آکاایران: 80 پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح استان همدان وجود دارد

آکاایران: به ‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ملایر، رسول منعم عصر امروز در جلسه نواب و رؤسای هیئت‌های ورزشی و سمن‌های جوان شهرستان ملایر با حضور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و ‌جوانان با اشاره به اقدامات موثر در حوزه زیرساخت‌های ورزش استان در 4 سال ‌گذشته اظهار داشت: در این‌ مدت تعداد 28 پروژه با زیر بنای 91 هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر300 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده ‌که باعث شده سرانه ورزشی استان از 66 صدم‌ متر به 71 صدم مترمربع افزایش یابد.

به گزارش آکاایران: وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 80 پروژه نیمه تمام در سطح استان وجود دارد گفت: از این تعداد 45 پروژه استانی، 35 طرح ملی که با توجه به عنایات دولت و پیش بینی اعتبارات تعداد 24 طرح با زیربنای 122 هزار متر مربع از این پروژه‌ها همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب به بهره‌برداری می‌‌رسد و تقدیم‌ جوانان‌ و‌ جامعه‌ورزشی استان می‌شود.

وی از جمله اقدامات موثر و ره‌آورد ورزش استان، به 179 میزبانی مسابقات ورزشی کشوری و 2 میزبانی رخدادهای بین المللی، 571 مورد دعوت به اردوهای تیم‌ملی،کسب 899 عنوان انفرادی و 86 عنوان تیمی کشوری و حضور 65 تیم ورزشی استان و در لیگ‌های کشوری و غیره اشاره کرد و افزود: همچنین در راستای فعالیت سمن‌ها از تعداد 7 مورد در سال‌های قبل تعداد سمن‌ها به 76 مورد افزایش یافته است.

مدیرکل ورزش و‌ جوانان استان بیان کرد: تعداد پروژه‌های در دست احداث حوزه ورزش تعداد 8 پروژه در دست احداث داشتیم که در طول مدت 4 سال پروژه ورزشی بانوان ملایر به بهره‌برداری رسیده‌ که یکی از بهترین مجمو‌عه‌های ورزشی استان و شهرستان است.

وی افزود: استخرهای7 پروژه باقیمانده که سالن‌های آنها تکمیل شده نیز با اعتبارات پیش‌بینی شده در حال تکمیل شدن هستند.

منعم ملایر را یکی از شهرهای فعال در حوزه ورزش دانست و‌ عنوان‌ کرد: همه تلاش ما برطرف کردن مسائل و ‌مشکلات سمن‌ها و هیئت‌های ورزشی و استفاده از توان و ظرفیت آنها در راستای توسعه‌ ورزش شهرستان است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به نقش اثرگذار سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های اجتماعی و کوچک سازی دولت به عنوان یک دستگاه اجرایی تصریح کرد: یکی از اقدامات موثر دولت در راستای حمایت ازسمن‌ها و سازمان‌های مردم ‌نهاد راه‌اندازی خانه‌های جوان در سطح استان و شهرستان‌هاست که خانه‌ جوان استان از بهمن ماه 95 فعالیت خود را آغاز کرده است .

وی با اشاره به اینکه استان همدان در یک هفته‌ گذشته میزبان بزرگترین رخداد سال یعنی جام ملت‌های آسیا در رشته شطرنج بوده که امروز اختتامیه آن در حال برگزاری است، گفت: جا دارد که قهرمانی تیم جمهوری اسلامی را برای نخستین بار در این مسابقات تبریک گفت که استان همدان در این زمینه نقش کوچکی ایفا کرده است.

انتهای پیام/ح

.

منبع : https:tasnimnews.com