آکاایران: دچار شعارزدگی در بکارگیری جوانان شده ایم/ بازنشستگان توان جسمی و انرژی لازم را ندارند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: برای بکارگیری جوانان نباید به شعار بسنده کرد و پس از تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید راه را برای استفاده از جوانان با انگیزه و پر انرژی در پست های مدیریتی هموار نمود.

به گزارش آکاایران:

«روح الله حضرت پور» در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با ارزیابی مثبت از موافقت نمایندگان با اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اظهار داشت: این طرح از این جهت دارای اهمیت بوده که تامین منافع عمومی را در بر دارد، ضمن این که نمایندگان مجلس بارها در نطق های خود به این مهم اشاره کرده اند که باید از ظرفیت جوانان برای سمت های مدیریتی کشور استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه برای بکارگیری جوانان نباید به شعار بسنده کرد، ادامه داد: امیدوارم که این طرح در شورای نگهبان هم تایید شود و هیات دولت نیز از این تصمیم مجلس تمکین کند تا در پی اجرای این طرح بتوانیم از ظرفیت جوانان نخبه کشور استفاده کنیم تا با فعالیت در هر سمتی، منشا خیر و برکت برای کشور قرار گیرند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در بیان تاثیر بکارگیری جوانان در پست های مختلف مدیریتی در رفع مشکلات کشور گفت: آنچه واضح و روشن است این که یک فرد بازنشسته انگیزه ای برای پیشرفت ندارد و بعد از ۳۰ سال خدمت کردن فقط در پی دریافت حقوق و مزایا است، اما جوانان برای پیشرفت انگیزه دارند و قطعا به دنبال بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای رفع آن ها خواهند بود.

حضرت پور ابراز داشت: اگر دولت از ظرفیت جوانان نخبه در بدنه مدیریتی دولت استفاده کند، قطعا روح جدیدی در ادارات و وزارتخانه های دولتی دمیده می شود، ضمن این که تاکید مسئولان بر ضرورت حمایت از جوانان عملیاتی شده و فرصتی فراهم می شود که جوان ایرانی بتواند خود را در عرصه های مختلف به اثبات برساند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته در کنار بهره مندی از ظرفیت نیروی جوان کشور باید از تجربیات نیروهای بازنشسته هم استفاده شود، کما این که در تمام کشورهای اروپایی از نیروهای بازنشسته به عنوان مشاور استفاده می شود، بنابراین ما هم باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که از ظرفیت هر دو قشر جوان و بازنشسته استفاده شود.

انتهای پیام/

.

منبع : uromnews.ir