آکاایران: مدرسه فوتبالی در یزد اقدام به برگزاری یک اردو در کشور گرجستان کرد و مبلغی را هم از ورزشکاران به عنوان هزینه دریافت کرد و نوجوانان را به کشور گرجستان برد. در جریان این سفر دو ورزشکار نوجوان یزدی در رودخانه غرق شدند و یک نوجوان دیگر هم در بیمارستان درگذشت.

به گزارش آکاایران: به گزارش تابناک ورزشی، عبدالرضا دستا، رئیس هیات فوتبال استان یزد، درباره حادثه‌ای که برای چند دانش‌آموز در گرجستان رخ داده است، گفت: مدرسه فوتبالی که این دانش‌آموزان را به این اردو برده، مجوز فعالیت داشته است البته مجوز فعالیت آن‌ها به نام فردی که این اردو را هماهنگ کرده و بچه‌ها را به اردو برده، نبوده است اما در کل این مدرسه با مجوز فعالیت می‌کرده است.

او در ادامه درباره این که آیا اردویی که توسط این مدرسه فوتبال برگزار شده و منجر به کشته شدن سه نوجوان شده است با مجوز هیات فوتبال برگزار شده یا خیر گفت: اصولا هیات فوتبال حق صدور مجوز برای برگزاری اردوها را ندارد. شیوه برگزاری اردوها این است که کسی که بخواهد اردوی خارجی برگزار کند، به وزارت ورزش و جوانان درخواست می‌دهد و توسط ستاد برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، مجوز برای برگزاری اردو صادر می‌شود نه این که ما بخواهیم مجوز بدهیم. البته تا جایی که من می‌دانم این مدرسه فوتبال که این اردوی خارجی را برگزار کرده، مجوزی برای آن اخذ نکرده بود. این را هم باید بگویم طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم این اردو در قالب اردوی تفریحی برگزار شده است.

دستا در بخش دیگری از صحبت‌هایش اضافه کرد: خانواده‌ها خودشان هم به طور کامل در جریان بودند چرا که وقتی نوجوانی بخواهد گذرنامه تهیه کند، باید اجازه محضری خانواده‌اش را داشته باشد. من حتی می‌دانم تعدادی از این خانواده‌ها خودشان شخصا فرزندان شان را به تهران و فرودگاه امام خمینی آوردند تا به این اردو بروند. در این اردو سه نفر جان باختند که پیکرهای آن‌ها وارد ایران شده است. سایر بچه‌ها هم قرار است طی یکی دو روز آینده به تهران برگردند.

آکاایران: ۳نوجوان فوت شده ایرانی دراردوی فوتبال گرجستان

پسندیدم 0
.

منبع : tabnak.ir