به گزارش آکاایران: به گزارش تابناک ورزشی، مصاف آبی های پایتخت با تیم پرستاره و تازه خصوصی شده تراکتورسازی، جذاب ترین دیدار لیگ هجدهم فوتبال ایران تا هفته سوم بود که از ساعت 20/30 در ورزشگاه آزادی آغاز شد و با برتری قاطع آبی ها رقم خورد.

داور: مهدی سیدعلی/ کمک ها: حسن ظهیری، تورج عیوض محمدی، جواد محمدی ناظر: حسن کامرانی فر

ترکیب استقلال برای دیدار با تراکتورسازی:

مهدی رحمتی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، میلاد زکی‌پور، فرشاد محمدی‌مهر، وریا غفوری(53-الحاجی گرو)، علی کریمی ، فرشید باقری، مرتضی تبریزی، فرشید اسماعیلی(80-مارکو نویمایر) و روح‌الله باقری(73-خسرو حیدری)

ترکیب تراکتورسازی برای مصاف با استقلال:

محسن فروزان، محمد طیبی، علی عبدالله‌زاده(50-سوگیتا)، محمد اهل‌شاخه، دانیال اسماعیلی‌فر، رضا شربتی، مسعود شجاعی(55-علی طاهران)، علیرضا نقی‌زاده(80- احسان پهلوان)، اشکان دژاگه، هری فوریستر و آنتونی استوکس.

استقلال پس از خریدهای پیاپی مدیران جدیدش دیگر تیمی کم مهره نیست و در حالی که به بازی های حساس مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نزدیک می شود، امروز نیازبه یک پیروزی روحیه ساز داشت تا ضمن کاهش فاصله با پرسپولیس که در اهواز متوقف شد، برای مصاف با تیم پرستاره و چندصدمیلیاردی السد مهیا شود.

جذابیت بزرگ این مصاف پرتماشاگر ، مچ اندازی وینفرد شفر آلمانی با جان توشاک بریتانیایی(ولزی) بود که جدال دو سبک متفاوت و آشنای دنیای فوتبال با حضور دو سرمربی مشهور محسوب می شد که در تاریخ لیگ ایران معروف تر از آنها نداشته ایم. تیم شفر در سومین دیدار فصل برای کسب سه امتیاز برابر تراکتورسازی به میدان آمد و با تصمیم شفر این دیدار با حضور مرتضی تبریزی در ترکیب اصلی شروع شد. همچنین تراکتور نیز در اقدامی غیرمنتظره هر دو خرید جدیدش یعنی دژاگه و شجاعی را در ترکیب اولیه قرار داد.

فرشید اسماعیلی با یک گل و یک پاس گل تردیدی در انتخاب بهترین بازیکن زمین باقی نگذاشت. او در این بازی نمایش درخشانی داشت و در تمام حملات استقلال نقش مهمی را ایفا کرد هرچند که تبریزی و روح الله باقری هم روز خوبی را پشت سر گذاشتند.

رویارویی زوج فرشید باقری و علی کریمی دو هافبک دفاعی استقلال مقابل شجاعی و دژاگه دو بازیکن کمربند میانی تراکتوری ها بسیار دیدنی بود. درون دروازه دو تیم نیز رقابتی مهیج میان رحمتی و فروزان در جریان بود که دومی چندفصل حضور در چارچوب دروازه استقلال را تجربه کرده و کری مشهودی با رحمتی داشت اما در این دیدار با نمایشی ضعیف سه بار تسلیم شد تا نشان دهد برخلاف رحمتی از فرم عالی به دور است.

دقیقه 87 : پاس نویمایر تبریزی را در موقعیت تک به تک قرارداد اما ضربه نه چندان خوب این مهاجم خسته، در دستان فروزان قرار گرفت.

دقیقه 85: دژاگه خط دفاع استقلال را بهم ریخت و پاس او به سوگیتا با ضربه بی دقت این بازیکن ژاپنی به هدر رفت.

دقیقه 75: استوکس با یک چرخش ضربه اش را با سمت دروازه زد اما توپ آرام با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 62: بازی تیمی و ترکیبی استقلالی ها با سانتر خوب زکی پور در دهانه دروازه با دفع دشوار مدافعان تراکتورسازی همراه شد.

دقیقه50/گل سوم برای استقلال: با اشتباه شجاعی توپ لو رفت و شوت دقیق فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه به گوشه دروازه فروزان رفت تا اختلاف به سه گل افزایش یابد.

دقیقه 45+2: ارسال زیبای غفوری به تیر دوم با ضربه سر روح الله باقری به دهانه دروازه تراکتور رفت اما قبل از هد شیرجه ای فرشید اسماعیلی دستان فروزان توپ را بیرون آورد.

دقیقه 38: فرار تند تبریزی از چپ و پاس عالی او به جناح مقابل با دریبل دو طرفه زیبای وریا در محوطه جریمه تراکتور همراه شد و با عبور توپ از مدافع مستقیم، با ضربه روح الله باقری به بیرون رفت . وریا به شدت به این صحنه اعتراض داشت که داور خطای پنالتی را ندید اما تصاویر آهسته از تمارض وریا خبر می داد که مستحق کارت زرد بود.

آکاایران: استقلال3

دقیقه 31: علی کریمی توپ پشت محوطه را به زیبایی بلند کرد و با عبور از روی سر مدافع تراکتور اقدام به ضربه کرد که با دخالت اهل شاخه، با فاصله کمی به اوت رفت.

دقیقه28/گل دوم برای استقلال: در شلوغی مقابل دروازه تراکتور و اشتباه مدافعان دستپاچه تراکتور در دفع توپ فرشید اسماعیلی صاحب موقعیت شد و با پاس پشت پا به تبریزی و شوت این بازیکن به طاق دروازه، استقلال به گل دوم رسید.

دقیقه 18: فشار تراکتوری ها پشت محوطه جریمه استقلال بعد از ارسال از جناح چپ، و دفع توپ در پشت محوطه به اسماعیلی فر رسید که شوت سهمگین او را رحمتی به کرنر فرستاد.

دقیقه 14: نفوذ طولی از جناح راست برای تراکتوری ها درون محوطه جریمه به استوکس رسید اما ضربه پای راست این مهاجم انگلیسی روی پاشنه جفت و جور نشد و توپ در آغوش رحمتی آرام گرفت.

دقیقه13/گل برای استقلال: بعد از چند ارسال ناموفق پاس عرضی آرام روح الله باقری به درون محوطه جریمه با تکل اشتباه عبدالله زاده قبل از رسیدن توپ به تبریزی، به گل بخودی تبدیل شد تا استقلال جلو بیفتد.

استقلال3-تراکتورسازی0/ شفر تیم تنبل توشاک را تنبیه کرد/تبریزی باگل شروع کرد- دژاگه وشجاعی درآزادی استارت زدند استقلال3-تراکتورسازی0/ شفر تیم تنبل توشاک را تنبیه کرد/تبریزی باگل شروع کرد- دژاگه وشجاعی درآزادی استارت زدند

پسندیدم 1
.

منبع : tabnak.ir