به گزارش آکاایران: به گزارش مهر، علی آهون منش گفت: شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جاری نسبت به پارسال حداقل ۱۰ درصد و حداکثر ۱۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی تاکید کرد: دانشگاه ها باید شهریه خود را برروی سایت قرار دهند تا اطلاع رسانی شود.

وی ادامه داد: وزارت علوم از قبل شهریه را مشخص کرده بود و اجازه داده، شهریه توسط هیات امناء دانشگاههای غیرانتفاعی تعیین شود هرچقدر که هیات امنا شهریه مشخص کرده باشد، می توانند شهریه دریافت کنند و ما نمی توانیم آنها را محدود کنیم، از سوی دیگر اگر شهریه زیاد شود به ضرر خود دانشگاه است چون دیگر دانشجویی مراجعه نمی کند.

به گزارش مهر، با توجه به اینکه در ایام انتخاب رشته کنکور سال ۹۶ قرار داریم، لازم است که پذیرفته شدگان کنکور ۹۷، برای انتخاب رشته از شهریه دوره های دانشگاه های شهریه ای مطلع شوند تا با آگاهی کامل انتخاب رشته کنند. اما برخی از پذیرفته شدگان عنوان می کنند، بعضی از دانشگاهها و موسسات غیرانتفاعی که براساس ابلاغیه وزارت علوم موظف هستند شهریه خود را منتشر کنند، لیست شهریه دوره های دانشگاه را برروی سایت قرار نداده اند.

عنوان شده دلیل این کار این است که شهریه در سه گروه فنی و مهندسی، هنر و زبان و علوم انسانی متفاوت بوده و گروه علوم انسانی کمترین شهریه ثابت را دارد، سایر گروه ها معمولا ۸ تا ۱۰ درصد و فنی و مهندسی معمولا ۱۶ درصد گران تر از علوم انسانی هستند.

این در حالی است که موسساتی که شهریه ها را اعلام نمی‌کنند، شهریه ثابت تمام رشته ها را یکسان حساب می کنند، به همین ترتیب شهریه متغیر دروس عملی را هم تا دو برابر بیشتر در نظر می گیرند و داوطلبی که در این دانشگاه پذیرفته شده فاقد اینکه از قبل از شهریه دوره ها آگاه باشند، ملزم است که شهریه مذکور را پرداخت کند.

آکاایران: دانشگاه های غیرانتفاعی ملزم به اعلام میزان شهریه هستند

پسندیدم 0
برچسب ها
شهریه مدارس
.

منبع : tabnak.ir