Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
از کودکان بدون سختی عکس بگیریم
 لنزک: برای از کودکان بدون سختی عکس بگیریم عکاسی,آموزش,کودکان


با عکاس حرفه ای ما آشنا شوید

شریل لانگ عکاس از کودکان بدون سختی عکس بگیریم عکاسی,آموزش,کودکان


عمق میدان را کنترل کنید

شریل پیشنهاد کرد: «دبی باید در حالت اولویت با دیافراگم (Aperture Priority – AV) عکس بگیرد و مقدار دیافراگم را f/2.8 یا f/4 بگذارد.» او اینگونه ادامه می دهد: «وقتی مقدار دیافراگم را انتخاب کردم، کمتر پیش می آید آن را تغییر دهم، چرا که وقتی با دیافراگم باز عکس می گیرید فوکوس فقط بر روی سوژه انجام می شود و پس زمینه محوی خواهید داشت و با این کار سوژه را از پس زمینه جدا می کنید. دوربین شما به طور خودکار سرعت شاتر را به مقدار مناسبی انتخاب می کند.»

از کودکان بدون سختی عکس بگیریم عکاسی,آموزش,کودکان


مقدار ایزو را نسبت به سرعت شاتر در اولویت قرار دهید

«وقتی مقدار دیافراگم خود را انتخاب کردید، سرعت شاتر با توجه به شرایط نوری محیط توسط دوربین انتخاب می شود. اگر سرعت شاتر بیش از حد پایین بود به طوری که لرزش دست در عکس ثبت شود مقدار ایزو را آنقدر بالا می آوریم تا لرزش دست در عکس ثبت نشود. به عقیده من اندکی نویز هم در عکس بد نیست، به عکس جلوه جالبی می دهد.»

از کودکان بدون سختی عکس بگیریم عکاسی,آموزش,کودکان


چگونه عکاسی از از کودکان بدون سختی عکس بگیریم عکاسی,آموزش,کودکان


با نور و سایه بازی کنید

برای اینکه نحوه برخورد نور به صورت سوژه تان را بهتر درک کنید، یک تکه کاغذ سفید را تا کنید، و فرض کنید هر سمت آن یک قسمت از صورت سوژه شماست. وقتی کاغذ را جایی نگه می دارید که قرار است صورت سوژه آنجا باشد می توانید با دیدن قسمتهای روشن و قسمتهایی که سایه افتاده است بهترین حالت را برای صورت انتخاب کنید.

بچه ها صورت های گردی دارند، و من دوست دارم در عکسی که از آنها می گیرم سایه ای روی صورتشان نباشد تا برق چشمانشان به خوبی جلوه کند. با استفاده از این کاغذ می توانم بهترین مکان قرار گرفتن برای کودک و دوربین را پیدا کنم به طوری که بهترین نور را داشته باشم.

همچنین وقتی می خواهید از شخصی عکس بگیرید، یک چشم خود را ببندید و فقط با یک چشم به آن شخص نگاه کنید تا چیزی که دوربین می بیند را شما هم ببینید. به این صورت شما همه چیز را به صورت دو بعدی می بینید. رنگها، جنس سطوح و نور را واضح تر خواهید دید.

از کودکان بدون سختی عکس بگیریم عکاسی,آموزش,کودکان


همیشه روی چشم فوکوس کنید

کودکان حرکات خیلی سریعی دارند، پس تقریباً غیر ممکن است که بتوان به صورت دستی روی آنها فوکوس کرد. من همیشه فوکوس خودکار (AF) را بر روی حالت Al Servo می گذارم. در این حالت دوربین با حرکت کردن نقطه ای که روی آن فوکوس شده، فوکوس را تغییر می دهد. همیشه روی چشم سوژه فوکوس کنید، این یکی از نکات مهم و اساسی در عکاسی پرتره است.
از سه قانون ترکیب بندی پیروی کنید

شریل از دبی می خواهد که به دنبال پس زمینه هایی باشد که جلوه طبیعی داشته باشند، تا بافت و جزئیات زیادی را به تصویر بکشد. خیلی مهم است که دبی کجا بایستد و چه کادری را برای عکاسی از کایرن انتخاب کند، چرا که ترکیب بندی خوب در کادر می تواند عکس را بسیار خوب یا بسیار بد کند. در قسمت دوم این مطلب به شرح سه قانونی که استفاده از آنها حیاتی است خواهیم پرداخت.

گردآوری پرتال اکاایران
منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :