آکاایران: زمین ورزشی که ارامنه تهران را نگران کرده/لزوم ورود وزیر ورزش

آکاایران: بیش از 40 سال است که ارامنه منطقه نارمک و زرکش زمینی که مدتها پیش به عنوان مرغداری بلا استفاده افتاده بود، چند ماهی قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی اهالی هموطن اقلیت ارامنه منطقه، بخصوص جوانان، زمین فوتبال کوچکی را آماده کرده و شروع به ورزش نمودند، بعدها ورزشهای دیگری مانند بسکتبال، دو میدانی به فوتبال اضافه شدند.

به گزارش آکاایران: به گزارش تابناک ورزشی، تربیت بدنی منطقه هشت نیز به کمک اهالی شتافته و به آنها در احداث سالن بسکتبال و دو سالن دیگر کمک نمودند. شهرداری منطقه نیز زمین فوتبال را چمن مصنوعی نمود. اکنون بیش از 1500 نفر از ارامنه تهران در رشته های مختلف ورزشی و فرهنگی در آن محیط سالم مشغول به فعالیت هستند. هیات مدیره و تمامی گردانندگان این مجموعه بصورت افتخاری مشغول بکار هستند.

در سال 1393 افرادی به عنوان وکلای وارثین زمین این مجموعه که در آمریکا زندگی می کنند، پیدا شده و پس از چنددهه که این زمین کاربرد ورزشی پیدا کرده، مدعی شدند که زمین این مجموعه به آنها تعلق داشته و می بایستی تخلیه گردد! کار به دادگاه کشیده و از آنجائی که وکلای به اصطلاح وارثین توانستند در نهایت حکم قلع و قمع مجموعه را گرفته و مجموعه را با خطر بسته شدن و قلع و قمع قرار دهند. این مسئله باعث نگرانی و ناامیدی در جامعه ارامنه تهران گردیده است. آنها به هر دری می زنند تا بتوانند جلوی بسته شدن این مکان مقدس که فرزندان آنها در آنجا تربیت می شوند را بگیرند. بارها به وزارت ورزش و جوانان نامه نگاری شده و ملاقات هایی نیز با مسئولین وزارت محترم ورزش و جوانان استان تهران و ایران، وزارت کشور، استانداری و دیگر ارگانهای دولتی صورت پذیرفته، اما متاسفانه تا کنون این اقدامات به نتیجه خاصی نرسیده است.

این مسئله ای که نه تنها اعضا و اهالی محل را نگران کرده بلکه کل ارامنه تهران نگران این موضوع شده اند و چشم انداز آنرا نامشخص ارزیابی می کنند. مسئولین شورای خلیفه گری ارامنه، بخصوص رئیس شورای خلیفه گری روبرت بگلریان و نماینده محترم ارامنه در مجلس جمهوری اسلامی ایران دکتر گارن خانلری و اسقف اعظم ارامنه تهران نیز تمام تلاشهای خود را بکار برده اند، اما متاسفانه آنها قادر به حل این مسئله نگردیده اند.
چندین بار وکلای وارثین با در دست داشتن حکم قلع و قمع به مجموعه مراجعه کرده اند ولی با وساطت هیات مدیره و تقاضای فرصتی دیگر این قلع و قمع به تاخیر افتاده است، حال بنا به صورت جلسه ای که تشکیل گردیده است قرار است در روز 14 مرداد ماه برای بستن مجموعه و قلع و قمع مراجعه نمایند.
حالا تمام نگاهها به سمت مسئولین سازمان ورزش و جوانان استان تهران و وزیرورزش است که شاید تلاشهای آنها نتیجه بخش باشد و به ارامنه منطقه نارمک و کل تهران این نوید را بدهند که فرزندان آنها همچنان می توانند در محیط سالم مجموعه ورزشی فرهنگی ارامنه تربیت یافته و از آسیب های اجتماعی مختلف دور باشند.

پسندیدم 0
.

منبع : tabnak.ir