یک مقام مسئول گفت: با توجه به بارش های پراکنده و رعد و برق در برخی مناطق کشور، کشاورزان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

گروه گردشگری تیتریک، مسعود حقیقت رئیس اداره هواشناسی کشاورزی درباره آخرین توصیه های هواشناسی به کشاورزان اظهار کرد: امروز در استان های گیلان، مازندران،گلستان، بخش هایی از اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی و همچنین فردا در استان های گیلان، مازندران، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: روز پنج شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان وبلوچستان، هرمزگان و بخش هایی از مرکز، جنوب کرمان و شرق فارس رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد را خواهیم داشت.

به گزارش آکاایران: حقیقت از افزایش 3 تا 6 درجه ای دما طی دو تا سه روز آینده در نوار غربی کشور خبر داد.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به شرایط جوی به زارعان غرب کشور به ویژه استان های شمال غرب که مشغول برداشت گندم و جو هستند، توصیه می کنیم که از انبار کردن محصول در محیط باز اجتناب کنند.

وی در توصیه ای به گلخانه داران نوار غربی کشور گفت: با توجه به افزایش دما به گلخانه داران توصیه می شود که تمهیدات لازم در گلخانه ها را برقرار کنند.

به گفته رئیس اداره هواشناسی کشاورزی از برنج کاران استان های ساحلی خزر تقاضا کرد که شلتوک های برداشت شده در محیط باز قرار نگیرد.

حقیقت در پایان تصریح کرد: به کارگاه های پرورش قارچ در استان های خوزستان و بوشهر توصیه اکید می شود، مراقب گرد و خاک احتمالی باشند و همواره تهویه مناسب در واحدها را برقرار کنند.


باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/


.

منبع : شبکه خبری تیتر یک