آکاایران: در حالی که امروز قرار است دولت ایالات متحده آمریکا اولین دور از تحریم های اقتصادی را بعد از خروج این کشور از توافق هسته ای بر روی اقتصاد ایران پیاده کند، اتحادیه اروپا و به ویژه سه کشور فرانسه، آلمان و انگستان تلاش های خود را برای مقابله با این تحریم ها جدی تر و گسترده تر میکنند.

به گزارش آکاایران: به گزارش «تابناک» امروز دوشنبه قرار است دور اول تحریم های آمریکا علیه ایران وارد فاز اجرایی میشود که قرار است در ماه نوامبر (آبان) با حلقه دیکری از تحریم های مالی تکمیل شود. این موضوع به ویژه برای شرکت ها و کسب و کارهای اروپایی که قرار بود در قالب سرمایه گذاری های عمده تجارت خود با ایران را گسترش دهند موضوعی جدی و نا امید کننده است.

بر همین اساس نشریه پالیتیکو در مطلبی اشاره کرده است که اتاق صنعت و بازرگانی آلمان به همه تجار و بازرگانان و سرمایه گذاران این کشور چراغ سبز نشان داده است که با استفاده از ابزارهای در اختیار خود، سعی در دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران کنند.

آکاایران: چراغ سبز آلمان به تجار و سرمایه گذاران برای دور زدن تحریم های ایران

بنا بر گزارش این نشریه و به نقل از Playbook این گزارش و دستور العمل که تحت عنوان «کسب و کار آلمان در ایران – در میانه تحریم ها و حفظ بازار» منتشر شده و در اختیار صاحبان صنایع و کسب و کار در آلمان قرار گرفته است سعی کرده دستور العمل های قانونی و کلی را به همراه فرصت های احیای بازار در ایران به تجار و سرمایه گذاران آلمانی معرفی کند.

پالیتیکو همچنین عنوان کرده است که بر همین اساس قرار است در روز 5 سپتامبر سمینار بزرگی در همین رابطه از سوی اتاق صنعت و بازرگانی آلمان برگزار شود که طی آن به شرکت کنندگان در این سمینار راه کارهای حفظ تجارت و سرمایه گذاری در ایران و به دور از آسیب تحریم های ایالات متحده آمریکا ارائه خواهد شد.

اتاق صنعت و بازرگانی آلمان اعلام کرده است که هرچند بر اثر تحریم ها فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاری در ایران از میان رفته است اما با این حال هنوز هم فرصت های قابل توجهی در راستای گسترش کسب و کارهای اروپایی در بازار ایران وجود دارد.

در این سمینار قرار است به سوالات متعددی از جمله چگونگی مسیر یابی کنترل صادرات به ایران، چگونگی برقراری یک سیستم تبادل مالی مطمئن و امن و نحوه مقابله با تحریم های مالی پاسخ داده شود.

همچنین یک پنل تخصصی در این سمینار وجود دارد که طی آن قرار است سفیر سابق آلمان در موسسه بین المللی «دنتون» راهکارهای موثری را برای دور زدن و مقابله با نظام تحریم های آمریکا به شرکت کنندگان ارائه دهد.

گفتنی است که پیش از این ایالات متحده تمامی تلاش خود را صورت داده است که از همراهی کشورها و صنایع اروپایی با تحریمهای ایران اطمینان حاصل کند. بر همین اساس فشارهای این کشور منجر به آن شده که طی هفته گذشته «بوندسبانک» آلمان از باز پرداخت 300 میلیون یورو وجوه متعلق به ایران به بانک مرکزی خودداری کرد.

در همین حال در بروکسل دیپلمات های اروپایی از تلاش های چین برای مقابله با تحریم های آمریکا استقبال کرده و عدم تعهد چیم به کاهش خرید نفت از ایران را نکته مهمی در حفظ توافق هسته ای با ایران قلمداد کرده اند.

,ایران،آلمان،تحریم های ایران،آمریکا
پسندیدم 0
برچسب ها
ایران آلمان تحریم های ایران آمریکا
.

منبع : tabnak.ir