مجموعه گالری Blur
فیلتر Blur که از مدت‌ها قبل جزو فیلترهای اصلی فتوشاپ به شمار می‌آمد، فیلتری است که از آن برای محو کردن تصویر در حالت‌های مختلف استفاده می‌شود. در نسخه اخیر این فیلتر با معرفی مجموعه سه عضوی جدیدی به نام‌های Iris Field و Tilt Shift قدرتی فوق‌العاده برای ایجاد عمق میدان در تصاویر و عکس‌ها ایجاد کرده است.
در هنر عکاسی با فوکوس کردن روی یک سوژه خاص و تار کردن اطراف آن می‌توان به ایجاد عمق میدان اقدام کرد که البته این کار علاوه بر نیاز به مهارت عکاس در استفاده از تکنیک‌های عکاسی، نیازمند زمان کافی جهت تنظیم دوربین برای ثبت تصویر مناسب است. هرچند در همه حال این زمان در اختیار عکاس قرار ندارد و برای ثبت لحظات باید در عرض چند ثانیه دوربین تنظیم شده و عکس گرفته شود. اینجاست که باز فتوشاپ به میدان آمده و قدرت خود را برای ایجاد این جلوه و عمق میدان نشان می‌دهد.
برای اعمال عمق میدان در نسخه جدید با مجموعه Blur Gallery سه فیلتر به نام Iris Field وTilt Shift معرفی شد که به صورت موضعی امکان اعمال چند حالت محو شدگی را روی تصویر فراهم می‌آورد.
توسط این فیلترها نتیجه روی پیکسل‌های تصویر اعمال شده و امکان بازگشت وجود نخواهد داشت. بنابر این بهتر است قبل از استفاده از این فیلترها با انتخاب بالاترین لایه در پانل لایه‌ها و فشار همزمان دکمه‌های Alt+Ctrl+Shift+E یک لایه جدید حاوی تمامی محتویات لایه‌های زیرین ایجاد و فیلترها را روی آن لایه تست کنید.

 آموزش فتوشاپ

Filed Blur
ساده‌ترین فیلتر در بین این سه قابلیت جدید، Filed Blur است. وقتی این فیلتر روی تصویر اعمال می‌شود، آیکونی دایره‌ای شکل روی تصویر دیده می‌شود که به کمک آن می‌توانیم علاوه براین که محل اعمال محو شدگی را تغییر می‌دهیم (با کلیک روی مرکز آن و درگ به محل دلخواه) می‌شود مقدار محوشدگی را تنظیم کنیم (با کلیک روی دایره کناری و درگ به سمت بالا یا پایین). نکته جالب در این فیلتر امکان اضافه کردن چند

منبع:jamejamonline.ir

گردآوری پرتال اکاایران