آکاایران: والیبال ارومیه از فقدان مدیریت ورزشی آسیب می بیند

آکاایران: به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، والیبال این شهر همواره به عنوان ستون تیم ملی والیبال به شمار می‌رود و بازیکنان بزرگی در سال‌های گذشته مانند عزیز پرتوی، یدالله کارگر پیشه و در حال حاضر سعید معروف، میلاد عبادی‌پور و 4 بازیکن نیز در تیم ملی نوجوانان از این شهر بازی می‌کنند.

به گزارش آکاایران: متاسفانه هنوز یک باشگاه والیبال به معنی واقعی و استاندارد کلمه در این شهر موجود نیست و مسئولان شهری به شور و شوق والیبالی این شهر توجه نمی‌کنند و والیبال را وارد سیاست‌بازی خود کرده‌اند حال باید انتظار داشت که این افراد برای والیبال این شهر قهرمانی به ارمغان بیاورند.

خبرنگار تسنیم در این ارتباط با سه نفر از هواداران والیبال ارومیه که بالای 12 سال است که در ورزشگاه‌های این شهر با هیجان از تیم‌های این شهر حمایت کردند گفت‌وگویی انجام داد که مشروح آن از نظر می‌گذرد.

والیبال ارومیه ثبات مدیریتی ندارد

هوادار والیبال ارومیه گفت: یکی از دلایل عدم موفقیت تیم والیبال ارومیه نبود ثبات مدیریتی و برنامه‌ریزی نادرست بوده است.

عبدالله یکانی تصریح کرد: از سال 83 که اوج تیم‌داری باشگاه پگاه بود یعنی 14 سال پیش، از ورزشگاه خانه جوان شروع به تماشای بازی‌های والیبال ارومیه کردم.

وی افزود: اگر از دهه‌های گذشته تا به امروز به وضعیت والیبال ارومیه را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که بازیکن‌های بزرگی از تیم ارومیه به والیبال کشور معرفی شده‌اند که سال‌های زیادی برای کشور افتخارآفرینی کرده‌اند و اکثر بازیکن‌های تأثیر گذار در تاریخ والیبال ایران اکثراً از ارومیه بوده‌اند.

 از

یکانی تأکید کرد: دلایل زیادی در کسب نتایج ناموفق تیم والیبال ارومیه وجود دارد ولی یکی از دلایل این است که در لیگ برتر والیبال اکثر تیم‌های این شهر دقیقه نودی هستند و سالی نبوده که قرارداد تیم چند ماه قبل از شروع لیگ قطعی شود و مربی و بازیکنان مشخص شده باشند.

این هوادار والیبال ارومیه با بیان اینکه افسوس‌های زیادی در حوزه‌ی والیبال وجود دارد که هواداران این شهر آن‌ها را تجربه کرده‌اند گفت: مهم‌ترین افسوسی که تا به حال وجود داشته فینال تاریکی بود که در سال 93 در تهران اتفاق افتاد و حق ما نبود که یک بازی آن هم در شهر تیم پیکان تهران انجام شود.

 وی تصریح کرد: قطعاً از دو تیمی که در لیگ شرکت خواهند کرد انتظار قهرمانی می‌رود و تیم جوانان با توجه به درخشش‌هایی که داشته ثابت کرده است که می‌تواند بهترین نتایج را کسب کند.

یکانی خاطرنشان کرد: باید این موضوع را مطرح کنیم که چرا تیم نوجوانان ارومیه که قهرمان ایران می‌شود در آینده حمایت نمی‌شوند و به حال خود رها شده و بازیکنان در سایر تیم‌ها بازی می‌کنند.

والیبال ارومیه فاقد سیاست‌گذاری اداره می‌شود

امیر مطلبی یکی از هواداران والیبال ارومیه نیز گفت: من از سن 4 سالگی، حدود 25 سال پیش در ورزشگاه تختی شروع به تماشای بازی‌های تیم‌های والیبال این شهر کردم.

 ارومیه

وی افزود: سرمایه گذاری روی بازیکنان در والیبال ارومیه فاقد سیاست است و مدیران همیشه در عقد قراردادها عجول هستند و امروزه مدیران با بازیکنان هیچ مشورتی نمی‌کنند و این باعث بروز مشکل می‌شود.

امیر مطلبی خاطرنشان کرد: باید بدانیم هدف از حمایت از دو تیم ارومیه در لیگ برتر در این وضعیت اقتصادی چیست و حضور دو تیم از ارومیه در لیگ به نفع والیبال این شهر است یا نه و ممکن است در سال‌های بعد نتوانیم با دو تیم در لیگ برتر شرکت کنیم.

مطلبی گفت: نبود ثبات مدیریتی و پیش‌بینی و برنامه‌ریزی نادرست مانع قهرمانی تیم‌های والیبال ارومیه شده است و تا به امروز افسوس‌های زیادی خورده‌ایم زیرا تیم‌های زیادی آمده‌اند که از ریشه، هویت و ساختار باشگاهی برخوردار نبودند ولی به راحتی قهرمان شدند ولی تیم‌های والیبال ارومیه با ادعای چندین ساله هنوز موفق به قهرمانی نشده‌اند.

تیم والیبال ارومیه با وجود بازیکنان بزرگ هنوز مقام قهرمانی کسب نکرده است

احد ارجمندی گفت: از سال 81 یعنی حدود 16 سال پیش شروع به بازی کردم و بازیکنان بزرگی در والیبال ارومیه بازی کرده‌اند و با این شرایط ارومیه نتوانسته مقام قهرمانی کسب کند زیرا مشکلاتی از جمله مشکلات مدیریتی و نبود ثبات در تیم، عوض شدن مکرر مدیران مربیان و مشکلات فنی و مالی در این عامل تأثیر گذار است.

ارجمندی افزود: افسوس زیاد بوده اما بزرگ‌ترین افسوس بر می‌گردد به بازی پگاه و صنام در سال 83 که نتوانستیم به قهرمانی دست یابیم و نائب قهرمان شدیم.

گزارش یوسف عباسی

انتهای پیام/ ز

.

منبع : https:tasnimnews.com