آکاایران به نقل از برترین ها : در صنعت روزنامه نگاری، ابتدا فقط خبرنگاری بود، بعد بلاگ نویسی به آن اضافه شد، سپس وب سایت و اکنون مایکروبلاگ کردن مد شده است. در مورد ثبت خاطرات و رویدادهای روزانه زندگی نیز ابتدا دفتر خاطرات وجود داشت اما اکنون «لایف‌لاگینگ» است. لایف‌لاگینگ یعنی چه؟ یعنی از طریق عکس و تصویر همه رویدادهای زندگی خود را ثبت کنید.

اینکه دوربین بردارید و عکس های معمولی از زوایای مختلف زندگی خود بگیرید خیلی معمولی است و پس از مدتی خسته و کسل کننده می شود. اما با کمک Lifelogging می توانید عکاسی های ادامه دار داشته باشید و حتی در مواقع لزوم به حالت فیلم‌برداری سوئیچ کنید.همیشه همه انسان ها رویدادهای مهم زندگی خود را با دوربین های عکاسی، فیلم برداری یا موبایل های هوشمند ثبت و ضبط می کنند. این از زمان اختراع این وسایل وجود داشته است و تا آخر دنیا هم ادامه خواهد داشت. عروسی، تولد، مهمانی، چشن، سفر و ... . اما با لایف‌لاگینگ می توانید دقیقه به دقیقه زندگی خود را ثبت کنید. این دوربین برای زندگی روزمره بسیار مفید هم  هست. به طور مثال، اگر سوئیچ اتومبیل خود را پیدا نکنید می توانید تصاویر این دوربین را تماشا کنید و ببینید آخرین بار آن را کجا گذاشته اید.

این دوربین همه لحظه های زندگی کاربر را ثبت و در اینترنت ذخیره می کند. اگر تمایل داشته باشید می توانید یک روز از زندگی خود را در اینترنت با دیگران به اشتراک بگذارید. اما این کار عواقب منفی بسیاری هم دارد. همه از جزئی ترین مسایل زندگی، محل زندگی و محل کار شما آگاه می شوند و این مساله از نظر امنیتی و اخلاقی به هیچ عنوان درست و منطقی نیست.

اما ضبط ثانیه به ثانیه زندگی این مزیت را دارد که انسان ها رفتارهای درست و غلط خود را متوجه می شود و می توانند کنترل بیشتری بر رفتارشان داشته باشند. حتی برای سلامت جسم و تناسب اندام نیز مفید است.

ثبت خاطرات به سبک مدرن ثبت خاطرات,لایف‌لاگینگ,دوربین کوچک


این دوربین به اندازه کافی کوچک هست که بتوان همچون کلیپس به لباس وصل کرد. از دوربین های مشابه لایف‌لاگینگ می توان به Memoto با قیمت 250 دلار آمریکا اشاره کرد. این دوربین اندازه یک تمبر پستی است و تا آخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. این دوربین هر 30 ثانیه یک بار عکس می گیرد و اطلاعات تکمیلی در مورد موقعیت مکانی آن را نیز ثبت می کند.

Pivothead Durango نیز دوربین دیگری است که هم اکنون در بازار موجود است. دورانگو یک دوربین فیلم برداری به همراه عینک دودی است که تصاویر با کیفیت ضبط می کند. Zeo دستگاهی است که فعالیت های مغز شما را هنگام خواب ضبط می کند. این وسیله از طریق بلوتوث با اسمارت فون سینک می شود و نمودارهایی می کشد که صبح می توانید تماشا کنید. همچنین اطلاعات دیگری نیز به شما می دهد. مثلا اینکه چند دقیقه پس از دراز کشیدن در رختخواب، خوابتان برده است و چند ساعت خواب عمیق و کامل داشته اید. استفاده از Lifelogging در محیط کار می تواند صدماتی برای کاربر داشته باشد. زیرا هیچ شرکتی نمی خواهد مسایل داخلی آن به بیرون بروز کند.

گردآوری پرتال اکاایران