آکاایران: سلطانی فر گفت: سرعت واگذاری یارانه مطبوعات افزایش پیدا کرده است و در روز های پیش رو اولین بخش یارانه ها پرداخت می شود.

محمد سلطانی‌فر معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه قرآن و اندیشه در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره مشکلات تولید کاغذ و نوسانات ارزی گفت: بحث درباره نوسانات بازار ارز و کاغذ مفصل است. یکی از مشکلات تولید کاغذ این است که دنیا نمی‌خواهد جنگل‌ها را از بین ببرد و درختان را قطع کند. ما از حدود ۶۰ میلیون تن تولید کاغذ جهانی در سال به ۲۸ و نیم میلیون تن رسیدیم. دلیل آن برخورد زیست محیطی جهانی است که می‌گویند امروز شرایط ارائه کاغذ و تولید محتوا تغییر کرده و شاید مثل گذشته نیازی نباشد که هر روز درخت قطع و کاغذ تولید کنیم.

به گزارش آکاایران: وی در ادامه اشاره کرد: قیمت کاغذ از حدود ۴۰۰ گرم در تن در سال‌های گذشته، به ۹۰۰ یورو در تن رسیده است.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با بیان خبری خوش به مطبوعاتی ها عنوان کرد: ما دوران بسیار بدی را پشت سر می‌گذاریم؛ اما باید این خبر خوب را بدهم که سرعت واگذاری یارانه‌ها افزایش پیدا کرده است و در روز‌های پیش رو اولین بخش یارانه‌ها به مطبوعات پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir