باشگاه فوتبال صبای قم یکی از باشگاه های فوتبال ایران است که در سال۱۳۸۰ توسط شرکت باتری سازی نیرو که وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است تاسیس شد. این تیم هم اکنون در لیگ برتر فوتبال ایران به رقابت با دیگر تیم ها می پردازد.

این تیم در گذشته با نام مهمات سازی ارتش به بازی در لیگ های دسته های پایین تر ایران می پرداخت که در سال ۱۳۸۰ با خرید امتیاز باشگاه صنام به دسته اول لیگ آزادگان ایران آمد و بعد از یک سال به لیگ برتر صعود کرد.

صبا باتری در طول هشت سال حضور در لیگ برتر، موفق به کسب یک مقام چهارمی، یک مقام سومی، قهرمانی در یک دوره جام حذفی در سال جام حذفی فوتبال ایران ۸۴–۱۳۸۳ و قهرمان تنها سوپر جام فوتبال ایران شده است.

در سال ۱۳۸۷ باشگاه از تهران به قم منتقل شد و از فصل ۱۳۸۸-۱۳۸۷ بازی های صبا در ورزشگاه یادگار امام قم برگزار می گردد. گنجایش ورزشگاه یادگار امام قم 10 هزار نفر است. این ورزشگاه یک ورزشگاه چند منظوره می باشد. استفاده اصلی این ورزشگاه بازیهای فوتبال است ولی این استادیوم از پیست دو و میدانی ۸ خط با رویه تارتان نیز برخوردار است. این ورزشگاه از جمله زیباترین و مجهزترین ورزشگاه های ایران است.کیفیت چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) قم قابل رقابت با ورزشگاه آزادی است.این ورزشگاه در حال حاضر ورزشگاه خانگی تیم فوتبال صبای قم در مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران است. این تیم از زمانی که به قم آمد نام خود را از صبا باتری به صبای قم تغییر داد. تیم صبای قم ۲ بار موفق به حضور در لیگ قهرمانان آسیا شده است.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار صبای قم را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار تیم صبا