علت برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در آذرماه
عدم تداخل مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا با یک تورنمنت دیگر باعث شده است تا AFC این رقابت ها را در آذرماه به پایان برساند.
آکاایران: علت برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در آذرماه

آکاایران: علت برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در آذرماه

عدم تداخل مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا با یک تورنمنت دیگر باعث شده است تا AFC این رقابت ها را در آذرماه به پایان برساند.

به گزارش مشرق، روزنامه «الاتحاد» امارت در شماره امروز خود جزئیات بیشتری از نحوه و زمان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که قرار است از فروردین ۱۴۰۰ به صورت متمرکز در یک یا دو کشور برگزار شود.

خلاصه زمان و نحوه برگزاری مسابقات منطقه غرب و فینال به این شرح است:

مرحله مقدماتی (تک بازی)
۷ اپریل (۱۸ فروردین)

مرحله گروهی (رفت و برگشت)
۱۴ تا ۳۰ اپریل (۲۵ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰)

مرحله یک هشتم نهایی (تک بازی)
۱۳ و ۱۴ سپتامبر (۲۲ و ۲۳ شهریور)

مرحله یک چهارم نهایی (تک بازی)
۲۷ و ۲۸ سپتامبر (۵ و ۶ مهر)

مرحله نیمه نهایی (رفت و برگشت)
رفت: ۱۹ و ۲۰ اکتبر (۲۷ و ۲۸ مهر)
برگشت: ۲۶ و۲۷ اکتبر (۴ و ۵ آبان)

فینال (رفت و برگشت)
رفت: ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان)
برگشت: ۲۷ نوامبر (۶ آذر)

روزنامه «الشرق الاوسط» عربستان هم امروز گزارشی را در این ارتباط منتشر کرده است. در بخشی از این گزارش به دلیل اتمام رقابت های لیگ قهرمانان در ماه نوامبر اشاره شده و آمده است: «منابع آگاه خبر دادند که فینال در ماه نوامبر برگزار می شود و علت آن برگزاری جام عرب در ماه دسامبر است چرا که کنفدراسیون آسیا سعی می کند دو تورنمنت به صورت همزمان برگزار نشود.»

در سال ۲۰۲۰ و به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات به صورت متمرکز در کشور قطر برگزار شد و تیم های اولسان کره جنوبی و پرسپولیس ایران قهرمان و نایب قهرمان شدند.

پرسپولیس، تراکتور، استقلال و فولاد چهار نماینده ایران در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا هستند. استقلال و فولاد باید ابتدا در مراحل مقدماتی و پلی آف بازی کنند و در صورت پیروزی برابر حریفان خود، به مرحله گروهی راه خواهند یافت.

منبع: مهر
.

منبع : mashreghnews.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :