آکاایران: تغییر شیوه برگزاری لیگ قهرمانان اروپا قطعی است

اتحادیه فوتبال اروپا با توجه به شرایط خاص موجود در قاره سبز به دلیل شیوع کرونا، دو تورنمنت باشگاهی تحت نظارتش را به شیوه ای متفاوت برگزار می کند.

به گزارش مشرق، چندین منبع خبری معتبر در قاره اروپا از جمله شبکه اسکای اسپورت و نشریه بیلد اعلام کرده اند که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) ظرف چند روز آینده خبر تغییر شیوه برگزاری ادامه بازی های فصل جاری رقابت های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را اعلام خواهد کرد.

به موجب ادعای این رسانه ها، یوفا با توجه به محدودیت زمانی که برگزاری مسابقاتش دارد، چاره ای جز برگزاری آنها به صورت متمرکز ندارد. از این رو نهاد حاکم بر فوتبال قاره سبز، نه تنها فینال بلکه تمامی بازی های مراحل قبل از آن (از یک چهارم نهایی به بعد) را هم به صورت تک حذفی و در یک محل برگزار می کند، شیوه ای مشابه به بازی های جام جهانی و جام ملت های اروپا. شهر لیسبون که یکی از کم خطرترین پایتخت های اروپایی از حیث میزان ابتلا به ویروس کرونا بوده هم از سوی یوفا به عنوان محل برگزاری متمرکز بازی های لیگ قهرمانان انتخاب شده است.

البته بازی های باقیمانده از دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی از جمله بازی یوونتوس و لیون و مصاف بارسلونا - ناپولی به شیوه قبل و به ترتیب در ورزشگاه های آلیانتس تورین و نوکمپ برگزار می شود. یوونتوس سه ماه پیش قبل از تعلیق مسابقات به دلیل شیوع کرونا، در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی در خانه لیون با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد و مصاف ناپولی و بارسلونا در ایتالیا هم یک - یک مساوب شد.

همین داستان برای رقابت های لیگ اروپا و لیگ قهرمانان بانوان اروپا هم تکرار خواهد شد به طوری که پس از مشخص شدن چهره تمامی تیم های صعود کننده از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، مابقی بازی های این تورنمنت در آلمان انجام می شوند. بازی های لیگ قهرمانان بانوان اروپا هم در اسپانیا به صورت متمرکز برگزار می شود.

در نهایت اینکه ظاهراً یوفا بوداپست، پایتخت مجارستان را هم به عنوان محل برگزاری بازی سوپرجام اروپا در فصل 21-2020 انتخاب کرده است.

منبع: تسنیم
.

منبع : mashreghnews.ir