آکاایران: به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسینقلی قوانلو ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در تأمین اقلام اساسی مشکلی در استان نداریم و فقط در موضوع لوازم خانگی مشکلاتی وجود داشت که ناشی از کاهش عرصه توسط واحدهای تولیدکننده بود.

به گزارش آکاایران: وی افزود: در زمینه آهن‌آلات ساختمانی و تیرآهن شاهد کمبود در بازار و بالا رفتن قیمت بودیم که این مشکل حل شد. در بحث سیمان هم شاهد افزایش قیمت بودیم که براساس مصوبه‌ای که در روزهای اخیر داشتیم، سیمان به همان قیمت‌های قبلی برگشت.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها بر بازار خاطرنشان کرد: بازرسان سازمان به همراه بازرسان و ناظران اتاق اصناف، دستگاه‌های مختلف از جمله تعزیرات حکومتی و با بهره‌گیری از ظرفیت ناظران افتخاری شرایط بازار را کنترل می‌کنند. تیم بزرگی در استان به صورت 2 شیفت حضور پررنگی در بازار دارد و با هرگونه تخلف برخورد می‌کند.

وی گفت: در 20 روز گذشته 17 میلیارد تومان پرونده ناشی از گران‌فروشی و عدم درج قیمت بر روی محصول به تعزیرات حکومتی استان معرفی شد؛ در حالیکه این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 5 میلیارد تومان بود.

قوانلو با بیان اینکه سقف افزایش قیمت‌ها در لبنیات نگران کننده نیست، افزود: افزایش قیمت لبنیات به کارخانه‌ها ابلاغ شده که حدود 10 درصد افزایش نسبت به قبل دارد.

انتهای پیام/ش

.

منبع : https:tasnimnews.com