آکاایران: سهم شهدای مریوان از کرسی نمایندگان کُرد آذربایجان غربی؛ تقریبا هیچ!

طی روزهای اخیر خبر شهادت ۱۱ تن از بسیجیان توسط تروریست ها در مریوان وجدان هر انسانی را به درد آورد اما در میان این واکنش ها و محکومیت ها کسی صدای همدردی نمایندگان کُرد آذربایجان غربی در مجلس را نشنید.

به گزارش آکاایران:

به گزارش اروم نیوز، در این میان شخصیت های مختلف لشکری و کشوری با محکوم کردن این حادثه و همدردی با خانواده این شهدا به آن ها و ملت ایران وعده دادند در اولین فرصت انتقام خون این عزیزان گرفته خواهد شد.

حتی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تشکیل کمیته ویژه ای برای بررسی حادثه تروریستی مریوان خبرداد.

در همین باره محسن بیگلری رئیس مجمع نمایندگان کُردستان، امنیت امروز ایران اسلامی در سایه ایثار و رشادت های مردان بی ادعایی است که برای پاسداری از آب و خاک کشورمان جان خود را فدا نموده اند و امنیت ما مدیون خون آن شهدای عالیقدر است.

وی ضمن محکوم نمودن این واقعه دردناک؛ شهادت این عزیزان را به عموم ملت ایران به ویژه خانواده های داغدار آن شهدای گرانقدر تسلیت عرض نموده و از خداوند منان برای آن شهدای والامقام علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می نمایم.

اما در میان این واکنش ها و محکومیت ها کسی صدای اعتراض نمایندگان کُرد استان آذربایجان غربی در مجلس را نشنید.

نمایندگانی که به واسطه شرایط جغرافیایی و امنیت مثالزدنی حوزه انتخابیه شان هیچکدام با جانفشانی و ایثارگری های نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان جان بر کف بیگانه نیستند.

به راستی این نمایندگان مگر در برابر آحاد ملت مسئول نیستند؟

جناب آقای عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه، شما که خودتان فرزند شهید هستید به خوبی می دانید اگر امثال این شهدای گرانقدر و همرزمانشان نبودند شما حتی قادر نبودید این گونه سبیل تان را تاب بدهید چه برسد به اینکه با آن ژست های مخصوص روی صندلی های نرم و راحت مجلس لم بدهید. واقعا یک توئیت یک خطی و بی هدف و گنگ سهم ۱۱ جوان از نماینده همزبان و مذهبشان در مجلس بود؟

دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان، می دانم که خوب می دانید امنیت سرمایه های میلیاردی و تردد با خودرو چندصد میلیونی تان را مدیون این جوانان در خون خود غلطیده هستید شما چرا روزه سکوت گرفته اید؟

مهندس جلال محمودزاده نماینده محترم مهاباد شما که ثابت کرده اید اگر در عراق سوریه خون از دماغ کسی بیاید فی الفور بیانیه محکومیت امضا می کنید و با نطق های آن چنانی فریاد حق خواهیتان را به گوش زمین و زمان می رسانید، در حیرتم اگر این بسیجیان نبودند شما چگونه می توانستید به روستاهای حوزه انتخابیه تان بروید و وعده های زود هنگام انتخاباتی بدهید آیا به این فکر کرده اید که اگر خون این شهدا نبودد چطور و از طریق چه تریبونی از مردم ترکیه و سوریه می گفتید و گاه و بیگاه پیام تبریک به بارزانی ها می فرستادید؟

دکتر رسول خضری عزیز شما که نماینده پیرانشهر و سردشت هستید باید بیشتر از دیگران نعمت امنیت را درک کرده باشید، شما که مدعی هستید داغ بمباران شیمیایی سردشت هنوز تازه است به خوبی دریافته اید که اگر این جوانان نبودند هر آن امکان تکرار ۷ تیرهای دیگری در سردشت و جای جای این مملکت وجود داشت، شما چرا سکوت کرده اید؟

اخر مردان مومن مگر این جوانان ایرانی نبودند؟ مگر کُرد نبودند؟ مگر انسان نبودند؟ چگونه می توانید اینگونه ناسپاس باشید؟

دیگر زبان هر انسان با وجدانی از سخن گفتن قاصر است ،شما را می سپاریم به خدای این شهیدان…

انتهای پیام/

.

منبع : uromnews.ir