به گزارش آکاایران: به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه بنا به گفته عارف نوری، سخنگوی والی ولایت غزنی در اثر این درگیری‌ها تاکنون دستکم یک سرباز افغان کشته و هفت تن دیگر زخمی شده‌اند و خانه‌های شهروندان و ایست بازرسی‌های نظامی هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفتند و اجساد ده‌ها شبه نظامی طالبان در خیابان‌ها به چشم می خورد.

در عین حال فرید احمد مشعل، رئیس پلیس ولایت غزنی گفت: طالبان این حمله را در آخرین ساعات پنجشنبه شب از چند موضع اطراف شهر شروع کرد. ساکنان محلی گفتند با به راه افتادن درگیری‌ها برق شهر قطع شد و صدای تبادل آتش در سراسر شهر شنیده شده و یک ساختمان دولتی به آتش کشیده شد.

یاسان یکی از این ساکنان شهر غزنی، مرکز ولایت گفت: طالبان با بلندگوهای مساجد به ساکنان محلی هشدار دادند که در خانه‌هایشان بمانند. ما به وحشت افتادیم و صدای انفجارها و گلوله باران سنگین شنیده می شود.

یک مقام امنیتی افغان گفت، نیروهای ویژه پلیس به منظور عقب راندن طالبان در این شهر مستقر شدند. طالبان نیز در بیانیه‌ای مدعی شد که اکثر ساختمان‌های دولتی را در داخل این شهر به تصرف درآورده است. این گروه در بیانیه خود گفت: تاکنون ۱۴۰ نیروی دشمن را کشته یا زخمی کرده‌ایم.

این در حالی است که ماه مه گذشته نیز طالبان در عملیاتی مشابه به شهر فراه در غرب افغانستان حمله کرد و بعد از یک روز درگیری‌های سنگین کماندوهای افغان با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا شبه نظامیان را از این شهر خارج کردند.

آکاایران: حمله گسترده طالبان به ولایت غزنی افغانستان

پسندیدم 0
.

منبع : tabnak.ir