعد از مجموعه شبانه روی آنتن خواهد رفت. ایثار، از خودگذشتگی و فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه از جمله مباحثی هست که در این برنامه هر شب با حضور یکی از هنرمندان و امدادگران جمعیت هلال احمر به آن پرداخته می شود.


مسابقه «زیر زنگ» مسابقه ای اکشن و پرتحرک است که در آن ماموران آتش نشان با یکدیگر رقابت می کنند. برنامه «زنگ نقاشی» به تهیه کنندگی فرشید یحیوی، ویژه کودکان و خردسال است که در ایام نوروز در ۱۳ قسمت ۲۰ دقیقه ای از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. «شادی های بهار، آیین های ماندگار» برنامه دیگری است به منظور آشنایی و معرفی بهتر آیین های قدیمی ایرانیان در نوروز که از روز اول فروردین ۹۵ و قبل از بخش خبری ساعت ۱۹ در ۱۲ قسمت ۲۰ دقیقه ای پخش م ی شود.


برنامه «استودیو بهاران» که از ۲۰ اسفند تا ۱۲ فروردین روی آنتن شبکه یک خواهد رفت هر روز در سه نوبت ۱۵ دقیقه ای و به صورت زنده اخبار و برنامه های راهیان نور را اطلاع رسانی می کند. همچنین سری سوم برنامه «نقش تازه» به تهیه کنندگی حمید نوبهار با موضوع فرزندآوری روی آنتن خواهد رفت. این برنامه از اول فروردین قبل از بخش خبری ساعت ۱۴ در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای پخش می شود.


ویژه برنامه مذهبی «آفتاب شرقی» هم شامل ۱۰ برنامه است که از روز دوم فروردین قبل از اذان ظهر پخش می شود. پوشش سفر کاروان های «راهیان نور» به مناطق جنوبی کشور از دیگر برنامه های ترکیبی شبکه یک سیماست. همچنین برنامه ترکیبی «شادیهای نوروزی» از تولیدات گروه تاریخ و فرهنگ و هنر شبکه یک سیماست که با موضوع نوروز خوانی به تهیه کنندگی محسن کرمی در۱۳قسمت ۲۰ دقیقه ای پخش می شود.


شبکه ۲:
امسال زعفرانی باشید
در ایام نوروز بیش از ۱۵ فیلم سینمایی از ساعت ۱۸ در قالب باکس عصرگاهی از این شبکه پخش خواهد شد. اما شبکه دو سریال نوروزی هم دارد. سریال امسال شبکه دو «زعفرانی» نام دارد و از ۲۹ اسفند هر شب ساعت ۲۱: ۳۰ روی آنتن می رود. این مجموعه مضمونی خانوادگی و طنز دارد و مهدی هاشمی، مهران احمدی، حسین سلیمانی، حدیث می رامینی، لیدا عباسی، هادی کاظمی، ستاره اسکندری، نرگس محمدی، شیدا خلیق و حسام محمودی از جمله بازیگران آن هستند.


پر از مسابقه های تکراری
دو مسابقه «دست پخت های خودمانی» و «ثانیه ها» از جمله تدارک های شبکه دو برای نوروز ۹۵ است که در طول ایام سال هم پخش می شد. «دست پخت های خودمانی» شب ساعت ۲۰ پخش می شود و «ثانیه ها» هر روز ساعت ۱۵ روی آنتن می رود. همچنین «مسابقه محله» نیز در لیست برنامه های نوروزی شبکه دو قرار دارد. ساعت پخش این برنامه قدیمی هم ۱۳: ۴۵ اعلام شده است.


عموپورنگ و دوستان می آیند
«جیب جیب» عمو پورنگ و همکارانش هم در ایام نوروز برای مخاطبان خردسال این شبکه پخش می شود. این برنامه با ساختار رئال - انیمیشن دو کاراک تر فانتزی دارد که به همراه یک کودک و عروسکش در هر برنامه موضوعی جدید را برای این رده سنی با نگاهی متفاوت بازگو می کند. هر قسمت این برنامه حدود ۸ دقیقه است و هر روز ساعت ۱۳: ۳۰ به مخاطبان خردسال شبکه ۲ ارائه می شود.


