Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
آموزشی عکاسی با دوربین موبایل - آکا
آموزشی عکاسی با دوربین موبایل - آکا
آموزشی عکاسی با دوربین موبایل آموزش عکاسی,موبایل,هنر عکاسی و فیلمبرداری
لنزک: ما در جهانی زندگی می کنیم که همگرایی در سر تا سر آن به چشم می آید. روز هایی که دوربین تنها دوربین بود، MP3 player تنها Mp3 player بود و آموزشی عکاسی با دوربین موبایل آموزش عکاسی,موبایل,هنر عکاسی و فیلمبرداری


بعضی دوربین ها بر روی خود فلاش دارند، که استفاده از این فلاش ها (حتی در محیط باز با نور نسبتآً مناسب به عنوان نور مکمل) می تواند به شفافیت بیشتر عکس کمک کند. اگر دوربین شما فلاش ندارد نباید رو به نور عکس بگیرید چرا که با این کار سوژه شما ضد نور (سیلوئت) خواهد شد و در عکس تاریک ثبت خواهد شد.

2. به سوژه خود نزدیک شوید


یکی از اشتباهات متداول در عکاسی با دوربین آموزشی عکاسی با دوربین موبایل آموزش عکاسی,موبایل,هنر عکاسی و فیلمبرداری


با این وجود، بعضی از دوربین های آموزشی عکاسی با دوربین موبایل آموزش عکاسی,موبایل,هنر عکاسی و فیلمبرداری


یادتان باشد که بسیاری از دوربین های آموزشی عکاسی با دوربین موبایل آموزش عکاسی,موبایل,هنر عکاسی و فیلمبرداری


6. از زوم دیجیتال دوربین استفاده نکنید


با اینکه زوم کردن بر روی سوژه می تواند خیلی رضایت بخش باشد (در صورت وجود قابلیت زوم در آموزشی عکاسی با دوربین موبایل آموزش عکاسی,موبایل,هنر عکاسی و فیلمبرداری


دوربین های موبایل وسیله های مناسبی برای تجربه زوایا و پرسپکتیو های جدید هستند، می توانید از پایین عکس بگیرید، از بالا عکس بگیرید، با زاویه ای بسته عکس بگیرید و یا… و نتیجه های جالب و جذابی را تجربه کنید.

9. قوانین ترکیب بندی را یاد بگیرید (و بعد این قوانین را بشکنید)

قوانین ترکیب بندی را یاد بگیرید. (مانند قانون یک سوم؛ سوژه خود را در مرکز کادر قرار ندهید بلکه آن را در قسمت یک سوم از یک سمت کادر قرار دهید تا عکس شما جلوه بیشتری داشته باشد). قوانین ساده ای مانند قانون یک سوم می توانند به عکس شما روح تازه ای بخشند.

بعد از اینکه قوانین را یاد گرفته اید سعی کنید با درک بالا و به هدف رسیدن به عکسی بهتر این قوانین را بشکنید، اکثر عکس هایی که خیلی مورد توجه قرار می گیرند این قوانین را شکسته اند؛ بنابراین از زوایای مختلفی عکس بگیرید، از ارتفاع کمرتان، از روی زمین، از فاصله ای خیلی بالا، نزدیک به سوژه و یا به هر صورت دیگری که به ذهنتان می رسد (پرسپکتیو های مختلف را امتحان کنید).

10. لنز خود را تمیز نگه دارید


یکی از مشکلاتی که برای استفاده از دوربین های موبایل با آن رو به رو هستیم تمیز و سالم نگه داشتن آن است. موبایل مدت زیادی در جیب ما یا کیف ماست و ما از آن در هر شرایط آب و هوایی ای استفاده می کنیم. در نتیجه موبایل شما می تواند به راحتی کثیف شود و یا صدمه ببیند (افتادن اثر انگشت بر روی لنز یکی از مشکلات متداول در استفاده از دوربین موبایل است) مخصوصاً اگر موبایل شما محافظی برای لنز دوربین نداشته باشد.

11. آداب استفاده از دوربین موبایل را رعایت کنید


با اینکه هیچ قانون رسمی ای برای استفاده از دوربین موبایل وجود ندارد اما بهتر است نحوه صحیح و به جای استفاده از آن را یاد بگیرید. دیده می شود که استفاده های بسیار نا به جا از دوربین های موبایل می شود و گاهاً با استفاده از آن سوء استفاده می کنند. وقتی می خواهید از شخص غریبه ای عکس بگیرید از او اجازه بگیرید، و محدودیت های عکاسی را در اماکن مختلفی مانند تئاتر و کنسرت رعایت کنید.

12. با بالاترین رزولوشن ممکن در موبایل خود عکاسی کنید

بعضی موبایل ها به شما اجازه می دهند که رزولوشن عکاسی دوربین را انتخاب کنید. بدیهی است که هر چقدر رزولوشن عکس بالاتر باش کیفیت و وضوح عکس هم بالاتر خواهد بود. این قضیه برای موبایل هایی که سنسور دوربین آنها کمتر از ۱,۰۰۰,۰۰۰ پیکسل (۱Megapixel) دارند ملموس تر است. البته در نظر داشته باشید که هر چقدر رزولوشن عکس شما بالاتر باشد عکس بزرگتر شده و در نتیجه حجم آن هم افزایش پیدا می کند، بنابراین عکس هایی که با رزولوشن بالاتری گرفته شده اند در زمانی که می خواهید آن ها را برای کسی به وسیله اینترنت بفرستید زمان بیشتری خواهند برد.

گردآوری پرتال اکاایران
منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :