آکاایران: پیشرفت فیزیکی 87 درصدی ایستگاه مترو شهر نوین هشتگرد/ راه اندازی پروژه نیازمند 70 میلیارد تومان اعتبار

معاون فنی، زیربنایی و تولید سازمان برنامه و بودجه کشور: راه اندازی پروژه متروی تهران - شهر نوین هشتگرد تا پایان سال اثرات زیادی در کاهش ترافیک این جاده خواهد داشت.

آکاایران: پیشرفت فیزیکی 87 درصدی ایستگاه مترو شهر نوین هشتگرد/ راه اندازی پروژه نیازمند 70 میلیارد تومان اعتبار


به گزارش گروه استانی تیتریک، حمیدرضا عدل عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه متروی تهران - هشتگرد که با حضور معاون وزیر و معاون استاندار انجام شد، گفت: هدف از این بازدید بررسی چگونگی تامین منابع مالی برای تکمیل این پروژه بزرگ بود.

وی اختصاص 70 میلیارد تومان بودجه برای راه اندازی پروژه متروی شهر نوین، گفت: 20 میلیارد تومان این مبلغ تامین شده و 20 میلیارد تومان دیگر از طریق شرکت مادرتخصصی تامین خواهد شد و 30 میلیارد تومان مابقی نیز از منابع مختلف اختصاص خواهد یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر شرکت های مادرتخصصی نیز اظهار داشت: کارهای زیربنایی این پروژه انجام شده و در حال حاضر هیچ معارضی موجود نیست و ایستگاه شهر نوین هشتگرد نیز 87 درصد پیشرفت داشته است.

حبیب اله طاهرخانی افزود: تنها موضوع تامین نقدینگی برای خرید تجهیزات و لوازم الکترونیکی است تا امسال شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

طاهرخانی اظهار داشت: شهر نوین هشتگرد 2 مشکل عمده داشت که اولی با انتقال آب سد طالقان برطرف شد و مشکل دیگر با افتتاح مترو تسهیل و بدین ترتیب اقبال به سکونت در این شهر مضاعف خواهد شد.

خسرو ارتقایی معاون عمرانی استاندار البرز نیز از اختصاص یافتن 100 لیتر بر ثانیه آب از سد طالقان به شهر نوین هشتگرد خبرداد و گفت: فاز اول آب شهر نوین هشتگرد با اختصاص 50 لیتر راه اندازی شد و مقرر گردید مابقی نیز به زودی وارد مدار شود که این امر محقق شد و تا سه روز آینده کل 150 لیتر آب خط انتقال سد طالقان و در مجموع 5 میلیون متر مکعب اختصاص یافته به این شهر وارد مدار می گردد.
انتهای پیام/
.

منبع : شبکه خبری تیتر یک