آکاایران: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هفته آینده با مسئولان وزارت خارجه و اطلاعات ماجرای دفتر غیرقانونی صدور ویزای اروپا را بررسی می کنم.

محمد جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با  خبرنگار  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فعالیت یک مرکز صدور ویزا برای کشورهای اروپایی به صورت غیر قانونی گفت: چنین مسئله ای وجود دارد و در حال بررسی ابعاد آن هستم.

به گزارش آکاایران: وی ادامه داد: معمولا کشورهای اروپایی و عموم کشورها بنا نیست مستقیما نمایندگی شان ویزا صادر کنند از این رو موسسه ای بین المللی خدمات ارائه می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: این موسسه ها در کشورها مستقر می شوند و هر فردی ویزای هر کشوری را که بخواهد برای دریافت ویزا به آن مرکز مراجعه می‌کند.

کریمی قدوسی با اشاره به اختلافات و ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد اعلام کرد: قرار است هفته آینده با مسئولان وزارت خارجه و اطلاعات که این موضوع به آنها مرتبط می شود، ماجرا را بررسی کنم و نتیجه را اطلاع رسانی خواهم کرد.

گفتنی است؛  همانطور که در رسانه های مختلف مطرح شده است، اخیرا دفتری در میدان هروی تهران با مجوز واردات و صادرات به صورت غیرقانونی اقدام به صدور ویزای کشورهای اروپایی به متقاضیان می کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده در برخی از رسانه ها، این دفتر توسط فرزند یکی از سفرای سابق ایران و یک تبعه غیرقانونی سریلانکایی تاسیس شده است.

انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir