ترکیب این عکس ها با هم، جالب و سرگرم کننده است و در عین حال، آموزنده و حتی پندآموز!

چرا که نشان می دهد در طول زمان چه تغییراتی رخ داده اند و برای مثل از دل خرابی های جنگ و آن محنت ها و مرگ ها، چطور نسل جدیدی روییده اند و همه چیز را از نو بنا کرده اند.

این عکس های ترکیبی، یادآور تاریخی هستند که خیلی وقت ها به کلی فراموش کرده ایم.

آکاایران: با اپلیکیشن «تایمرا» به سادگی ترکیبی از عکس های قدیمی و جدید بسازید

کمتر کسی پیدا می شود که با مرور این عکس ها به این هوس نیفتد که خودش دست به کار نشود و عکس های مشابهی نسازد.

در نگاه اول ساختن این عکس ها چندان دشوار به نظر نمی رسد، شما باید دو عکس قدیم و جدید از یک محل داشته باشید و کمی دانش فتوشاپ.

اما در عمل مشکلات بیشتر از چیزی هستند که تصور می کنید، مثلا دو عکسی که در اختیار داریم از نظر زاویه عکاسی یکسان نیستند و نیز مشکلات تکنیکی در هنگام ویرایش آزارمان می دهند.

اما اپلیکیشن «تایمرا» همه این مشکلات را حل می کند، وقتی این اپلیکیشن را نصب کردید، ویرایش عکس کار بسیار ساده ای می شود.

 نرم افزار تایمرا - گرافیک کامپیوتری

تصور کنید که یک عکس قدیمی از یک میدان یا بنای تاریخی دارید، عکس را در گوشی خود باید ذخیره کنید، بعد می توانید به محل بروید، اپلیکیشن را باز کنید و عکس قدیمی را احضار کنید، حالا باید عکس جدیدی بگیرید که منطبق بر عکس قدیمی شود و با آن جور شود.

این امکان را دارید که عکس قدیمی را با پینچ کردن بزرگ و کوچک کنید و به اندازه دلخواه هر قسمت از آن را که دوست داشتید محو یا برجسته کنید.

خلاصه اینکه «تایمرا» ابزار لازم برای ساختن چنین عکس هایی را در اختیار شما قرار می دهد. فقط می ماند ذوق و قریحه و پشتکار شما.

شما حتی می توانید عکس هایی ترکیبی درست کنید که تغییرات خانه یا اتاقتان را در طول زمان نشان بدهد!

در ضمن اگر حوصله و وقت ساختن عکس با تایمرا را ندارید، باز هم این اپ به دردتان می خورد، چون می توانید عکس های دیگران را با آن مرور کنید.

امیدوارم که در آینده نزدیک عکس هایی از ایران ببینیم که با تایمرا درست شده باشند.

منبع :