برنامه های آموزشی و مذهبی
از دیگر برنامه های شبکه ۲ در ایام نوروز به «دانش نما» می توان اشاره کرد که هر روز ساعت ۱۴: ۳۰ پخش می شود. این برنامه تولیدی هم ساختاری نمایشی و قالبی آموزشی دارد که شگفتی هایی از آزمایشات علمی را به نمایش می گذارد. همچنین برنامه «شهر به شهر» که ساعت ۱۴: ۱۵ پخش می شود به بررسی آداب و رسوم مناطق مختلف ایران با حضور نوجوانان هر منطقه خواهد پرداخت.


پویانمایی «تاریخ از این ور» هم برای رده سنی نوجوان تولید شده که در ایام نوروز ساعت ۱۴ روی آنتن شبکه دو خواهد رفت. «کوی محبت»، سری جدید برنامه های «نما دو» و «راهیان نور» نیز از جمله برنامه های در نظر گرفته شده ویژه ایام نوروز است که می ه مان خانه های مخاطبان خود خواهد شد.


شبکه ۳:
علیخانی و میهمان هایش در تحویل سال
امسال هم شبکه سه اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو خودش را به احسان علیخانی سپرده که قرار است برندگان سه ستاره را به این ویژه برنامه بیاورد. این برنامه به مدت پنج ساعت روی آنتن خواهد بود و مجری خوش سر و زبان شبکه سه میهمانان ویژه ای را به استودیوی پخش دعوت می کند.


بیمار استاندارد در خانه های مردم
به نظر می رسد جذاب ترین سریال امسال نوروز حداقل روی کاغذ کار تازه سعید آقاخانی باشد که بیمار استاندارد نام دارد. این مجموعه درباره فردی تحصیلکرده در رشته بازیگری به نام بهنام است که با این شیوه درمانی درگیر و وارد ماجراهایی می شود که تا به حال تجربه شان نکرده. در این سریال که در ۱۴ قسمت ۴۵ دقیقه ای تولید شده و پخش می شود بازیگرانی مثل بابک حمیدیان، جواد عزتی، اصغر سمسارزاده، شیلا خداداد، پوریا پورسرخ، روح الله کمانی، نیما شاهرخ شاهی، حسین محب اهری، هومن حاجی عبداللهی و امیر غفارمنش حضور دارند.


سه شو، آقای گزارشگر و دوربین مخفی
شبکه سه غیر از فیلم های سینمایی و سریالش چند برنامه جذاب هم خواهد داشت که می تواند اوقات فراغتتان را پر کند. یکی برنامه «دست انداز» است که دو مجری - بازیگر در قالب گفت و گوی طنز و با استفاده از ضرب المثل ها و اصطلاحات شیرین فارسی بر اصالت فرهنگ و ادب فارسی تاکید می کنند.

 

«دوربین مخفی» داخلی هم که همیشه جذابیت های خاص خودش را داشته در ایام نوروز روی آنتن می رود که در این برنامه دو بازیگر با ایجاد شرایطی خاص عکس العمل شهروندان را به تصویر می کشند. مسابقه «آقای گزارشگر» از پرطرفدار ترین مسابقه های چند سال اخیر، نوروز امسال هم پخش می شود و جالب اینکه این بار گزارشگران جوان رشته هایی غیر از فوتبال مثل والیبال و کشتی را گزارش می کنند. پخش برنامه «سه شو» هم در این ایام ادامه خواهد داشت و در رویکرد نوروزی خود مسائل و موضوعات عیدانه را مورد تاکید قرار می دهد که مجریان آن در آیتم های کوتاه از موضوعات مبتلابه در این ایام با مردم حرف می زنند.


گردشگری و خاطره نگاری
غیر از برنامه های جذاب فوق در شبکه جوانان چند برنامه دیگر هم می توانید پیدا کنید که در کنداکتور نوروزی جا گرفته اند. برنامه «مه مان ما باشید» با حضور نمایندگان همه استان های کشور مخاطبان خود را با فرهنگ مناطق بکر گردشگری آشنا می کند. مستند «اقلیم» هم گوشه چشمی به جاذبه های گردشگری کشورمان دارد.


