آکاایران: امکانات ورزشی برای بانوان در استان قم کم است

به گزارش آکاایران: در این جلسه، معصومه ظهیری مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم با اشاره به محقق نشدن وعده‌های شهرداری مبنی بر ایجاد محیطی مناسب برای ورزش بانوان استان اظهار داشت: شهرداری وعده داده بود که بر تعداد بوستان‌های مخصوص بانوان بیفزاید، اما تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و شهرداری باید یک امتیاز ویژه برای ورزش بانوان تخصیص دهد.

وی افزود: در حال حاضر دو بوستان برای ورزش بانوان در استان وجود دارد که هر دو بوستان برای این امر مناسب نیست، یکی از آن‌ها از جهت پوشش دید مناسب نبوده و دیگری امکانات کافی ندارد و به‌طورکلی امکانات ورزشی برای بانوان در استان کم است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: در زمستان و تابستان، مشکل واگذاری بوستان‌ها مخصوصاً در فصل زمستان برای خانم‌ها وجود دارد و در ورزش‌های هوازی بانوان، مکانی برای ورزش آنان موجود نیست.

در بخشی از این جلسه، سید مهدی صادقی استاندار قم خاطرنشان کرد: سند راهبردی کار که تهیه‌شده، می‌توان به‌عنوان یک معیار برای توسعه و ارتقاء سلامتی و انجام طرح 18 گانه اداره کل ورزش و جوانان مفید باشد.

وی تصریح کرد: موضوع بسیار مهم برای حفظ سلامتی، ورزش بوده و هر چه در این امر تلاش کنیم، کم بوده و بخش عمده مشکلات جسمانی موجود، به دلیل عدم تحرک است و باید برای اصلاح این مسئله، ورزش همگانی تقویت شود.

صادقی با اشاره به لزوم افزایش تلاش‌ها برای رفع موانع ترویج ورزش در استان  بیان کرد: تلاش‌هایی که تاکنون برای ترویج ورزش همگانی انجام‌شده، خوب بوده اما کافی نیست و باید بیش از این تلاش شود.

استاندار قم ادامه داد: در خصوص ترویج این فرهنگ، شهرداری می‌تواند نقش بهتر و قوی‌تری داشته باشد و با نگاه مناسب خصوصاً در زمینهٔ ساخت مکان‌های ورزشی، توجه بیشتری به این امر شود.

صادقی با اشاره به مطلوب بودن کمک رساندن بانک‌ها به ترویج ورزش در استان ابراز کرد: علاوه بر دستگاه‌های نامبرده شده در این جلسه، بانک‌ها نیز می‌توانند به ترویج ورزش همگانی استان کمک کنند.

در بخشی از این جلسه، مجید رفیعی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم تأکید کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، طی چند سال اخیر تعاملات مناسبی با دستگاه‌های ورزشی استان داشته‌، اما طبیعتاً موانعی نیز در راه این تعاملات وجود داشته است.

وی عنوان کرد: 15 پایگاه‌ ورزش صبحگاهی برای بانوان توسط شهرداری قم تعبیه‌شده که برای این امر، از مردم هیچ هزینه‌ای توسط شهرداری دریافت نشده است.

رفیعی ابراز کرد: برای پرداخت بودجه تمامی دستگاه‌ها برای ترویج ورزش‌های همگانی، هر دستگاه موظف است که یک درصد به اداره کل ورزش و جوانان پرداخت کند، اما یک درصد بودجه برای شهرداری یک رقم کلانی است که باید این قانون اصلاح شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم مطرح کرد: برای ورزش بانوان، مکان‌های موجود محصور بوده و مخصوص بانوان است، همچنین هشت سالن سرپوشیده در هشت منطقه استان، در حال احداث بوده که تا آخر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ش

.

منبع : https:tasnimnews.com