باشگاه فوتبال استاد رنس یک باشگاه فوتبال فرانسوی است که در شهر رنس واقع شده است. این باشگاه در سال ۱۹۱۱ (۱۲۹۰) با نام باشگاه ورزشی پارک پومریتاسیس شد. استاد رنس هم اکنون در لیگ دسته ی یک فوتبال فرانسه موسوم به لیگ ۱ بازی می کند. ورزشگاه خانگی استاد رنس اوگوسته دولون می باشد که در سال ۱۹۳۵ (۱۳۱۴) افتتاح شده است.

استاد رنس یکی از باشگاه های موفق در تاریخ فوتبال فرانسه محسوب می شود. این باشگاه ۶ بار قهرمان لیگ ۱، دو بار قهرمان جام حذفی و ۵ بار قهرمان سوپر جام فوتبال فرانسه شده است. استاد رنس در اروپا نیز در سال های دور عملکرد بسیار خوبی داشته است. آنها در فصول ۵۹–۱۹۵۸ و ۵۶–۱۹۵۵ نایب قهرمان جام باشگاه های اروپا شدند. استاد رنس در سال های ۱۹۵۳ (۱۳۳۲) و ۱۹۷۷ (۱۳۵۶) به ترتیب قهرمان جام لاتین و جام دل آلپی شد. با این وجود استاد رنس در سال های اخیر عملکرد بسیار ضعیفی داشته است و از دهه ی ۱۹۸۰ بدین سو در لیگ دسته ی ۲ فرانسه دست و پا می زده است.

به طور کلی این استاد رنس در فرانسه یک باشگاه افسانه ای شناخته می شود. نه فقط به خاطر عملکردش در جام باشگاه های اروپا بلکه به خاطر خدماتش به تیم ملی فوتبال فرانسه در دهه های ۱۹۵۴۰ و ۱۹۵۰. رنس نقش بزرگی در پرورش نسل اول طلایی فوتبال فرانسه داشته است. بازیکنانی همچون روژه مارش، رایموند کوپا،ژوست فونتین، ژان وینسنت، رابر ژاکه، آرموند پنرورن، دومنیک کولونا و روژه پیانتونی که در جام جهانی فوتبال ۱۹۵۸ درخشیدند همگی در این باشگاه بازی می کردند.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار باشگاه رنس فرانسه را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار تیم رنس فرانسه