همچنین خاطرات خلبانان نیروی انتظامی که از عملیات ها و نحوه کمک رسانی به آسیب دیدگان گفته اند در برنامه «مستند هواناجا» به تصویر کشیده می شود. برنامه «مشتاق دیدار» هم اعضای خانواده چهره های فرهنگی را به تلویزیون آورده تا ویژگی های شخصیتی آن ها را از زبان اعضای خانواده شان بشنویم.


شبکه چهار:
صد برگ در نوروز هم هست
شبکه چهار طبیعتا مسابقه و سرگرمی و سریال ندارد اما با برنامه های علمی، فرهنگی، ادبی، تاریخی و... همواره بینندگان خاص خود را داشته است. «دلشدگان» عنوان برنامه ویژه تحویل سال ۱۳۹۵ گروه دانش شبکه چهار سیماست. اما «صد برگ» جذاب ترین برنامه این شبکه برای مخاطبان عام است که با اجرای منصور ضابطیان روی آنتن می رود و با رویکرد فرهنگی اش هرشب به یک موضوع می پردازد. ویژه برنامه های گفت و گو محور «معرفت» و «سیم و زر» را از همین شبکه می توانید تماشا کنید.


کلی مستند جذاب ببینید
مستندهای کوتاه از زندگی عکاسی که در جستجوی بهار است، «طراحی های عظیم»، «دانستنی های علمی»، «نبرد در قلمرو حشرات» و «چشم انداز زمین از فضا» عناوین دیگر مستندهایی است که موضوعات مختلف علمی در حوزه های شیمی، پزشکی، مهندسی پخش می شود. نمایش مستندی از منظر فضانوردان از درون ایستگاه های فضایی به کره زمین و همچنین مستندهایی از زندگی حشرات هم پخش خواهد شد. در ضمن مستند «نوروزی» با موضوع معرفی طبیعت و گردشگری استان مازندران در ۱۳ قسمت۳۰ دقیقه ای روی آنتن می رود. همچنین پخش مستندهای جذاب و دیدنی در ایام نوروز از برنامه ریزی های شبکه چهار سیما در قالب سری جدید برنامه «چهارسوی علم» خواهد بود.


برنامه های ترکیبی برای هنری ها
برنامه های «فانوس» با موضوع کتاب و کتابخوانی، «تالارتجربه» که در هر برنامه با یکی از مشاهیر علم، فن، ادب و هنر گفتگو می شود، «نغمه ها» با محور پرداختن به موسیقی نواحی و بومی فاخر، «هنرنامه» با موضوع تاثیر نوروز و طبیعت بهار در هنرهای تجسمی کشور، «چهارنما» که فیلم های کوتاه مستند و داستانی برگزیده از کارگردان های برجسته و قدیمی را به تصویر می کشد و «جویبار» که در هر برنامه با یک شاعر گفتگو می شود از جمله برنامه های ترکیبی این شبکه است که می تواند جذاب باشد. سری جدید «و هنری دیگر» با موضوع آموزش نقاشی رنگ روغن هم در این دسته از برنامه ها جای می گیرد.


فیلم سینمایی هم داریم
سخنرانی های علمی کوتاه در قالب برنامه «سخنرانی تد» در۱۳قسمت ۱۵ دقیقه ای در ایام نوروز از شبکه فرهیختگان پخش می شود. در «سینما۹۵» شبکه چهار نیز مثل هر سال فیلم های سینمایی برجسته و روز سینمای ایران و جهان در نظر گرفته شده است. ویژه برنامه زنده «راهیان نور» هم هر روز به مدت ۱۵ دقیقه با برقراری ارتباط با تیم اعزامی روی آنتن خواهد رفت.


شبکه پنج؛ یک مسابقه و دیگر هیچ!
شـبـکـه تهران هم ویژه برنامه تحویل سال دارد اما در این شبکه خبری از سریال نیست و با پخش برنامه هایی مثل «ساعت ۲۵»، «هم خانواده»، «من او» و «اقتصاد ۹۴» باید سرگرم شوید. «حرفه ای ها» که شاید جذاب ترین برنامه امسال این شبکه باشد عنوان مسابقه ای از گروه اقتصاد و جامعه شبکه پنج سیماست که با رویکرد کارورزی و معرفی قهرمانان مهارتی کشور در ایام نوروز پخش می شود.

 

این مسابقه در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه ای تولید می شود که در هر قسمت ۱۲ شرکت کننده در قالب دو گروه ۶ نفره حضور دارند. مبنای این مسابقه بر پایه مسابقات ملی مهارت است. در واقع برگزیدگان که در مسابقات ملی مهارت مدال طلا دریافت کرده اند، در این مسابقه به عنوان شرکت کننده حضور دارند.


شـبـکـه نسـیـم
دورهمی با اجرای مدیری و کارگردانی قاسمخانی
در شبکه نشاط و سرگمی و می توانید مجموعه شکرستان ۲ را هر روز از ساعت ۱۸ ببینید. برنامه ترکیبی «ویتامین خ» را هم شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۹ تماشا کنید ومجموعه «مرد نقره ای» هم ساعت ۲۰: ۱۵ روی آنتن می رود. اما شاید جذاب ترین برنامه جدید این شبکه «دورهمی» با کارگردانی پیمان قاسمخانی و اجرای مهران مدیری باشد. در جنگ «دورهمی» که هر شب از ساعت ۱ بامداد روی آنتن خواهد رفت مسائل روز جامعه در قالب نمایش و گفت و گوی طنز به صورت تئا تر صحنه پخش خواهد شد.


بازگشت خندوانه
سری جدید برنامه پربیننده و جذاب «خندوانه» که خیلی ها منتظرش هستند با پلاتوهایی در مورد خندیدن و فواید آن، استندآپ کمدی، حضور می ه مان و گپ و گفت با آن ها، گزارش دریافتی از خارج از کشور و شهرستان ها، آیتم های نمایشی کوتاه و مسابقه داخل استودیو و پیامکی برای نوروز آماده شده است. ایرانگردی عوامل خندوانه آیتم جدید این برنامه خواهد بود که می تواند جذاب باشد. این برنامه هر روز به جز پنجشنبه ها ساعت۲۲ پخش می شود.


کلی برنامه جذاب و البته تکراری!

برنامه «بدلکاران» که هر شب به مدت ۳۰ دقیقه از ساعت ۲ بامداد پخش می شود می تواند مخاطبان زیادی پیدا کند. همچنین «هیجان در ساعت صفر» منتخبی از مسابقات خاطره انگیز شبکه های سیما، سری جدید مجموعه نمایشی «دی دی»، جاذبه های دیدنی ایران در «اینجا ایران است، سرزمین ماندگار»، منتخب برنامه های خاطره انگیز شبکه های مختلف در «نسیم یاد ها» و «خورجین» و فیلم های ارسالی مردم در «نسیم شما» از جمله برنامه هایی است که مخاطبان شبکه نسیم می توانند دنبال کنند. پخش موسیقی های سنتی، پاپ، قومی و بومی در «نسیم آوا»، نمایش آیتم های طنز و مهیج در «نسیم نما» و تماشای رقابت خوانندگان تازه نفس از برنامه «شب کوک ۳» و «سریال طنز ایرانی» با موضوع طنز اجتماعی از دیگر برنامه های این شبکه است که در اوقات خوش نوروزی با مخاطبان همراه خواهند شد.

 

مستندهای جذاب خارجی از «دنیای مستند»، تماشای تصاویر جذاب و دیدنی در «رنگارنگ»، تصاویر جذاب بازی با توپ در «چشم تو چشم»، «نقش تازه» با موضوع سبک زندگی، روایت برنامه های طنز رادیو در «نسیم رادیو جوانی»، «قاصدک»، مسابقه «هوش بر تر»، «دیدنی ها»، «نسیم آفرینش»، تماشای اماکن دیدنی از طریق برنامه «دیدنی های جهان»، آزمایش های جذاب با تصاویر حرکت آهسته در «هزاران فریم در ثانیه»، «دوربین مخفی» و پخش «کارتون» های جذاب از جمله عیدانه های این شبکه خواهد بود که البته بیشتر آن ها تکراری است.


شبـکه نمایـش؛ دنیایی از فیلم در دسترس
در شبکه نمایش مثل تمام ایام سال می توانید کلی فیلم سینمایی کلاسیک و جدید تماشا کنید.


فیلم های سینمایی «سینگهام، بازگشت سینگهام، تاریکی، قیام، گاهی خوشی، گاهی غم، شاهدا، باغبان، قطار چنای، میلیونر زاغه نشین، پسر سردار، قانون، سرکار، دیوار و ظاهر-زارا» محصول سینمای هندوستان وانگلستان از ۲۹ اسفند ۹۴ تا ۱۳ فروردین ۹۵ به همراه معرفی عوامل تولید فیلم ساعت ۱۷ پخش می شود.


همچنین این شبکه برای دوستداران فیلم های دنباله دار فیلم «کیت و لئوپولد، زورو، نقاب زورو، افسانه زورو، پارک ژوراسیک ۱، ۲ و۳، سریع و خشن ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و۷» را برای پخش در ساعت ۱۹ تدارک دیده است.


فیلم های سینمایی «شکار هیولا، تصمیم ورونیکا، ابر ستاره، زندگی به روایت نینو، گمشده و عشق، قصیده ای برای پدرم، مردی که خیلی می دانست، ۲۷ متر برف، خورشید تابان، زندگی ابدی، هوابرد، در دل طبیعت، یادداشت های یک سامورایی و خدا نگهدار مادر» در ژانر خانوادگی ساعت ۲۱ پخش خواهد شد.


کارآموز، شتاب، دریا سالار، سیکاریو، مک فارلند، بین ستاره ای، سرزمین ماه، انفجار عظیم، امپایر استیت، ترور، هووی، قلعه ای در آسمان، قطعات یدکی و گروه سارقین» عناوین باکس سینمایی های جذاب شبکه نمایش است که در ایام نوروز ساعت ۲۳ پخش می شود.
فیلم های سینمایی «پرندگان، شمال از شمال غربی، مارنی، سرگیجه، ربکا، دردسر هری، بیگانه ای در ترن، مرد عوضی، داج سیتی و...» ساخته آلفرد هیچکاک، مایکل کورتیز و... ساعت ۱ بامداد از برنامه «سینمای کلاسیک» روی آنتن می رود.


همچنین تامین برنامه شبکه «هنر دوبله»، مجموعه های نمایشی ایرانی و خارجی را برای نوروز ۹۵ آماده پخش کرده است.


شبکه ورزش؛ هفتگانه تازه و فوتبال های زنده
ویژه برنامه های این شبکه شامل «نوروز فوتبالی»، «کشتی ایرانی»، «تاریخچه المپیک»، «رویای فوتبال»، «منتخب ورزش ایران و جهان» و «پرچمداران المپیک» خواهد بود.


«نوروز فوتبالی» یا همان شب های فوتبالی در ۱۳ قسمت دو ساعته ساعت ۲۳ روی آنتن می رود. «کشتی ایرانی» هم که در ۱۳ قسمت تهیه شده ساعت ۱۰: ۴۵ به مدت ۴۰ دقیقه مسابقات کشتی قدیمی و خاطره انگیز ایران و جهان را پخش می کند.


مجموعه ای از مسابقات مهم ورزشی سال گذشته ایران و جهان، در نوروز ۹۵ هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۸۰ دقیقه از برنامه گزارشی «منتخب ورزش ایران و جهان» پخش خواهد شد.


برنامه ۱۳ قسمتی «پرچمداران المپیک» ساعت ۲۱ روی آنتن می رود که در آن با ورزشکاران و پرچمداران المپیک مصاحبه شده است. جنگ خبری «استودیو ورزش»، مستند «تاریخچه المپیک»، برنامه گزارشی «رویای فوتبال»، مستندهای ورزشی جذاب و جدید، کلیپ های شاد ورزشی و پخش فوتبال ها و مسابقات ورزشی رشته های دیگر به صورت زنده مثل ایام دیگر سال در این شبکه جریان خواهد داشت.

 

اخبار فرهنگی و هنری - خبرآنلاین

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :