آکاایران: علی نژاد: در مورد لیگ دخالت نمی کنیم/ درمورد اساسنامه فوتبال نگران نیستیم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش گفت: مسیری که فدراسیون فوتبال در بحث اساسنامه پیش می رود، قدم به قدم و براساس آن نقشه راهی است که به فیفا اعلام کرده و نگرانی خاصی موجود نیست.

به گزارش مشرق، مهدی علی نژاد در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس اظهار داشت: از لحاظ نیروی انسانی در تنیس توانمند هستیم و اگر استفاده کنیم، در بازه زمانی چهار ساله اتفاقات خوبی می افتد. وزارت ورزش کمک می کند تا اتفاقات خوبی در تنیس رخ بدهد.

وی افزود: برگزاری انتحابات تنیس نشان می دهد که ما تلاش مان را برای پیشرفت ورزش انجام می دهیم. تجربیات عزیزی در مجلس به پیشرفت تنیس کمک می کند.

علی نژاد همچنین از زحمات نامنی و کسانی که در این حوزه فعالیت کردند، تشکر کرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش خاطرنشان کرد: به دلیل شرایطی که بیماری کرونا ایجاد کرده بود، امکان برگزاری مجمع انتخاباتی نبود اما امروز خوشبختانه مجمع خوبی داشتیم و با آرامش و با تدبیری که صورت گرفت، مجمع به خوبی برگزار شد. نامزدها دیدگاه های خود را مطرح کردند و اعضای مجمع با یک رای تقریباً قاطع رئیس فدراسیون را برای چهار سال آینده انتخاب کردند. به عزیزی تبریک می گویم و امیدوارم بتواند چهار سال خوبی را برای تنیس ایران رقم بزند.

علی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری که عنوان کرد «سرپرستان برخی فدراسیون ها، روسای هیئت ها را تغییر می دهند تا راه برای حضور خودشان در فدراسیون پس از یک جدایی موقت باز شود و نظرش در این باره چیست؟» گفت: ما عموماً کسانی که به عنوان سرپرست حضور دارند، نامزد انتخابات نیستند. شما در همین تنیس مشاهده کردید که سرپرست با وجود برخی شایعات درخصوص حضورش در انتخابات، در مجمع انتخاباتی به عنوان یک کاندیدا شرکت نکرد. اینکه تغییراتی در برخی هیئت ها شکل می گیرد، طبیعی است.

وی در واکنش به این مسئله که چنین شرایطی در فدراسیون اتومبیلرانی وجود دارد، عنوان کرد: در این فدراسیون اینکه در چند هیئت استانی جابجایی صورت گرفته، من اطلاعی ندارم. اینکه مازیار ناظمی هم می خواهد نامزد انتخابات شود یا نشود، با توجه به اینکه هنوز ثبت نام آغاز نشده، به نظرم این یک قضاوت زودهنگام است.

معاون وزیر ورزش و جوانان درخصوص شرایط باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: از شهریور سال گذشته هفته ای یک جلسه با سازمان خصوصی سازی داشته ایم. زیر ساخت های مورد نیاز این دو باشگاه برای خصوص سازی در حال تامین است. امیدواریم این اتفاق در وقت مقرر رخ بدهد. اینکه باشگاهی [پرسپولیس] هم قرارداد بسته با هماهنگی مجمع و گرفتن توافق از بخش خصوصی و در واقع توافق با سازمان خصوصی سازی بوده و این مسئله مشکلی ایجاد نمی کند، چون این دو باشگاه در حالی خصوصی خواهند شد که این تعهدات نیز وجود دارد و این قراردادها هست. حتی این قرادادها می تواند به واگذاری بهتر باشگاه ها کمک کند، چون منابع درآمدی خوبی را فراهم کرده است.

علی نژاد درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و احتمال تعلیق فوتبال ایران گفت: این اساسنامه در حال رفت و برگشت به فیفا است. فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه اش پیشنهادهای خود را ارسال کرده و فیفا پاسخ هایی داده که قاعدتاً این پاسخ ها را فدراسیون فوتبال بررسی خواهد کرد. اینها طبیعی است و نامه نگاری هایی که صورت گرفته، در همه سازمان ها اتفاق می افتد. مطمئنم که فدراسیون فوتبال مسیرهایی را در پیش خواهد گرفت که  مشکلی ایجاد نشود و راهی که می رود، قدم به قدم و براساس آن نقشه راهی است که به فیفا اعلام کرده و نگرانی خاصی موجود نیست. امیدواریم اساسنامه بر اساس قواعد بین المللی و همچنین قواعد ملی و داخلی نهایی شود و به تصویب مجمع برسد.

وی درباره انتخابات برخی فدراسیون ها گفت: ما ثبت نام ووشو را تمام کردیم و فکر می کنم اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه انتخابات این فدراسیون برگزار خواهد شد. در شطرنج ثبت نام آغاز شده و تا 21 خرداد ادامه خواهد داشت. در فدراسیون ورزش همگانی و همچنین ورزش دانشگاهی هم کارهای شان انجام شده و امیدواریم تا تیرماه شاهد برگزاری این دو انتخابات هم باشیم. قدم به قدم جلو خواهیم رفت و سعی می کنیم تا پایان سال 99 فدراسیونی فاقد برگزاری انتخابات باقی نمانده باشد.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که آیا نمی توان مدیریت فدراسیون ها را فاقد انتصاب سرپرست جلو برد؟ اظهار داشت: شما می گویید که شاید سرپرست منصوب شده جابجایی هایی را ایجاد کرده و اعمال نفوذ کند. طبعاً رئیس فدراسیون هم که همه چیز در دستش است  و چهار سال رئیس بوده، شاید شرایط عادلانه برای رقابت وجود نداشته باشد. این تصمیم گرفته شده برای انتصاب سرپرست به منظور رعایت عدالت است و اینکه یک رقابت آزاد بین کاندیداها انجام شود.

علی نژاد درباره صحبت های زنوزی مالک تراکتورسازی در روزهای گذشته و موضعگیری های صورت گرفته گفت: درباره لیگ فوتبال و رشته های دیگر، وزارت ورزش و وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا تصمیم گرفتند که مجوزهایی را برای بازگشایی بدهند. درباره فوتبال به طور خاص این مجوز به شکلی بود که از اول خرداد برای تمرین و از 22 خرداد نیز برای برگزاری لیگ داده شد. اینکه فدراسیون های مربوطه از جمله فوتبال چه تصمیم فنی در این باره بگیرند، آیا لیگ های خود را برگزار کنند یا نکنند و یا اینکه به چه شکلی برگزار کنند، این در اختیار وزارت ورزش و ستاد مبارزه با کرونا نیست. ما تصمیم حاکمیتی خود را اعلام کردیم، یعنی اینکه مجاز هستند این کار را انجام بدهند اما تصمیم گیری برای ادامه کار بر عهده خود فدراسیون ها است و خودشان باید کار را جلو ببرند و قطعاً فدراسیون فوتبال هم برای این موضوع تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد.

وی درباره ادامه فعالیت داود عزیزی در وزارت ورزش پس از انتخاب امروزش به عنوان رئیس فدراسیون تنیس گفت: با توجه به اینکه ریاست فدراسیون شغل محسوب می شود، قطعاً او از مدیرکلی امور مجلس در وزارت ورزش استعفا خواهد داد.

معاون وزیر ورزش درباره هیئت مدیره پرسپولیس و استقلال نیز تصریح کرد: مذاکراتی با برخی افرادی که مدنظر بودند، انجام شده و تقریباً مراحل نهایی را پشت سر می گذارد که البته با توجه به مراحل اداری کمی طول می کشد و در نهایت مجمع باید این تغییرات را به تصویب برساند. فکر می کنم به زودی این اتفاق رخ خواهد داد و هیئت مدیره ترمیم می شود و این ترمیم را برای هر دو باشگاه خواهیم داشت.

.

منبع : mashreghnews.ir