آکاایران: دو تیتراژ با صدای «مهران مدیری» در ایام نوروز 1395 از تلویزیون پخش می شود

دو تیتراژ با صدای «مهران مدیری» در ایام نوروز 1395 از تلویزیون پخش می شوددو تیتراژ با صدای «مهران مدیری» در ایام نوروز 1395 از تلویزیون پخش می شود  -آکادو تیتراژ با صدای «مهران مدیری» در ایام نوروز 1395 از تلویزیون پخش می شود  -آکا

دو تیتراژ با صدای «مهران مدیری» و آهنگسازی «مهیار علیزاده» در ایام نوروز 1395 از تلویزیون پخش می شود

«مهران مدیری» و «مهیار علیزاده» برای اولین بار در دو پروژه تلویزیونی با یکدیگر همکاری کرده اند. حاصل همکاری این دو هنرمند سرشناس عرصه بازیگری و موسیقی در ایام نوروز ١٣٩٥ به گوش مخاطبان خواهد رسید.

 

مهران مدیری در سال جدید برنامه ای با عنوان «دورهمی» را روی آنتن شبکه «نسیم» می برد که موسیقی تیتراژ این برنامه توسط مهیار علیزاده ساخته شده و این کارگردان و بازیگر باسابقه هم آن را اجرا کرده است. شنیده های خبرنگار سایت «موسیقی ما» حکایت از آن دارد که موسیقی تیتراژ دورهمی با تمامی کارهایی که تا کنون مهیار علیزاده ساخته، تفاوت دارد. او این بار به سراغ موسیقی فیوژن با گرایش جَز رفته و خبری از ساخته های ارکسترال او در این کار نیست.
دومین پروژه ای که مدیری و علیزاده در آن همکاری کرده اند به تیتراژهای ابتدا و پایانی سریال «زعفرانی» مربوط می شود. آثاری که این دو هنرمند برای سریال نوروزی شبکه دوم سیما آماده کرده اند فضای متفاوتی دارد.
یک قطعه ریتمیک با تم خراسانی و شعری از «مولانا» و همخوانی «حمیدرضا ترکاشوند» و یک تصنیف با شعری از استاد «محمدعلی بهمنی» است. تنظیم قطعه اول با همکاری «پیمان حاتمی» انجام شده و قطعه پایانی را با تنظیم «بهنام ابوالقاسم» خواهیم شنید. سریال زعفرانی به تهیه کنندگی «ایرج محمدی» و کارگردانی «حامد محمدی» این روزها در لوکیشین های مختلف مراحل ضبط را پشت سر می گذارد. «مهدی هاشمی»، «ستاره اسکندری»، «نرگس محمدی»، «هادی کاظمی»و «مهران احمدی» از جمله بازیگران حاضر در این مجموعه هستند.
سریال زعفرانی دومین تجربه حضور مهیار علیزاده در مدیوم تلویزیون و موسیقی سریال به شمار می رود و او سازنده موسیقی متن این مجموعه هم هست. قطعاتی که او برای متن سریال زعفرانی ساخته متمایل به موسیقی فولکلور خراسان است. اولین حضور آهنگساز آلبوم «دخت پری وار» در یک سریال تلویزیونی به مجموعه «پرده نشین» باز می گردد. تیتراژ آن سریال با صدای «علیرضا قربانی» بازخوردهای زیادی داشت و با استقبال مخاطبان مواجه شد و تندیس طلایی بهترین تک قطعه خارج از آلبوم موسیقی سنتی را از سومین جشن سالانه «موسیقی ما» کسب کرد.
تیتراژهای سریال زعفرانی و همچنین تیتراژ برنامه «دورهمی» با آهنگسازی مهیار علیزاده و صدای مهران مدیری به زودی و به صورت اختصاصی از سایت «موسیقی ما» منتشر خواهد شد.

 

اخبار فرهنگی و هنری - موسیقی ما

 گرد آوری مطالب : آکا ایران


منبع :